У Кременці обговорювали законопроект, який стосується майбутнього лаври

Поділитися

Більше півтисячі учасників громадських слухань у Кременці: громадськість, представники духовенства, зокрема УПЦ КП і УПЦ МП, члени демократичних партій, що входять у Комітет опору диктатурі, обговорили небезпеки проекту Закону України (реєстраційний № 9690) «Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)».

Нині ініціатори проекту Закону України № 9690 планують вилучити Почаївську лавру та інші святині з «Переліку пам’яток, що не підлягають приватизації». Опоненти законопроекту роблять все, аби безцінні пам’ятки залишалися у володінні українського народу.

Учасниками громадських слухань серед інших були доктор філософских наук, президент Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський і голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний. Пан Віктор висловив тезу, що питання виключення святинь не є надто гострим для духовенства, адже кожна конфесія сформована, має своїх прихильників. Питання законопроекту, на його думку, це радше політичні ігри, штучна спроба внести розбрат в релігійне життя українців. Цю думку підтримав Михайло Ратушний, мовляв, мешканців Тернопільщини хочуть пересварити і даному проекту Закону України притаманна політична складова питання. Настоятель Свято-Троїцького духовного центру, протоієрей Анатолій Зінкевич у свою чергу сказав, що духовенство має молитися, а не займатися політикою.

– На сьогоднішніх громадських слуханнях було ухвалено резолюцію звернення щодо недопущення прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)», тобто проти «прихватизації» українських святинь, – повідомив ініціатор слухань, координатор всеукраїнського громадського руху «Українські святині – українському народу!» Степан Барна.

«Розцінюємо запропонований законопроект як намагання провладної партії знівелювати не лише українську історію, а й українську церкву, – йдеться у тексті резолюції. – Українські християнські центри – це духовне багатство українців. Вважаємо неприпустимою політику держави щодо «торгівлі» споконвічними українськими цінностями – мовою, історією, традиціями та святинями. Адже, до Українських святинь із молитвами йдуть паломники з усього світу, тому вони повинні належати лише  українському народові».

Текст резолюції учасники громадських слухань мають намір передати Президенту України, голові Верховної Ради, прем’єр-міністру, головам депутатських фракцій у Верховній Раді України, народним депутатам України від Тернопільщини для розгляду та вирішення порушеного питання.

У випадку, якщо влада не відкличе законопроект № 9690, громадські активісти ініціюватимуть наступні слухання у Почаєві.

 

На фото: під час громадських слухань у Кременці.

 

Урочиста академія, присвячена 125-літтю від дня народження Леся Курбаса, зібрала митців і науковців, представників влади, засобів масової інформації та громадських організацій краю

Олег Тягнибок: Нам треба виштовхати українофобію та її носіїв з нашої, Богом даної, землі