Як ставитись до неприємностей, щоб зберігати спокій?

Поділитися

Наше щастя багато в чому залежить від того, як ми ставимося до тих чи інших речей, подій та людей. І якщо ми дивимося на життя під правильним кутом, то навіть невдалі обставини змінюватимуться на нашу користь.

Ось так одна людина бачить у проблемах можливості та переваги і знаходить їх, а інша розглядає те, що трапилося, як трагедію, і в результаті отримує саме її. Важлива правильна перспектива.

Неприємності, які трапляються з кожним із нас, бувають двох видів: ті, які створюють для нас інші люди, і ті, які дає нам саме життя. Ось про правильне ставлення до них і поговоримо.

Про неприємності від людей

«У молодості я вимагав від людей більше, ніж вони могли дати: сталості у дружбі, вірності у почуттях. Тепер я навчився вимагати від них менше, ніж вони можуть дати: бути поряд і мовчати. І на їхні почуття, на їхню дружбу, на їхні шляхетні вчинки я завжди дивлюся як на справжнє диво — як на Божий дар».

Альбер Камю

Всі ми хочемо, щоб оточуючі люди нас поважали, дбайливо ставилися до нас, любили і приймали нас такими, якими ми є. І бажати цього абсолютно нормально.

Але проблема в тому, що кожна людина думає в першу чергу про себе і часто люди створюють нам труднощі ненавмисно, а просто захищаючи себе і переслідуючи свої інтереси. Нічого особистого, як кажуть.

Тому єдиний рецепт збереження незворушності у відносинах з людьми — не чекати від них занадто багато, і тоді їхні вчинки вас не чіпатимуть.

Тим більше, люди навколо нас як потік: вони приходять і йдуть. Тож чи варто тоді покладати на них якісь сподівання, якщо немає жодних гарантій, що вони будуть із нами і завтра? Краще дякувати їм за будь-яку приємну дрібницю щодо себе і не чіплятися за них.

Про неприємності у житті

«Правильно чинить той, хто ставиться до світу, немов до сновидіння. Коли тобі сниться кошмар, ти прокидаєшся і кажеш собі, що це був лише сон. Говорять, що наш світ нічим не відрізняється від такого сну».

Цунетомо Ямамото, японський самурай, автор знаменитого трактату «Хагакуре»

Джерело нашого нещастя та занепокоєння лише в одному: ми надто серйозно ставимося до життя. І якщо навчитися сприймати життя як сон, то вся серйозність випарується, і вже ніщо не зможе нас засмутити і розчарувати.

Це, до речі, одна із найдавніших технік медитації: сприймати життя як спектакль, як сновидіння. Обов’язково спробуйте її. Протягом 7 днів уявляйте, що все ваше життя це просто вистава, а ви актор у ній. І грайте свою роль гідно, насолоджуйтесь нею!

Якщо ви пам’ятатимете про це, ваше життя зміниться на краще. А щастя у житті залежить саме від правильного погляду – щастя не треба шукати.

Джерело

Як кохати свого чоловіка?

Повчальна історія про те, наскільки важливо цінувати працю інших людей