Навколо маєтку Щеньовських розкинувся унікальний парк – тут можна розгледіти залишки алей та старих декоративних лавиць. До палацу також прибудована декоративна вежа, з якої колись відкривався неймовірний вид на місцевість, і яка досить добре збереглася донині. Попри те, що маєток довго стояв пусткою, до нашого часу подекуди вціліла й ліпнина та фрагменти дерев’яних декоративних елементів у неоготичному стилі.
Палац Щеньовських – проєкт, де «Спадщина.UA» виступає транзитним інвестором. Мета ініціативи – зберегти архітектурну та історичну цінність палацу, виявити його туристичний потенціал і таким чином активно сприяти культурно-туристичному та соціально-економічному розвитку місцевої громади. В майбутньому він може стати чудовим туристичним магнітом Поділля, реабілітаційним чи ретрит – центром, готельно-відпочинковим чи культурно-туристичним комплексом, мистецьким чи музейним простором, літньою школою чи заміською приватною резиденцією.
“Ми бачимо культурну спадщину як один із елементів національної самоідентифікації українського суспільства та віримо, що ревіталізовані пам’ятки спроможні та повинні ставати ресурсом для господаря, громади та держави загалом. Наразі плануємо впорядкувати будівлю та територію, а також провести ґрунтовні історичні та архітектурні дослідження. А опісля – розробити для палацу найкращу концепцію пристосування, яка дасть можливість забезпечити його подальше функціонування на засадах економічної ефективності, та шукати для маєтку дбайливого та свідомого господаря”, – зазначає засновниця «Спадщина.UA» Ганна Гаврилів.
Довідково про ініціативу:
Вже впродовж 5 років ініціатива «Спадщина.UA» повертає до життя занедбані пам’ятки архітектури на території всієї України через громадські проєкти та приватні інвестиції. Відтак, наша команда працювала над порятунком Поморянського замку, Тартаківського палацу, будівлі товариства «Сокіл» у Бібрці на Львівщині, а також храму Івана Мазепи епохи козацького бароко на щойно деокупованій Чернігівщині. Серед приватних проєктів – відновлення старих шкіл у Роздолі та Бібрці на Львівщині, відома кампанія з ревіталізації старовинних автентичних хат «Мальовані Поморяни», а серед останніх – ревіталізація палацу Гершгоріна в Деражні на Хмельниччині та національно відомий проєкт “Палац Розділ” щодо відновлення палацу Лянцкоронських – Жевуських у Роздолі на Львівщині.