Українологія: стартував проект для підлітків про розвінчування міфів російської пропаганди

Поділитися

Проект спрямований на молодь 13-18 років. Його мета — виховати спільноту обізнаних про Україну та критично мислячих підлітків

Конституція Пилипа Орлика насправді ніяка не конституція? І чи правда, що WhatsApp створив українець? Відповіді на ці запитання можна дізнатися завдяки “Українології”. Це — молодіжний проект, покликаний розвінчувати міфи російської пропаганди, які вона творила століттями, надавши підліткам базу перевірених фактів про Україну. 

“Наша цільова аудиторія — молодь 13-18 років. Це один із найбільш довірливих періодів життя, коли будь-яку інформацію, яку отримуєш в інтернеті, ти сприймаєш за чисту монету, — розповідає керівниця проекту Дар’я Карпенко. — Мета “Українології” — працювати на випередження, даючи молодим людям знання, що не все те, що потрапило в їхній інфопростір, правда, що це може бути російська пропаганда. Таким чином ми хочемо навчити їх критично мислити й, звичайно, прагнемо наситити підлітків якомога більшою кількістю інформації про нашу країну. Це дуже важливо, адже це — наша зброя перед ворогом”.

Проект стартував в Instagram та TikTok, дуже популярних соціальних мережах серед молоді. Цей вибір невипадковий. Підлітки сьогодні дуже швидко перемикають свою увагу, тому щоб їх зацікавити, потрібно обирати короткі формати подачі інформації — такі як reels чи карусель із яскравими зображеннями. Соцмережі сьогодні — не лише місце для розваг і відпочинку, але й для серйозних тем. Але ці серйозні теми варто подавати цікавіше, ніж у підручниках, додає керівниця “Українології”.

Проект “Українологія” реалізовує громадська організація “UMIND”, спеціалізація якої — профорієнтація молоді, культура безпеки та культурна й громадянська освіта.

“Роками ми споживали зросійщений контент на абсолютно різних майданчиках, — каже голова ГО “UMIND” Олена Левандовська. — Усе українське свідомо витіснялося або ж подавалося як меншовартісне, смішне, недоречне. Сьогодні ми переживаємо дуже важкий, кривавий період, але я вірю, що він приведе нас до певного періоду розквіту нашої держави. Важливо його не проґавити. Тож як організація ми ставимо перед собою місію створювати проекти про Україну і для українців, а особливо для молоді, яка будуватиме нашу нову державу”.

Проект “Українологія” в Instagramhttps://www.instagram.com/ukrainology/

Проект “Українологія” у TikTokhttps://www.tiktok.com/@ukrainology_ 

Проект реалізується ГО UMIND у рамках проекту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Виконавиця зі Швейцарії закликає українців бойкотувати російську мову

99,8% школярів віком мають персональні гаджети та постійний доступ до Інтернету, тому свій вільний час діти часто проводять перед екранами замість того, щоб гратися на природі