Новий інцидент з ведмедем на гірськолижному курорті

Поділитися

На популярному гірськолижному курорті у Румунії стався новий інцидент з ведмедем. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Digi24. Випадок стався у курортному місті Предял – до близько десятка лижників-туристів на схилі вийшов бурий ведмідь та наблизився до них на відстань буквально кількох метрів.

Звір не проявляв агресії, але лижний інструктор, який був разом з групою, розумів, що ситуація може швидко змінитися. Він скомандував людям не рухатись, а сам почав відволікати ведмедя на себе та розігнався у напрямку від групи, заманюючи його за собою і лишаючись на безпечній відстані. За десять хвилин ситуація закінчилася спокійно.

Інструктор зумів зафільмувати усю подію на свою камеру. Відеозапис опублікував Facebook-користувач Stoica Adrian.

Це вже не перший подібний випадок у Румунії цієї зими. Один з найвідоміших стався в кінці січня, коли ведмідь погнався за лижником, що спускався схилом.

Тоді хлопець врятувався, скинувши ведмедеві свій рюкзак – звір зупинився, щоб дослідити його, а лижник тим часом зміг відірватися на безпечну відстань.

За словами Міністра охорони навколишнього середовища Румунії Танчоса Барни, який прокоментував це відео Digi24 та заначив, дії чоловіка були героїчними, але небезпека в таких випадках швидко зростає і трапляються трагедії.

Щодо можливих рішень, міністр охорони навколишнього середовища каже, що ведмедя можна переселити, але все, що відбудеться, – це перенесення небезпеки в інше місце. У Румунії найбільша популяція ведмедів в Європейському Союзі, зазначає Танчос Барна.

“Нічого не сталось за останні 5 або 6 років для виду, що знаходиться на вершині харчового ланцюга, без жодного ворога, оскільки єдиним ворогом є людина, людина, яка відмовилася від оцінки та управління видом. Нічого не робити – це не рішення “, – сказав Танчос Барна Digi24.

– Ми повинні представити реальну ситуацію, у нас є сміливість поговорити про проблему, і це те, що ми робимо, ми повинні знайти рішення, щоб зберегти природне середовище існування диких тварин якомога недоторканішим, – наголосив міністр навколишнього середовища.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

Тернополяни не дали втекти водію, який вчинив аварію

Облавтодор виплатить 30 тисяч автовласнику через вибоїну на дорозі