111

Сьогодні у Тернопільській облдержадміністрації продовжили нікчемну совдепівську традицію: колегію, під час якої якщо ти не начальство, то дурак.

У XXI столітті новітніх технологій керівники всіх районів Тернопільщини, управлінь та відомств змушені їхати сотню кілометрів, витрачати бюджетні кошти на пальне і відрядження, щоб дві години слухати примітивні виступи та словоблудство обласного керівництва.

Матеріали колегії готуються заздалегідь. Невже керівники районів не вміють читати? Чи не здатні прислати свої побажання, завваження електронною поштою?

Невже підлабузники Степана Барни не можуть сісти біля монітора комп’ютера і “одноголосно” проголосувати”?

Тоді б “порошенківці” не ганьбились  в одній президії із регіоналом з Гусятинщини, а нині запеклим кнопкодавом.

Обласне керівництво надзвичайно пишається, що проводить ранішні понеділкові наради з намісниками Порошенка в районах. Невже не можна й таке нікчемне видовище як колегія облдержадміністрації, провести менш затратно для бюджетів усіх рівнів?

На порядку денному нинішнього засідання було чотири питання. Найактуальнішим – “Про розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості”. Влада почала дбати за “кріпаків”, оскільки катастрофічно бракує робочих рук навіть у райцентрах. На порошенківському підприємстві “Бортнеце” у Чорткові 1200 вакансій. У Байківцях, на аналогічному “скручуванні дротиків” – 500 вільних місць. І як би Степан Барна не бився в груди, а Петро Порошенко навіть щомісяця “просто так” приїжджав на Тернопільщину, ніхто з краян не хоче задурно працювати.

Аналогічна робота в Європі – у Польщі – оплачується тими ж тисячами, але – євро. Різниця в зарплаті – у 30 разів! Тому вихваляння Степана Барни про неймовірне зростання зарплати на Тернопільщині (у березні 2015 року було 2 тисячі 100 гривень) до нинішніх п’яти тисяч – нічого не варті. Люди як їхали масово на заробітки за кордон, так і їдуть. А влада як не жила на зарплату, так і не живе… Бо якщо б жили високопосадовці  на зарплату, то не мололи таких дурниць з трибуни, нехай і совдепівської.

Найцікавішим при розгляді першого питання була цифра – 178 мільйонів гривень виділено з державного бюджету на реформування сільської медицини. Цього року по Україні -загалом вділили 4 мільярди гривень.

От ви, шановний читачу, відчули зміни? Якісь покращення? Наступного року вже на сільську медицину в області дадуть 1 мільйон гривень. Думаєте буде різниця?

Звісно, така убогість і хабарництво, яке існує в сучасній медицині не повинні бути. Це вже дно. Але наскільки виділені суми використали для людей, а не для освоєння коштів “курником Заставного”, покажуть наступні роки.

Приємно вразили реформатори, заявивши, що відмовляються від паперового документообігу. Проте, цікаво, хто закупив стільки техніки? Чи буде ліцензійним Windows чи піратським? Звичайно, що хтось на цьому “підняв” копійку. Смішно було слухати, як бюрократи нібито облаштовують для підприємців-лікарів місця. Насправді, це все відрегулює ринок. І чим скоріше там зникне державне управління, тим скоріше сфера розвинеться.

Коментуючи доповідь Володимира Богайчука про реформу у сільській медицині, стало зрозуміло, що керівництво області вкрай незадоволене перерозподілом фінансових потоків у ремонті доріг.  Йшлося про догани, звільнення та інші “обмовки по Фрейду”.

Другим питання було про стан реалізації державної політики в сфері водного господарства області. Намагався доповідати в.о. начальника управління водних ресурсів Гончар. Ще на підході до трибуни його “приземлили” 5 хвилинами на доповідь. Відповісти на звинувачення воднику не дали. Ще раніше “воював” в цьому полі нардеп Барна. Точніше, більше піарився. Торік він кинув громаду, яка відстоювала свої права в суді. Цього разу протистояння з підприємцем Мізеротою потрапили в інформаційне поле. Наслідком може стати призначення керівника Збаразької райдержадміністрації Анатолія Качку на посаду керівника водників Тернопільщини.

Третє питання було про безробітних лісників. Точніше, про недопущення того, щоб люди залишись без роботи.

Останнє питання про стан безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до обєктів фізичного оточення в області.

 

 

11 comments

 1. Михайло, Заліщики

  4 тисячі переглядів колегії… це щось неймовірне. люди зацікавились – переглянули питання реформи і були в шоці від примітивізму… як дураки можуть робити реформи? чому я звернув увагу на статистику переглядів? бо нині друзі із Шумська, і з Тернополя, і з підволочиська телефонували. питали чи бачив. подивився у записі. сумно стало. але я радий, що журналісти це вже фіксують. через 20 років таким барнам-баранам, які граються у щирість і людяність буде соромно від свого примітивізму… або не соромно, якщо залишаться й далі такими баранми

 2. Михайло, 58 років

  Що можна почути, як звуку в тому відео НЕМА. Що Ви там зробили. Хотів почути що там казали…

 3. Орися

  ви зафіксували такі речі, що тут описувати будуть історики..психологи кандидатські захистять… сумно, що ми змушені жити і терпіти цю порошенківську рать при владі…

 4. Ігор, аспірант

  вражений. думав, колегія це – обговорено все і працює як годинниковий механізм… після практики в Голландії наших чиновників сприймаю як аборигенів Австралії часів Кука ..

 5. provsenew

  Звук є. включіть справа регулятор на відео

 6. актор з тернопільського театру

  читаю ваш сайт давно. де з чим не погоджуюсь, готовий дискутувати. проте, мені імпонує ваша критичність. ви змушуєте задумуватись над буденними речами. кілька разів і я бував на колегіях при різних губернаторах. тоді мені видавалось якимось комуністично-комсомольським зібранням часів раннього СРСР..як у фільмах… коли прочитав статтю – нутром відчув – треба це змінювати. як наш театр. як тернопільське телебачення, яке просто мертве і нецікаве.. стидно було дивитись на тих вічно зіваючих чиновників, ніби в них блохи, воші і якась короста..всі весь час чухраюся, носи труть… дякую за правду…

 7. Іван, медичний працівник

  дякую за трансляцію. ми дивились всім колективом у лікарні. наш завгосп краще зробив би реформу, ніж ті крахабори з департаменту охорони здоров’я. просто наживаються на всьому

 8. Вова

  сподобався коментар до поширеної цієї статті науковця зі столиці, який написав – і ці дятли щось планують зробити краще )))

 9. Петро, політолог

  я 20 років проробив в облдержадміністрації. навіть коли працював за Косенка, Вовка, Коломийчука – вважав колегії застарілою формою, що не відповідала духу часу. ще тоді – у 90-х роках.
  тепер проживаю в штатах. цікавлюся їхньою політикою, вивчив мову. та скажу вам щиро, такий примітивізм як колегія є тільки в автократичних країнах…
  вашу трансляцію скинув для обговорення у місцеву політологічну групу науковців. знаєте яке перше питання було в американців: це десь комуністичній країні?
  потім сказали, що дуже сильно домінує на колегії азійський принцип керування

 10. Андрій, підприємець

  здивувало. сьогодні вранці побачив на вайбері від двох друзів посилання на вашу статтю )) я живу в Тернополі, Микола в Бережанах, а Михайло в – Теребовлі.
  Ви дуже добре пишете. завдяки таким статтям ви мій улюблений сайт в Тернополі.
  так тримати

 11. Віктор, адвокат

  ще ніколи не бачив, щоб стаття про владу на Тернопільщині за запитом гуглівських новин видавала на першому місці – колегію. про коханок бачив, про корупцію, аварії чиновників. а тут простий аналіз.
  ви мене приємно дивуєте. раніше бачив вашу статтю про театр в Тернополі також в лідерах запитів на гуглях
  для мене цей показник означає – є запит на цікаву аналітику

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.