111

 

Прокуратурою Тернопільської області порушено кримінальну справу стосовно службових осіб Збаразької міської ради за фактом зловживання службовим становищем та стосовно службових осіб одного із ПМП-суб’єкта оціночної діяльності  за фактом службової недбалості.

Дослідчою перевіркою встановлено, що рішенням сесії Збаразької міської ради затверджено перелік об’єктів комунальної власності, розміщених в центральній частині м. Збаража, які підлягають приватизації шляхом викупу. Дозвіл на проведення незалежної оцінки комунального майна отримало одне із приватних малих підприємств. Із названим суб’єктом оціночної діяльності укладено відповідну угоду для визначення ринкової вартості двох нежитлових приміщень загальною площею 181,5 кв. м. Відповідно до представлених висновків оціночна вартість одного нежитлового приміщення станом на кінець 2009 року складала 16, 3 тис. грн., а іншого – 14, 9 тис. грн.

Надалі, службовими особами Збаразької міської ради затверджено вищевказані висновки без рецензування звіту про оцінку майна. На підставі договорів купівлі-продажу названі нежитлові приміщення міською радою відчужено двом фізичним особам – підприємцям за оціночною вартістю.

Водночас, у ході перевірки з’ясовано, що звіт про вартість майна  оцінювачем виконано з порушенням вимог законодавства. Не враховано, зокрема, що зазначені будинки  є  пам’ятками архітектури місцевого значення, а це впливає на їх вартість.

Проведеною іншим суб’єктом оціночної діяльності незалежною оцінкою вказаних приміщень встановлено факт їх продажу за значно заниженою вартістю, відповідно, на 61, 8 тс.  грн. та 68, 7 тис. грн.

Таким чином, внаслідок допущених порушень у процесі відчуження даних об’єктів нерухомості міському бюджету завдано матеріальну шкоду на суму понад 130 тис. грн.

Кримінальну справу порушено за ч. 2 ст. 364, ч.2 ст.367 КК України і на даний час у ній триває досудове слідство.

 

 

 

Старший прокурор відділу прокуратури області

Тарас Рибизант

1 comment

  1. людина

    Невже крига серед літа скресла і дійсно обласна прокуратура візьметься за Збаразьку мафію і Збаражани з полегшенням здихнуть і дочекаються прийнятих депутатами рішень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.