Відкриття виставки “Портрети Маріуполя” відбудеться у Тернополі 28 червня

Поділитися

ПОРТРЕТИ МАРІУПОЛЯ

історії, які надихають

Проєкт “Портрети Маріуполя” – це 27 історій переселенців і переселенок, життя яких змінило повномасштабне вторгнення рф.

Ідея проєкту зародилася навесні 2022 року, коли люди масово виїжджали з облоги Маріуполя. Саме тоді інформаційна блокада міста призвела до того, що світ не знав певною мірою про злочини росіян в місті Марії та загальний масштаб трагедії.

Окрім того, масові пожежі позбавили мешканців Маріуполя житла, речей, дорогоцінних символів, які дарують відчуття дому… І мова не про матеріальне. У багатьох маріупольців згоріли родинні, дитячі, весільні фотоальбоми, про що люди шкодували навіть більше ніж про втрату житла.

Ідея проєкту полягала в зборі та поширенні історій маріупольців і створенні портретів героїв і героїнь (саме ГЕРОЇ, а не учасники). Ці фотопортрети мають стати початком нових фотоальбомів, нових сторінок життя, нових поглядів в майбутнє. Роботу над проєктом взяла на себе ГО «Простір Марії» – її члени також є переселенцями з Маріуполя.

З кожним місяцем розвитку ідеї та процесу роботи над проєктом ситуація в Україні змінювалася. І до вже існуючих сенсів додався аспект інтеграції переселенців і переселенок в місцеві громади. Стало важливо показати процес їхньої адаптації, напрямки діяльності, наявність чи відсутність соціальних зв’язків, спілкування, хобі, коли людина почала жити з нуля.

Тож команда проєкту вирушила в експедиції трьома містами України – Київ, Львів, Тернопіль. Саме з цих міст надійшла найбільша кількість заявок від маріупольців і маріупольчанок, які готові були поділитися своїми історіями. До речі, про життя людей, які подалися на проєкт, але фізично знаходилися в інших містах України або за кордоном, було складено історії-дописи на інформаційні платформи проєкту.

Під час експедицій з героями та героїнями «Портретів Маріуполя» зустрілися журналіст, фотограф, відеограф. Були створені фотопортрети, записані історії, зафільмовані обставини життя маріупольців і маріупольчанок в нових умовах і містах. Більшість зйомок проходила в локаціях, які пов’язані з діяльністю наших героїв.

Наступний етап – презентація виставок. У травні 2023 року презентація проєкту пройшла в Національному музеї історії України (м. Київ) та в Центрі Шептицького (м. Львів).

28 червня о 18:00 виставка «Портрети Маріуполя» буде представлена в креативному кластері «На пошті» (м. Тернопіль). Ідейники проєкту вважають за потрібне не лише показати історії героїв, а і більше розповісти про Маріуполь, об’єднати переселенців і місцевих мешканців. Тому проєкт «Портрети Маріуполя» – це не лише виставки, а ще і тематичні події.

До вашої уваги графік заходів, які проходитимуть на базі креативного кластера «На пошті» (Тернопіль, вул. Коперника, 4):

  • 28.06, 18:00, відкриття виставки (вхід вільний)
  • 28.06, 18:30, кінопоказ документального фільму «Портрети Маріуполя» (вхід вільний)
  • 28.06, 19:00-20:00, робота локації «‎Фотоспогад» 
  • 29.06, 15:00, майстер-клас з розпису шоперів (за попереднім записом)
  • 29.06, 17:00, екскурсія «Паралелі» від журналістки Алевтини Швецової (за попереднім  записом).


Запис на події можна здійснити за посиланням: https://linktr.ee/prostirmarii

Під час відкриття виставки у Тернополі будуть вручатися друковані фотопортрети нашим героям і героїням, які зараз мешкають тут, а також проходитиме кінопоказ фільму про проєкт.

Всі історії героїв і героїнь доступні на сайті проєкту: https://prostirmarii.com.ua/

Що чекає на комуністичні та імперські історичні пам’ятки?

Цифрові рішення задля якості освіти