У Швейцарії пройде референдум щодо виплат 2250 євро кожному громадянину щомісяця

Поділитися

sveВлада Швейцарії проведе в липні 2016 року референдум, на якому громадяни країни вирішать, чи хочуть вони отримувати щомісяця 2500 швейцарських франків (2250 євро), незалежно від їх заробітку або його відсутності.

Про це повідомив The Independent.

Як зазначає видання, неповнолітні отримуватимуть 625 франків на місяць, якщо громадяни на референдумі підтримають дану ініціативу.

Ідея, що стоїть за цим законом, полягає в тому, щоб зруйнувати зв’язок між доходом і зайнятістю. При цьому соціологічне опитування, проведене в Швейцарії показало, що більшість людей мають намір продовжити працювати, навіть якщо їм буде гарантований дохід.

Тільки 2% опитаних відповіли, що покинуть свою роботу, якщо закон пройде на референдумі.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року Фінляндія анонсувала програму безумовного доходу. Після її запуску кожен громадянин країни отримуватиме €800 на місяць від держави просто так.

На початковому етапі виплати становитимуть €550 на місяць, а згодом – €800. Уряд планує доопрацювати проект до листопада 2016 року. Вперше ідею висловив прем’єр-міністр країни Юха Сіпіла і припустив, що безумовний дохід стане гарною заміною соціального страхування.

hromadske.tv

Русилів – Язлівець: очікування та реальність (фоторепортаж)

5 місць на Землі, які заборонено відвідувати