Як у школі мистецтв спробували “промити мізки” батькам

Поділитися

Вчора у тернопільській школі мистецтв імені Ігоря Герети відбулись батьківські збори. Причина зустрічі – скандальна ситуація із цим освітнім закладом, який хочуть реорганізувати в інтернат і поєднати зі струсівським навчальним закладом. Комбінація задумана, щоб нібито отримати фінансування з управління освіти для повноцінного існування школи мистецтв.

Але чи все так просто?? Які реальні мотиви приховують послідовники великого комбінатора Остапа Бендера?

Журналіст інтернет-газети “Про все” вже мав можливість поспілкуватися із педагогічним колективом школи мистецтв.

Також ми послухали збори трудового колективу.

Вчора понад дві години керівництво школи мистецтв в особі Марії Гудими та кількох її прихильників із середовища батьків та педагогів розповідало про переваги реорганізації. Правда, віри їхнім словам не було. Воно й не дивно, адже дружину начальника управління культури міської ради призначили без конкурсу, проти волі педагогічного колективу. Марія Гудима, яка файно розумілась на спідничках і блузочках, після вдалого шлюбу раптово зайняла посаду заступника начальника обласного управління культури. А потім швидко пересіла у крісло керівника школи мистецтв. Без профільної освіти, без підтримки педагогічного колективу “розпочались реформи” – на засідання робочої групи пані Гудима не пускала представника школи мистецтв, протоколи засідань не видавались, а нині вони сфальсифіковані.

Цьому дивуватись дуже не виходить, адже більше чверті століття влада в Україні нахабно і тотально дурить громадян. Чи у столиці, чи на Тернопільщині – президенти, прем’єр-міністри, депутати і міністри, керівники облдержадміністрації, облради, міської ради і до найзадрипанішої сільської ради – всі намагаються зманіпулювати громадською думкою, щоб урвати ласий шмат. І безсоромно збагатитись. Тобто, бюрократи, депутати, керівники комунальних установ не виконують своїх функцій – служіння народу, покращення якості життя пересічних платників податків, на кошти яких вони утримуються. У цивілізованому світі такі особи приречені на ганьбу і миттєве завершення кар’єри. В Україні ж їх не відірвати за вуха від керівних посад. Лише одиниці є фанатами своєї справи і мають честь та повагу від простого люду. Таким у Тернополі був Ігор Герета. Науковець, депутат, громадський діяч… Після того, як Ігоря Петровича не стало у 2002 році, досі не можуть знайти альтернативної особистості, яка хоча б наближалася за його масштабами діяльності та моральними чеснотами…

Взявши слово під час вчорашньої зустрічі, Марія Гудима навіть не спромоглася вибачитись перед батьками та колегами-педагогами за той стрес, в якому люди змушені жити останні кілька місяців. Навпаки, з логіки її виступу виходить, що присутні є бовдурами, бо не вірять в благі наміри влади. Їй “підспівували” кілька осіб з педколективу і батьків, яких методично витягували перед присутніми. І на деяких наївних це подіяло. Мовляв школа мистецтв залишиться в Тернополі, діти не будуть їздити на навчання у Струсів, а перехід під патронат управління освіти надасть фінансові можливості для безбідного існування. Але як це все буде реалізовано? Поки виглядає, що язиком, який як відомо до Києва доведе. Ось так і Марію Гудиму – до заступника міністра, який теж нібито сказав – “вєрной дарогой ідьотє, таваріщі”.

Критично думаючі інтелектуали щодо влади і цієї затії як тільки пробували спокійно задати логічні питання придушувались верескливими аргументами та приниженнями. Мовляв, які ж ви тут тупі…

Гра провладних балаболів була чітко зрежисована і прослідковувалось неозброєним оком. Проте, інтелігенція, діти якої навчаються у школі мистецтв, влаштувала мовчазний бойкот і під приводом відсутності часу, виходила із зали. Люди не бажали слухати маразматичні промови “підсадних качок”.

Не витримала тиску й новопризначена директор Марія Гудима. Мовляв, ви тут без мене розбирайтеся… Це була команда “шаріковим і швондерам” змінити керівництво батьківського комітету. Краєм вуха журналіст “Про все” почув, як збираються діяти провладні особи. Але як тільки Гудима вийшла із зали, набралися сміливості роздратовані батьки і комбінатори “здулися”. Натхненні батьками педпрацівники каменя на камені не залишили від гнилої позиції підлабузників адміністрації…

Днями на таку ж зустріч з батьками і педколективом мають прийти керівники облради, облдержадміністрації. Будуть переконувати. Напевно, ставки дуже високі за реалізацію їхнього проекту. Вони прийдуть вішати локшину на вуха за рецептурою високих матерій та бажання розвивати прекрасне.

Розумні вчителі і батьки очікують від них письмових гарантій, чітко розписаних планів реалізацій задуманої зміни. Це як, наприклад, прислуга хоче змінити меню в домі роботодавця. Що вона має спочатку зробити? Запропонувати варіанти змін, кошториси, проекти. Наразі все виглядає, що найняті чиновники хочуть поставити перед фактом роботодавця – народ.

Зустрівши опір, тепер чиновники навіть якщо почнуть діяти логічно, як у всьому цивілізованому світі, навряд чи отримають підтримку педагогів та батьків учнів.

Перед очима в людей недобудовані обласна бібліотека та архів, препаскудні ремонти доріг та центрів з надання адмінпослуг в Шумську та Золотниках.

Чиновники з Тернопільської облради та адміністрації вміють діяти лише собі на користь, як от, наприклад, збільшити зарплати у 4 рази в 2018 році і закласти це в бюджеті.

Провладні особи на зборах намагались переконати батьків та педагогів, що вони ніхто. Мовляв, власники школи – обласна рада. Але ж насправді облрада – виборний орган, який формують мешканці нашого краю. І депутати мають виконувати ВОЛЮ виборців. Для цього формується виконавчий апарат облради, щоб реалізовувати задумане. Облдержадміністрації ДЕЛЕГУЮТЬСЯ повноваження також реалізовувати затверджені рішення і програми на сесії облради. Тобто, сплативши податки, тернополяни мають від влади почути варіанти, як краще чиновники проведуть реорганізацію, детально розписану у кількох варіантах.

На НАШУ ДУМКУ, НЕ МОЖЕ БУТИ ТАКОГО В ПРИНЦИПІ, ЩО ЛЮДИ НІХТО, А ВСЕ ВИРІШАТЬ ДЕПУТАТИ На ЗАСІДАННЯХ КОМІСІЇ ТА СЕСІЇ. ПРОЕКТИ Ж РІШЕНЬ ЇМ ПІДСОВУЮТЬ ТІ Ж ЧИНОВНИКИ. НЕВЖЕ КОРОНА З ГОЛОВИ ВПАДЕ У ЧИНУШ СПОЧАТКУ СПИТАТИ В БАТЬКІВ, ПЕДАГОГІВ, ФАХІВЦІВ, А ВЖЕ ПОТІМ З ТОГО “НАДКУСИТИ” ?

НАРАЗІ БЮРОКРАТИЧНА БРАТІЯ ХОЧЕ ВСІХ ПОСТАВИТИ В ПОЗУ, КАЖЕ, ЩО ЦЕ НОРМАЛЬНО І ГОЛОВНЕ НЕ ОПИРАТИСЯ, РОЗСЛАБИТИСЯ І ТОДІ, МОЖЕ, ОТРИМАЄТЕ ЗАДОВОЛЕННЯ…

Невже облрада і адміністрація хоче отримати масовий спротив через свою препаскудну роботу? Депутатів можуть і не переобрати на наступну каденцію. Невже приміщення та земельна ділянка школи мистецтв такий ласий шматок, що чиновники при кориті та депутати при пультах, згідні ним “вдавитися”, пожертвувавши усім – ім’ям, кар’єрою та політичним майбутнім?

Наразі так все виглядає.

І розрадити ситуацію можуть лише батьки та педагогічний колектив, об’єднані здоровим критичним мисленням.  Сподіваємось, вам це вдасться…

***

24 лютого 2018 року о 11 годині в приміщенні Українського дому “Перемога” відбудеться Конференція педагогічного колективу, працівників, батьків учнів Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети “Врятуймо школу мистецтв Ігоря Герети”

***

Через пів години, після оприлюднення даної статті -телефон інтернет-газети “Про все” почав розриватися від дзвінків. Вирішили тут відповісти усім цікавим:

– ходимо на збори в школу мистецтв на запрошення батьків та педагогів

– метою нашої діяльності, написання статей і оприлюднення відео – інформування громадськості про ситуацію у знаковому навчальному закладі області.

– кожен може переглянути відеозаписи зборів і зробити СВІЙ висновок

– ми не претендуємо на істину. ми описуємо коротко ситуацію яка склалася у міру власного розуміння процесів…

– нашу роботу оплачує гугл та ютуб. тому, якщо ваша ласка, якщо вам сподобалась чи зацікавила реклама у наших відеозаписах чи на сторінці сайту “Про все” – клікайте її сміливо. Вам користь – а нам невеличкий прибуток, який гарантує  редакції фінансову незалежність та неупереджене висвітлення інших, не менш значущих, подій в Тернополі та області.

***

Як бути вужам на розпеченій сковорідці сьогодні дізналось керівництво облради і облдержадміністрації. Після вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, “заскочили до школи”. Педколектив досі з них насміхається…

А на 14 годину 20 хвилин сьогодні збирають голів методичних комісій мистецьких відділів. Буде пані промивати мізки, “шо вихода нєт”…

***

21 лютого в Тернопільській обласній раді о 11.00 годині в 532 кабінеті відбудеться прес-конференція щодо реорганізації та збереження обласної школи мистецтв імені І.Герети у Тернополі.

Участь у прес-конференції візьмуть – заступник голови обласної ради Любомир Крупа, заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик, начальник управління освіти і науки ОДА Ольга Хома, начальник управління культури Григорій Шергей.

Прес-конференція розпочнеться об 11.00 в каб.532 (п’ятий поверх адмінприміщення обласної ради)

Онлайн-трансляцію прес-конференції можна буде побачити ось тут – https://www.youtube.com/…/UCm2R6mpU7KVPXrXXnS…/videos… щоб не пропустити – підписуйтесь на наш ютуб-канал

 

 

У Тернополі презентували книгу “Ідея і чин України: нарис ідеологічно-політичних основ українського націоналізму”

Не було б цих смертей – сидів би Аваков і далі в Італії