111


Вчора у Тернополі, о 18 годині 30 хвилин мало відбутися народне віче за участі лідера ВО “Свобода” Олега Тягнибока. Проте, навіть через годину, при -12 градусному морозі воно не почалося. Два десятки тернополян, переважного старшого віку, ніяк не могли зрозуміти, чому їхній улюбленець уподібнився до “спізнюха Ющенка”. Найпалкіші переконували, що Тягнибок крокує ще містом разом з юними соколятами, які пройшлись факельною ходою центром міста. Коли площею перейшли останні пошановувачі комедії “Смішні гроші”, яку того вечора можна було побачити з 19 години в театрі, найбільший плац міста остаточно спорожнів. У той час на катку було більше людей, ніж політичних симпатиків Тягнибока.

До змерзлих журналістів підійшов головний свободівець Тернопілля Володимир Стаюра. Він помітно нервував. Як вдалось дізнатись журналісту “Про все”, Олег Тягнибок не йшов у колоні з молодіжкою “Свободи”. Він нібито пошкодив ногу. І дійсно, за якийсь час прийшов з паличкою, накульгуючи, головний свободівець. Чому маринували кілька десятків тернополян на морозі – питання залишилось без відповіді.

Коли вже минули всі пристойні строки, на Театральний майдан вийшла колона “Сокола”. Юнаків і дівчат десь було з пів тисячі. Вони йшли з партійними прапорами та факалеми. Звісно, скандували патріотичні гасла.
Перехожі дивувались, що частина дітей у камуфляжі йшли навіть без шапок і рукавичок, несучи величезні банери.

Невже дорослі організатори акції, під патронатом яких відбувалось дійство, не могли прослідкувати за елементарним.
Зі сцени стало зрозуміло, що свободівці підтасовують свою молодіжку під організацію “Сокіл”, яка була заснована у 1894 році. Це було перше українське молодіжне спортивне товариство. Виховувало воно дійсно патріотичну та здорову молодь. Своєю діяльністю сприяло боротьбі національно-революційних сил за незалежність і соборність України. У 1939 році “Сокіл” був заборонений більшовиками як націоналістична організація. У 2006 році організація відновлена молоддю, лояльною до ВО “Свобода”, а точніше кажучи – “комсомольцями” Тягнибока.

Тому то й нинішні соколята святкують 123 роки від заснування. Проте, партією Тягнибока тоді  не смерділо…

А сьогодні розчаровані українці і тернополяни зокрема, проігнорували колись мегапопулярного Тягнибока. У Тернополі, наприклад, досі пам’ятають, що свободівці не виконали жодної передвиборчої обіцянки 2009 року, коли йшли до обласної ради, отримали там керівні посади, керували радою 6 років і мали аж двох голів облради – Кайду і Хомінця. На такі слова журналіста інтернет-газети “Про все” відповів вкрай безвідповідально екс-нардеп Юрко Сиротюк. Мовляв, він втратив на Сході пів сотні своїх побратимів. Але хіба можна так спекулювати? Це, що вся фракція свободівців з Тернопільської облради полягла на фронті? Були депутати, які воювали ( чи грали успішно волейбол), а решта просто 6 років протирали штани в облраді. На нашу відповідь, що ми також бували на Сході, Юрко Сиротюк чомусь пригадав свою  ганебно-скандальну фотосесію Михайлом Головком і агресивно запитав чи ми також фотографувались.

Зрозуміти убогому політику не дано, що справжні фахівці їздять на Схід України виконувати свій професійний обов’язок. Спілкуватись з примітивним нардепом відпало бажання…

Нині на Театральному майдані тих кілька людей прийшло послухати Тягнибока. Проте, спочатку поляпати язиками давали всім, хто лишень хотів вилізти на сцену. Навіть рятівнику казначея Партії Регіонів – нардепу Головку.

Бо всі розуміли, як тільки свою промову завершить Тягнибок – розійдуться не тільки тих два десятки наївних, але й змерзлі “комсомольці”-соколята.

Детальніше виступи кожного промовця можна прослухати у відеозаписі. Виступ Тягнибока починається з 29 хвилини. Лідер “Свободи” нічого нового чи цікавого не розповів. Перед ним переливав з пустого у порожнє Михайло Головко.

Юні соколяти здивувались, чому під час оголошення виступу мера Тернополя – “господаря міста” – жодна людина не зааплодувала чи схвально вигукнула. Сергій Надал “вкурив”, що це електорат не його і дуже оперативно завершив привітальну промову.

Критичні щодо “Свободи” тернополяни вважають, що нині тягнибаксівці освоюють кремлівські кошти щодо розколу України. Як це аналогічно чинять й тимошенківці… Про зрадників при владі імені шоколадного рошену можна й не згадувати… Але це висока політика, про справжність тих чи інших суджень можна довідатись лише з роками. А нинішня реальність така: сьогодні, в неділю, 12 лютого, у Тернополі відбудеться так звана “Народна Олімпіада” і масштабний військово-патріотичний вишкіл на території комбайнового заводу.

Сумна реальність, а ще більше плачевні політичні перспективи…

За пів години до початку віча. Тернополян, які б бажали приєднатися до смолоскипної ходи не видно

18 година 50 хвилин. Віче вже мало тривати 20 звилин

Молодь розважалась тим, що стріляла в тирі у путіна. за 20 пострілів треба було викласти 20 гривень. Чеків не видавали. Певно, для поповнення партійної каси

Кого чи від чого охороняли хлопці з автоматами – залишилось загадкою Як і те, чи мали вони право розходжувати містом зі зброєю

Як у радянські часи – поносили партійні транспаранти і склали

Після виступу Тягнибока

Концерт патріотичної пісні за участю музичних гуртів “Тінь Сонця”, “Широкий Лан”, “Залізний Хрест” у розпалі

6 comments

 1. Vasyl

  Прошу автора статті зустрітися особисто, якщо в нього настільки залізні яйця – він скаже мені це особисто і кожному, хто стояв поряд зі мною на війні.

 2. Святослав

  Як би не було, але ви думаєте всякі блоки тимошенків, порошенків і їх подібні кращі за Свободу ???!!!! Всі хочуть влади, бо такий у нас народ… але ці хоть захищають права українців.. і шанують історію, ..правдиву історію…
  Фільм “Золотий вересень” – до вашої уваги..

 3. Анонім

  Як би не було, але ви думаєте всякі блоки тимошенків, порошенків і їх подібні кращі за Свободу ???!!!! Всі хочуть влади, бо такий у нас народ… але ці хоть захищають права українців.. і шанують історію, ..правдиву історію…
  Фільм “Золотий вересень” – до вашої уваги..

 4. Галя

  Повністю згідна з автором статті та тим паном Ігорем з першого відео. Теж вірила у Свободу. Голосувала. Виявилась же партія Тягнибока – сволотівська. А ще члени цієї молодіжної спортивно-патріотичної організації “Сокіл” не вживали принципово алкоголь і не палили ( курили). Нині доводилось в парку бачити протилежне. Зробила навіть хлопцям у камуфляжі зауваження. А почула – ми “Сокіл”, нам можна. Тому робіть висновки. Старші ж знайомі кажуть, що до будь-якої роботи мають братися фахівці. У свободі ж одні неуки та злодюги

 5. Ярослав

  У кількох десятків своїх друзів побачив в соцмережах цю статтю. зацікався. ще кілька років тому я теж захищав би свободівців. намагався дати їм шанс. але нині, аналізуючи за вихідні свій щоденник дійшов висновку – вони тотально себе дискредитували. не виконали обіцянок. читав тут раніше про зняту з партійного сайту Свободи передвиборчу програму 2009 року, з того року, коли на Тернопільщині мали розпочатися зміни за їхніми ж обіцянками. Прийшов був якось до їхнього офісу. То на мене якісь дітись накинулись, що я не патріот. Я себе вважаю все життя націоналістом. Але справа не у тому. Політики, депутати з партії Тягнибока недотримали слова, передвиборчих обіцянок. А як ми реагуємо на колег на роботі, сусідів, які лише плещуть язиками? Ось тому така відразлива реакція на Свободу. Вони самі собі винні. А коли прочитав ще залякування від молодикіа чи молодички , то розумію – перспектив ця партія не має. якщо такі телепні в її лавах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.