111

Я платник єдиного податку (друга група) і у мене виникає запитання стосовно того, чи потрібно мені мати підтверджуючі документи на товар, який я продаю, якщо він попередньо закупляється на ринку у м. Одеса? Чи збирати їх та чи передбачено відповідальність за їх незбереження чи відсутність? Адже,  наскільки я знаю, сума єдиного податку від цього не залежить?

Відповідає начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Тернопільської об’єднаної ДПІ Василь Карпа

 Так, сума єдиного податку у Вашому випадку дійсно не залежить від наявності  підтверджуючих документів на товар. Однак, відповідно до ст.44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платники податків  також зобов’язані забезпечити зберігання даних документів, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи.

 У випадку закупівлі товарно – матеріальних цінностей в інших фізичних осіб, платник єдиного податку виконує функції податкового агента, адже нараховує та виплачує оподатковувані податком на доходи фізичних осіб доходи на користь таких  фізичних осіб, яка перебуває з ним у  цивільно-правових відносинах. Це передбачено статтею 297 Кодексу. 

 Отож, при відсутності первинних документів на товар, який придбавався у громадян, у разі виявлення факту щодо неутримання податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам, до платників податків застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п.127.1 ст.127 ПКУ (25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету), а на суму податкового боргу нараховується пеня.

При цьому, за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку накладається штраф на податкового агента відповідно до п. 119.2 ст. 119 ПКУ (510 грн.).

Крім того, за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою (Ф № 1ДФ) відомостей про доходи громадян передбачена адміністративна відповідальність згідно з ст. 163 прим. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді попередження або накладання штрафу у розмірі від 2 (34 грн.) до 3 (51грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, при повторному порушенні протягом року – штраф у розмірі від 3 (51 грн.) до 5 (85 грн.) неоподатковуваних мінімумів громадян.

3 comments

  1. Go to asshole

    сума єдиного податку у Вашому випадку дійсно не залежить від наявності підтверджуючих документів на товар. Однак, відповідно до ст.44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
    ПП-шник 2 групи не веде обліку доходів та витрат які пов’язані з визначенням об*єкта оподаткування??, а де сам об*єкт оподаткування коли сума податку визначається фіксованою сумою в межах обороту (доходу) ПП-шника 2 групи. Отже роз*яснення цього митаря носить фіскальний характер і немає нічого спільного з вимогами ПКУ. Первинні документи потрібні тільки, хіба-що для підтвердження права власності на товар (при наїзді ментів, податкових ментів та інших соціальних паразитів) хоч сумнівно, що вони будуть визначальним чинником для прийняття рішення щодо повернення вам цього товару і залишенні вас у спокої. А на такі “роз’яснення” менше звертайте увагу воно явно протирічить у частині-, що на основі первинних документів вами визначається об*єкт. Щодо податкового агента то тут та ж сама херня, при розрахунку з ПП-шником ви сплачуєте суму і не зобов’язані вносити цю суму у звіт 1ДФ беріть тільки копію свідоцтва ПП-шника -контрагента.

  2. Go to asshole

    Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування вимог наявності первинних документів у фізичних осіб-підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності

    Верховна Рада України постановляє:

    І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011, №№ 13-17, ст. 112) такі зміни:

    1. підпункт 16.1.5 статті 16 доповнити абзацом такого змісту:

    “Вимоги абзацу першого цього підпункту не застосовуються до платників єдиного податку першої і другої груп, платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, що ведуть лише облік доходів відповідно до статті 296 цього Кодексу”;

    2. абзац перший пункту 44.1 статті 44 доповнити словами “(крім платників єдиного податку першої і другої груп, платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, які зобов’язані вести лише облік доходів відповідно до статті 296 цього Кодексу)”;

    3. пункт 85.4 статті 85 доповнити абзацом такого змісту:

    “Вимоги абзацу першого цього пункту не застосовуються до платників єдиного податку першої і другої груп, платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, що ведуть лише облік доходів відповідно до статті 296 цього Кодексу”.

    ІІ. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2012 року.

    Голова Верховної Ради України

    Джерело: сайт ВР України

  3. Go to asshole

    Відповідає начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Тернопільської об’єднаної ДПІ Василь Карпа
    А тепер назвіть ціну роз’яснення такого горе-податківця?
    І ПОРАДА-звертайтесь за роз*ясненнями у ДПІ у письмовому вигляді і вимагайте письмового роз*яснення. Його можливо оскаржити, а також довести некомпетентність митаря

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.