У селі Криве відкрили свиноферму за 260 метрів від школи і дитсадка

Поділитися

ЛЮДИ ПРОТИ СВИНОФЕРМИ
“Це ж не мої діти там навчаються”, саме так відповіла голова Кривенської сільської ради Тиркало Софія Ігорівна, на запитання мешканки села, чому вона дозволила відкрити свиноферму у селі Криве Козівського району. Справа в тому, що відстань від приміщення, в якому хочуть відкрити свинокомплекс, до місцевої школи та дитячого садка становить близько 260 метрів. Діти тепер не зможуть погратись на шкільному майданчику чи навіть просто подихати свіжим повітрям на перерві. Може скластися така ж ситуація як у с. Кальне, де навчання у школі зупинялось на 2 тижні, бо на фермі труїли комах. А у теплу пору року в селі стоятиме жахливий сморід.
А все почалось з того, що голова сілької ради Тиркало Софія , за участю шести депутатів надали дозвіл на відкриття свиноферми, без відома мешканців села, таким чином порушивши права громадян. Адже при намірі створити тваринну ферму, у селі повинні проводитись збори громади, на яких саме громада може надати дозвіл або заборону на відкриття ферми. На жаль голова сільської ради приховала справжні наміри власника даного приміщення від своїх односельчан, запевняючи що в даному приміщенні будуть розводити равликів. Проте, через певний час активні люди із села дізнались про справжні наміри ФОП “Охотницький В. М”, після чого було зібрано збори, на які голова с. р. не прийшла та не виходила на зв’язок. На зборах було вирішено зібрати підписи людей проти відкриття свиноферми. Після того як практично усі люди з села підписались, активна частина громадян вирушила на зустріч із самою Тиркало С. і., проте як виявилось вона раптово взяла відпустку, хоча вже було оголошено про початок карантину, і замість того щоб виконувати свої обов’язки по інформуванню населення як поводитись під час карантину у с. Криве голова сільської ради відпочивала та не виходила на зв’язок.

Обурені селяни вирушили до власника свиноферми, де окрім сварок, підприємець надав документ на якому вказано, що в даному комплексі планується вирощувати 2000 голів свиней одночасно 12000 за рік і вказано що всі санітарно-епідемологічні норми дотриманні, такий висновок зробив дядько із м. Золочів внісши коригування. Незрозуміло на підставі чого були внесені дані коригування (можливо хабаря), адже згідно санепідеміологічних норм України свиноферма із одночасною заявленою 2000 кількістю голів свиней має знаходитись на відстані не менше 500 метрів до приватних будинків. А тут відстань до найближчого приватного будинку приблизно складає 100 метрів, до школи та дитячого садка 260 метрів, до спортивного майданчика 45 метрів, до двох водонапірних башень, які забезпечують село водою 125 м та 170 м відповідно.
На місце подій було викликано патруль поліції( підприємцем, щоб прогнати селян), але поліцейські отримали заяви від мешканців села на перевірку законності документів щодо відкриття свиноферми. З шести депутатів села лише один ,прийшов на збори, щоб почути декілька не злих тихих слів у свою сторону від громади, вчасно “переозувся” та допоміг писати заяви у поліцію. Проте власник свиноферми навряд чи залишить цю справу в спокої, тому що з його слів він вклав значні кошти в ремонт приміщення, адже вже відомо про серйозні погрози активістам села на рахунок даної справи.
Отож, побачимо чи поліція справді з народом чи тільки з тією її частиною, яка їй платить.
І не дивуйтесь Яникам чи Зеленським, коли навіть місцева влада нас робить як хоче, повідомляють у соцмережі Хроніки Кривого 

На останніх парламентських виборах мешканці Козівського району обрали нардепом колишнього регіонала та свинячого барона Івана Чайківського

Нагадаємо, у 2015 році через незаконний свинокомплекс Івана Чайківського у Ланівцях люди масово хворіли на рак

Ланівчани гідно боролися протягом року і змусили захланного колишнього регіонала забрати своїх свиней та закрити свинокомплекс.

Підписати петицію за чисте повітря у Тернополі можна тут

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ

Долучайтесь до нашої групи у Вайбері

Ми в Instagram

Наша сторінка в facebook

Ми у whatsapp 

Не має активного тестування на коронавірус – не має хворих на COVID19

У Збаражі лікарі скаржаться на брак засобів індивідуального захисту, а головний лікар все заперечує