Нову епоху пластуни Тернополя розпочали із збору коштів на пам’ятник Пласту в Тернополі

Поділитися

15 вересня тернопільські пластуни розпочали ще один рік нової епохи організації.  Цей день в історії Тернопільського Пласту набув вагомого значення : сім’ї видатного українця та пластуна Івана Гавдиди було вручено відзнаку Залізного Хреста.  Крім того в цей день тернопільські пластуни розпочали збір коштів на пам’ятник Пласту в Тернополі.

Дійство розпочалось із урочистого вимаршу та Служби Божої в Катедральному Соборі міста. Церемонія відкриття пластового року на театральному майдані мала неабияке значення не лише для пластунів та тернополян, але й для всіх свідомих українців. Саме в часі відкриття відбувся почесний церемоніал вручення відзнаки Залізного Хреста дружині загиблого тернополянина Івана Гавдиди. З вітальним словом виступили голова обласної ради Олексій Кайда та голова міської ради Сергій Надал. Таку почесну відзнаку, згідно пластових приписів, вручають за хоробрість у боротьбі за Батьківщину. Ім’я героя з 2004 року носить один із тернопільських пластових куренів – курінь число 77 ім. І. Гавдиди.

Відкриття пластового року приурочили також до збору коштів на пам’ятник Пласту в Тернополі. Для цього пластуни підготували низку цікавих мистецьких та спортивних занять для учасників свята та тернополян. З допомогою народних майстрів, кожен мав можливість спробувати себе у ролі гончара, зв’язати виріб із соломи, зробити власну ляльку-мотанку, намалювати  картину на папері чи склі, плести з бісеру та багато іншого.  Крім того пластуни  демонстрували вправність у спортивних іграх : волейболі, футболі, великому та настільному тенісі; вправлялись на туристичних переправах, спільно долали лабіринти, грали в естафети. Святкування завершилось традиційно ватрою з піснями та забавами.

Окрему подяку тернопільські пластуни висловлюють директору спортивного комплексу «Динамо» Небесному Василю Зіновійовичу за сприяння у проведенні спортивних занять.

Та блін! Пригнали сюди! А я хотів на фізкультуру…ми мали футбол грати

Віталій Максимов з’ясував, якої допомоги чекають від влади лікарі, вчителі, спортсмени і підприємці