Освітян Тернопілля навчать, як уберегти школи від закриття

Поділитися

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) запрошує представників шкіл із малих громад України на навчальний курс “Як зберегти від закриття школу у своїй громаді”. Курс підтримує Освітня програма Міжнародного фонду “Відродження” в межах проекту “Вчимося праву – зберігаємо школи”.

Навчальний курс дасть представникам тих шкіл, які перебувають під загрозою ліквідації, можливість підвищити обізнаність щодо скорочення шкільної мережі й отримати знання та навички для здійснення правових і громадських дій заради збереження школи від закриття.

Навчальний курс складатиметься з двох частин: дводенного тренінгу та практичних дій на місцях.

Тренінг “Як зберегти від закриття школу у своїй громаді” відбудеться в Луганську орієнтовно 10-11 лютого 2012 року. Він пройде у формі навчального заходу з використанням інтерактивних технік навчання.

Під час заходу буде розглянуто такі питання:
– правове регулювання закриття шкіл;
– збирання інформації щодо загрози ліквідації шкіл;
– здійснення правових і громадських дій, спрямованих на захист школи, яку збираються закрити;
– зарубіжний досвід альтернативних моделей збереження шкіл у малих громадах.

Практична частина навчального курсу передбачатиме апробацію отриманих знань і навичок на практиці. Учасники курсу самостійно обиратимуть прийнятні для них форми практичних дій щодо збереження школи у власній громаді.

Серед можливих варіантів таких дій:
– проведення сільських / шкільних зборів для обговорення подальшої долі школи та визначення позиції громади щодо рішення про ліквідацію;
– складання кола впливових осіб та організацій, що підтримують школу;
– надсилання інформаційних запитів до місцевих органів влади;
– дослідження матеріалів ЗМІ для з’ясування позиції представників влади різних рівнів;
– організація зустрічей із представниками НУО, політичних партій, місцевої влади, ЗМІ.

Під час реалізації практичних дій на місцях учасники матимуть можливість отримувати від експертів СЦГІ правову та методичну підтримку, необхідну для успішного виконання практичних завдань.

СЦГІ забезпечить учасників харчуванням і проживанням під час тренінгу, роздатковими матеріалами та навчальною літературою, компенсує витрати на проїзд до Луганська та у зворотному напрямку.

Обов’язковою умовою участі в навчальному курсі є участь в обох його частинах і підготовка невеликого звіту про виконання завдань практичної частини.

Учасників відбиратимуть на конкурсній основі.

Для участі в навчальному курсі слід заповнити реєстраційну анкету та надіслати її до 25 січня 2012 року на електронну адресу lawforschool@gmail.comЦя електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , факсом на номер (0642) 491 374 чи поштою на адресу: СЦГІ, 30-й квартал, б.2, кв. 14, м. Луганськ, 91005.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Оксана Дрєпіна
050 923 41 17
lawforschool@gmail.comЦя електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

***

Мета Освітньої програми – сприяти системним змінам в освітній галузі України, спрямованим на її наближення до найкращих європейських практик, покращувати якість освіти, перетворювати її на засіб формування громадянського суспільства.

У Тернополі шукатимуть гроші на дороги. “Забавлянка” коштуватиме 60 тисяч гривень

Розшукуються бажаючі відвідати Європейський Союз