За останні два роки чи не найголовнішою проблемою Тернопільщини є сміття і чи не найвідомішим селом – Малашівці.
Моє рідне село Ванжулів що в Лановецькому районі схоже також стало лідером уваги обласних посадовців. Жаль, що така увага нам зовсім не потрібна.
Вже другий тиждень різного роду і виду комісії з числа обласних та районних служб чи не кроками перемірюють територію колишнього цегельного заводу, вивчають, пишуть та …ховають всі свої висновки від реальних власників землі – громади села.
Мною, як депутатом районної ради, направлено депутатське звернення голові Тернопільської ОДА Хоптяну В.А.з вимогою надати роз”яснення з даного питання і я з нетерпінням чекаю відповіді.
Жителі села неабияк стурбовані – нікого не вабить перспектива опинитися в полоні обласного сміттєзвалища. Тому вчора, 12 жовтня, незважаючи на відсутність офіційних звернень до громади села від зацікавлених осіб, депутати Ванжулівської сільської ради зібралися на позачергову сесію з єдиним питанням порядку денного- не допустити розміщення на землях сільської ради сміттєзвалища. Одноголосно прийнято рішення та звернення до голови Тернопільської ОДА :

Голові Тернопільської обласної

державної адміністрації

Хоптяну В.А.

З В Е Р Н Е Н Н Я

депутатів Ванжулівської сільської ради

з приводу розміщення полігону твердих побутових  відходів

             Основними принципами державної політики у сфері поводження  з відходами є   пріоритетний   захист   навколишнього   природного середовища та здоров’я людини  від  їх негативного  впливу, узгодження екологічних,  економічних та соціальних інтересів громади.

Ситуація, яка склалася із визначенням місця для вивезення твердих побутових відходів з м.Тернополя непокоїть громадськість області ще з 2009 року. Проте, в останні дні почастішали випадки візитів керівників обласних та районних служб на територію села для обстеження та вивчення питання розміщення сміттєзвалища без повідомлення представників громади.

Ми, депутати Ванжулівської сільської ради висловлюємо своє обурення та категоричну незгоду з діями посадових осіб Тернопільської обласної державної адміністрації щодо проведення обстеження території кар”єру КП “Надія” для підготовки висновків по розміщенню сміттєзвалища. Дана земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту, тому всі рішення щодо її використання будуть прийматися виключно на сесії сільської ради.

Звертаємо також  Вашу увагу, що відповідно до Закону України “Про відходи” саме   органи місцевого самоврядування приймають рішення про  відвід земельних  ділянок  для розміщення відходів і будівництва об’єктів поводження з відходами. Тому застерігаємо Вас від прийняття поспішних, необґрунтованих та неузгоджених з громадою рішень.

Як повноважні представники інтересів територіальної громади, усвідомлюючи високу відповідальність за життя та здоров»я майбутніх поколінь ми виступаємо проти розміщення полігону твердих побутових відходів на території Ванжулівської сільської ради та будемо всіма законними методами захищати своє право.

Прийнято на восьмій сесії

Ванжулівської сільської ради

12 жовтня 2011 року

 

  На фото, які я зробила після сесії сільської ради на місці, яке хочуть закидати відходами, чітко видно водонапірну башту, яка знаходиться в 30 метрах від краю кар”єра. Майже в межу – земельні частки (паї) на яких мирно пасуться корови, вдалині видніються Ланівці, а в долині – рідне село.

Уявила ситуацію – Хоптян їде у своє рідне село, ні, не їде, а без згоди громади видає розпорядження про розміщення сміттєзвалища в …. Гусятинському чи Під волочиському районі.
У своєму зверненні депутати записали, що будуть використовувати всі законні методи захисту своїх прав, але з настроїв людей знаю, що методи можуть бути і креативними.

Руслана Кушнір, депутат Лановецької райради, голова РО ВО «Батьківщина»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 comments

 1. шалений захват

  Від жителів це не дуже залежить. Їм так і було сказано – хочете-не хочете -а смітнику бути!
  Співробітник там був у складі комісії, так йому жителі чітко показали де яку гілляку для кожного представника влади вони вже обрали..)
  Ситуація схоже досить загостриться..якщо чиновникик не припинять туди “комісіюватись”.

  1. Руслана Кушнір

   Вірю в справедливість і те, що громада- це не отара овець, як думають теперішні регіонали.Громада – це єдина сила, і чим більша громада-тим опір сильніший. проблема Ванжулова – це проблема всього району і не тільки…

 2. Войцещук Сергій

  Хай своє сміття залишають у себе, ми повинні не допустити цієї катастрофи у нашому селі. ми – це Ванжулів

Напишіть відгук