На Тернопыллы розпочались навчання з територыальноъ оборони

Поділитися

Майор Василь ЛАБАЙ,

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України,

Сьогодні, 15 червня на Тернопільщині розпочалися триденні навчання з територіальної оборони «Сприяння-2011». Окрім Тернопілля, вони відбуваються й у інших регіонах країни під загальним керівництвом начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Григорія Педченка.

 

Їхня мета – перевірити ступінь піготовленості та злагодженості штабу зони територіальної оборони Тернопільщини, його спроможності забезпечити, у взаємодії з іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами, планування та ведення територіальної оборони у визначеній зоні з використанням досвіду країн світу

 

На Тернопільщині у заході, під керівництвом голови ТОДА Валентина Хопняна беруть участь представники ОДА, старший посередник на навчанні від Генерального штабу ЗСУ полковник Валерій Конопліцький, офіцери Західного оперативного командування СВ ЗС України, обласного військового комісаріату. Також залучено оперативні групи управлінь МНС, СБУ, МВС, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, військовослужбовці внутрішніх військ Західного територіального командування ВВ МВС України, Держдепартаменту України з питань виконання покарань та військової служби правопорядку ЗС України.

 

– «Сприяння-2011» покликанні навчити посадових осіб всіх рівнів правильно та оперативно відпрацьовувати рішення щодо організаціх територіальної оборони у визначеній зоні та проведення штабом заходів, які стабілізують обстановку в регіоні. Також під час навчання відбудеться злагодження штабів, набуття навичок офіцерами та представниками ОДА у прийнятті тих чи інших неординарних рішень у складних ситуаціях, які виникають під час організації територіальної оборони. Адже в кожного своя специфіка і свої завдання, та у разі потреби всі вони мають працювати як одне ціле, саме про це зазначав у своїх завданнях перед початком навчань начальник Генштабу ЗС України, – повідомив полковник Валерій Конопліцький.

 

Загалом на навчання залучено понад 50 осіб штабу, зони територіальної оборони Тернопільської області, оперативних груп силових структур Тернопілля. Всі заходи відбуваються на базі заглиблених пунктів управління Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільського облвійськкомату.

Сьогодні тернополяни зможуть спостерігати за місячним затемненням

У Смиківцях “нахімічили” на 217 тисяч гривень