На Тернопільщині Почаївська Свято-Успенська Лавра УПЦ МП платитиме податок за приймальні будинки. Таке рішення прийняли на сесії Почаївської міської ради.

Як повідомляється, у своєму рішенні депутати керувались тим, що з 1 січня 2015 року набули чинності норми Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», які передбачають розширення бази оподаткування.

383574912«Ми маємо можливість, як орган місцевого самоврядування, у ручному режимі встановити ставку оподаткування на нерухоме майно для юридичних осіб. Будова Почаївської Лаври, а саме будинки, загальною площею становить понад 10 тис. кв метрів. Керівництво Лаври використовує ці об’єкти як готель. Ціни там вищі за нормовані. Проте, податків вони не сплачують», – розповів депутат від ВО «Свобода» Костянтин Красовський.

Як зазначається, більшістю голосів депутати ухвалили рішення встановити Почаївській Свято-Успенській Лаврі податок на приймальні будинки в розмірі 0,5% від мінімальної заробітної плати за 1 кв метр, пише ЗІК.

4 comments

 1. Саша

  Не податки з них потрібно брати а потрібно гнати москалів з українських святинь. Почаївська Лавра-це святиня українського православія а мокалі захватили цю святиню і сміються з нас, непускають в нашу святиню православних українців котрі не хочуть кланятись москалям і їх попам.

 2. Михайло

  Саша, а яка різниця між москалем і російськомовним ? Москаль це той, що за гроші або по команді з Москви /Кремль/ прийшов нам свої порядки встановлювати, підпорядковувати все під кремлівське керівництво. Вони є в різних іпостасях : і в рясах, і на фронті, і в тролейбусі, і в магазині зустрінеш. Всюди. Але в них є кремлівська зірка в думках, діях, в словах і навіть в головах. “Союз нерушимый республик свободных. навеки сплотила великая Русь…”, в них це в крові, в них гімн такий, вони змалечку до цього привикають. Але є й російськомовні, яким тут добре жити, бо добре знають, що в Росії біднота, я був 7.5 років на заробітках. Там тільки в великих містах ще трохи крутилося щось в економіці. За 30-50 км від Пітера чи Москви – дороги нема, гумаки, балонами газ привозять. Правда, вже був страховий поліс, зубний не хотів вирвати зуба без цього. То я взяв в роботодавця той поліс, зробили все як належить, я подякував, дав ще від себе 100 руб./3.5 дол./ і все. Страхова медицина в них ліпша. Але роботи теж нема в “деревнях”. Ну то як виганяти цих росіян, куди ? Тут їх діди поховані, тут їх “РОДИНА”. Та й воюють вини не гірше нас, розуміють що то йде війна олігархів. От читаю, чого Фірташа вивезли до Америки ? Де його гроші “працюють”, не на російський воєнторг ? От де собака зарита. І ще від того Лазаренка нічого Україні не дісталося, накрав доларами, то й мусив в Америці на адвокатів потратити. А тепер ще й з України дають білоденно вивезти готівки з банку 200 мільйонів, правда в гривнях. То де він їх використає ?
  Коротше, велика політика, ніхто правди не знає. Але вернімося до Лаври. Депутати встановили податок за землю /вірніше-виконком/, то так має бути. Але з другого боку, як встановлювати, то або для всіх конфесій, або ні для кого. Чому ? Та ті попи-комерсанти “заб”ють” суму податку в ціну проживаня для прочан, і хлопові дорога “до Бозі” обійдеться ще дорожче. Ринкові відносини, 21-ше століття надворі, хто хоч трошки займається якимось бізнесом, той все пракрасно розуміє.
  От якби та Почаївська влада, та й за суму тих податків та побудувала якийсь гуртожиток за межами Лаври, то я це розумію. Але, впевнений, влада бідна як церковна миша, ті гроші підуть на інші цілі, бо грошей завжди не хватає. От якби ті попи-комерсанти та й звернулися до радіо “ЕРА” з офіційним листом, щоб зранку до гімну почергово відправлялася молитва російською і українською мовами, от було б добре. Я впевнений, ті попи теж грамотні, иають інтернет, читають і цю газету, то нехай таке зроблять до Пасхи. Як дві найбільші народності на Україні, нехай молитва буде і нашою мовою, нехай наші онуки привикають до своєї віри. Це для нас принципово. Я з діда-прадіда українець, хоч і не дуже, але все таки православний грекокатолик, маю право сам звернутися до радіостанції з цим проханням. Але тоді російські газети і телебачення піднімуть страшеннй гвалт. Вже було з мовами, пам”ятаєш як Фаріониха в Верховній Раді наполягала на одномовність. В державних установах – нехай так. А в побуті – говори як тобі і мені зручно, щоб один другого розумів. І ходи собі очистити душу хоч до синагоги. А головне – не гріши ні думкою, ні тілом. Не йди вбивати ні по примусу, ні тим більше за гроші, одновірців. Та й до буддистів не йди, ні до мусульман. Маєш що робити в своїй Росії, та й роби. Ми тобі їдемо будувати, ремонтувати, навіть прибирати а ти нам – руйнувати, вбивати. Ох москалю-москалю, дурний від колиски до старості.

 3. Саша

  Звичайно є різнця між москалем і російськомовним і не тільки, для мене є різниця між москалем і росіянином. Не всі росіяни москалі. Москаль це прокремлівські, імперські ублюдки, котрі все життя з моменту існування Московії завжди дивились як вкрасти чуже, як відібрати в слабшого, як нажитись за рахунок слабшого. Не маючи своєї історії , перекручують і привласнюють чужу історію. Москаль це істота котра все життя старається жити за рахунок іншого. Кожна людина має право вірити в ту віру яка їй більше і блище до душі і не можна нікого заставляти силою віри в інше. Так само і з мовою, в Україні проживає більше 140 національностей і в цьому немає нічого поганого а наоборот дуже добре що в Україні різних національностей народи себе добре почувають, необхідно підтримувати культуру, мову всіх народів при можливості, а державна повинна бути одна мова. Фарион-це хвора людина.Така людина напевне сама себе не любить, це позор для українців. Але не можна миритись і з тим коли попи московського патріархату відказуються хоронити загинувших наших воїнів, котрі боронили наш край від москалів, це не нормально коли на рівні митрополита Одеського ведеться пропаганда на підтримку москалів, коли священики московського патріархату не пускають в православні Українські святині хрестиян України-це не нормально і з цим миритись не можна. Всі жителі України котрі вірять в Українську державу, котрі по силі своїх можливостей стараються розбудовувати її, котрі боряться за її незалежність мають одинакове право на всяку подяку і память українського народу. Тільки в такому випадку ми будемо сильними і багатими. Но не потрібно забувати хто все життя зраджував український народ, Українську державу, хто українських героїв обявляв ворогами народу і зрадниками, а Павликів Морозових робив героями.

 4. Саша

  Ну що люди добрі переконались в тому що москалі це суки? І не тільки москалі а і їх прислужники попи -яничари московського патріархату, котрі не признають нападу москалів на Україну, не хочуть відправляти панахиду над загинувшими воїнами в боротьбі з москалями, а тепе щей виясняється що вони-попи московські запроданці зрадили Україну і український народ, признали анексований Крим частиною російської федерації і щоб добре вилизати одне місце в патріарха Кирила віддали йому майно в Криму яке належало Українцям. Гоніть цю попівську промосковську нечисть з України, інакше вони здадуть всю Україну і весь український народ.

Напишіть відгук