Ярослав Джоджик закликає Табачника проявити ревність і у відстоюванні інтересів українців

Поділитися

Україна ризикує втратити свою державність, якщо нею продовжаться керувати проросійські політики. Про це заявив народний депутат України Ярослав Джоджик, коментуючи скарги міністра освіти України Дмитра Табачника в ефірі радіо «Голос Росії» на те, що в Києві замало російських шкіл.

«Справжній Міністр освіти УКРАЇНИ мав би в першу чергу дбати про захист українських інтересів, про наповнення шкіл україномовними підручниками, яких катастрофічно бракує, про популяризацію національних цінностей в галузі освіти. Натомість ми бачимо кардинально протилежну картину. Хотілося б, щоб Табачник з такою ж ревністю захищав інтереси української громади у Росії і їх право на навчання в україномовних школах, з якою він піклується про освіту росіян в Україні», – каже Ярослав Джоджик.

Він також переконаний, що міністра із справді державницьким мисленням мали б одразу стривожити такі дані, які озвучив Дмитро Табачник.

«Якщо конкурс серед  першокласників у школах і гімназіях з російською мовою навчання у Києві дійсно становив 5-7 осіб на місце, потрібно шукати причини, чому громадяни держави не хочуть навчатися рідною мовою. Це мав би бути головний біль влади. Однак ми розуміємо, що нинішній уряд на угоду Москві робить все для того, щоб в Україні домінувала проросійська політика і з допомогою колісніченків-ківалових-табачників нав’язує тотальну русифікацію. При цьому дані одіозні фігури мали б усвідомлювати, що жоден окупаційний режим не є вічним, і що рано чи пізно їм доведеться нести відповідальність за антидержавницьку політику та зраду національних інтересів», – застеріг Ярослав Джоджик.

Квартирно-експлуатаційний відділ у Тернополі зобов’язаний сплатити 149 тисяч гривень штрафу!

Кременецька залізнична колія піде з молотка?