Участь у засіданні обласної ради церков взяв голова обласної ради Олексій Кайда. Окрім інших питань, йшлося про відзначення на Тернопільщині  22 червня Дня жертв війни.

Голова обласної ради зазначив, що ця дата є Днем скорботи за тими, хто загинув та постраждав під час «двобою двох імперій», і цю дату Тернопілля  має вшанувати по-християнськи – молитвою та скорботою.

– Волею долі Україна опинилася в епіцентрі з’ясовування стосунків між двома імперіями – комуністичною та нацистською. 22 червня, коли одні окупанти  розпочали війну проти  СССР, інші окупанти України – більшовики – розпочали масове знищення ув»язнених без суду та слідства за любов до батьківщини українців у катівнях Тернополя та кожного містечка Галичини. Це також була війна – війна проти українського народу, яка тривала набагато довше, аніж війна проти нацистів. І наш обов’язок – пам’ятати ці страшні дні. Прошу святих отців у своєму зверненні пом’янути усіх загиблих, скалічених, замучених обома імперіями, – зазначив Олексій Кайда.

Представники Ради церков прийняли звернення з нагоди Дня скорботи  і  вшанування  пам’яті  жертв війни  в  Україні. У ньому, зокрема, йдеться: «Сьогодні ми молитовно згадуємо всіх їх, відомих та невідомих, – полеглих на фронтах, загиблих у підпіллі, в концтаборах, скалічених тілесно та духовно, обпалених полум’ям війни. Наша щира молитва має стати нерукотворним пам’ятником усім їм, а злагода в суспільстві – запорукою недопущення повторення цих страшних часів».

Було домовлено, що 22 червня в усіх церквах міста та області відбудуться поминальні панахиди та одночасний передзвін церковних дзвонів.

На засіданні Ради церков також йшлося про унеможливлення розбрату та «червонопрапорних»  провокацій. Голова обласної ради Олексій Кайда повідомив присутніх, що минулого тижня про це йшла мова на зустрічі з головою Адміністрації Президента представників органів влади та місцевого самоврядування Галичини та Донбасу і Криму.

– Свою думку я висловив –  цю дату ми відзначимо по-християнськи як День скорботи. На Галичині не було жодних проблем, допоки нас не почали відвідувати «туристи»-провокатори. Представники сходу та півдня країни також погодилися, що такі відвідини із недержавними символами не сприятимуть консолідації суспільства, – поінформував Олексій Кайда.

2 comments

  1. GENKO

    Пропоную “День скорботи” перенести на 1-ше вересня кожного року. Тоді власне на Західній Україні спізнали “визволителів”…А для Тернополя такий день можна встановити 17 вересня.
    22 червня – день початку двобою двох імперій, які вже давно “почили в бозі” і тут немає за чим побиватися та день скорботи влаштовувати. Краще за інвалідів та пенсіонерів подумати, чим із гладкими попами по церквах молебни влаштовувати.

  2. GENKO

    Цікаво – а що це за “самоврядування Галичини” -якась нова політична надбудова, чи порушення Конституції України?

Напишіть відгук