Вбудовані динаміки телевізора майже завжди пропонують лише базові параметри, часто недостатні для шанувальників хорошого кіно, спортивних подій чи концертів. Як правило, виробник телевізора обмежується розміщенням динаміків ззаду, і їхня потужність становить не більше 20-40 Вт. Виправити це можна, якщо купити колонки до телевізора, що здатні істотно покращити якість звуку. Які типи колонок для сучасних телевізорів існують та які варто вибрати, з’ясуємо в цій статті.
Які існують типи колонок для телевізора?
Колонки для телевізора поділяються за комплектацією та якістю звука. В залежності від потреби, кожен може знайти варіант для себе.
Колонки для телевізора 2.1
У набір входять три елементи: два фронтальних динаміки й один сабвуфер, який можна поставити на полицю перед телевізором або на підлогу. Такі колонки стануть хорошим варіантом для людей, які люблять дивитися телевізор, а також час від часу музичні канали.
Колонки 5.1
Такі динаміки включають обладнання, яке має в наборі шість колонок:
- дві розташовуються спереду, зазвичай по обидва боки від телевізора;
- один центральний блок, який знаходиться перед приймачем;
- дві колонки, розташовані ззаду, за спиною глядача;
- останній елемент — сабвуфер, завданням якого є забезпечення потрібної кількості басів.
Такі колонки для телевізора дозволяють отримати ефект об’ємного звуку.
Колонки для телевізора 7.1
Комплекти 7.1 мають такий самий склад, як і набори 5.1, з тією різницею, що два додаткових динаміки ефектів повинні бути встановлені позаду. Така система забезпечує високу якість об’ємного звуку у великих приміщеннях.
На що звернути увагу при виборі колонок для телевізора?
При виборі колонок для телевізора необхідно звертати увагу на такі параметри:
- Потужність динаміків. Вона повинна бути набагато вище тих, які вбудовані в телевізор. Тільки тоді буде відчутно різницю у звуці.
- Корпус. Вибираючи колонки для телевізора, також варто звернути увагу на їх продуктивність. Найголовніше — з якого матеріалу вони зроблені. Колонки в дерев’яному корпусі зазвичай мають кращу якість звуку, ніж моделі з пластиковими корпусами.
- Дизайн. Також не варто забувати про дизайн динаміків. Варто робити ставку на ті, які пасуватимуть до декору інтер’єру. Підбираючи колонки за кольором, їх легше замаскувати в кімнаті.
При виборі колонок не варто керуватися ціною. Дешеві моделі не можуть поліпшити звук, адже багато з них навіть мають ті ж параметри, що і динаміки, вбудовані в ресивер. Тому варто робити ставку на дорожчі колонки високої якості, які забезпечують незрівнянно кращу якість звуку і дозволять повною мірою поринути у світ улюблених розваг.