У Тернополі “інтелектуальна” гра для учнів обсипання фарбами втрачає популярність

Поділитися

Під час узаконеної владою п’янки в центральному парку Тернополя, організатори провели “інтелектуальну розвагу” для учнів – так звану “битву фарбами”. Після скандалу з якістю фарб для алергіків, примітивністю дійства, у ньому беруть учать все менше і менше людей. Цього року на острівку “Чайку”, де традиційно заробляють на учнях втридорога, прийшло лише троє студентів і до сотні учнів.

Після кидання фарбою, ведучі намагались якось продовжити примітивну забаву танцями.

Проте, що це за традиція обсипання фарбами і для чого це роблять- можуть пояснити одиниці з учасників “фарбування”
Довідка
У світі багато цікавих і незабутніх свят, фестивалів і карнавалів, але жоден з них не зможе зрівнятися по яскравості і буянню кольору з щорічним Фестивалем фарб в Індії. Так, так, йдеться саме про популярний індуїстський фестиваль весни – Холі, який відомий ще і як Пхагвах або бходжпурі. Це свято відзначається по всій країні буддистами, індуїстами, сикхами і всіма бажаючими, незалежно від національності та віросповідання.

Фестиваль Холі триває два-три дні і залежить від Пхалгуна Пурніма (Поорнмаші) – це день повного місяця за індуїстським календарем, який припадає на кінець лютого або початок березня. Звичайно, в деяких регіонах Індії свято може тривати і більше трьох днів, все залежить від святкуючих і туристів. Крім Індії Фестиваль фарб проводитися в Шрі-Ланці та Непалі, в США і Великобританії, де проживають великі діаспори індусів.

У святі Холі об’єднано багато традицій, деякі з них зародилися в минулі часи ще до виникнення індуїзму, інші приєднувалися з плином часів. На багато традиції вплинули народні легенди, які пов’язують з виникненням свята. Одна легенда особливо сильно вплинула на святкування і дала назву святу – Фестиваль фарб. Частина цього переказу говорить про одну з найулюбленіших подруг Крішни – Радху, яку він посипав фарбою, щоб змінити колір її шкіри.

Тому прийнято в перший день свята запасатися фарбувальними порошками і бризкалками, так як у другий день (званий Dhulhendi) мешканці та гості фестивалю цілий день «воюють», використовуючи кольорову пудру і воду (чисту або забарвлену), а також обсипають один одного порошком з трав . Головне пам’ятати, що ці фарби можна відмивати не один день, а то й тиждень. Так як весна в Індії – час непостійності погоди і люди хворіють частіше простудними захворюваннями, то у фарбах застосовують проти простудні екзотичні рослини (Neem, Haldi, Kumkum, Bilva і т.п.). Тому вважається, що чим більше ти обсиплеш ближнього фарбою, тим сильніше ти бажаєш йому здоров’я і удачі.

Фестиваль фарб дуже енергійне і веселе свято. У цей день багато грають на дхолі разом з іншими традиційними індійськими інструментами. Так само в день Холі багато танцюють і лише в цей день молоді люди можуть побути наодинці і пофліртувати, адже суворі звичаї Індії відомі у всьому світі. Так само до свята готують особливі напої Тандан Пассі і бханг Пассі, до їх складу входять молочні продукти, цукор, мигдаль, спеції і трохи марихуани.

У Тернополі встановили рекорд, щоб прикрити п’янку в парку імені Тараса Шевченка

0

Через власну неуважність на Кременеччині загинув велосипедист