Дикунський призов до армії продовжується

Поділитися


Вчора до українського війська призвали з Тернопільщини понад пів сотні юнаків. Урочисті проводи відбувались на території військового комісаріату на вулиці Тролейбусній. Приїхали представники обласної і міської влади, капелан та навіть музиканти з училища. Проте, як відбувається призов на Тернопільщині насправді не дало інформації ЖОДНЕ ЗМІ області. У квітні цього року ми вже повідомляли про звірства, які чиняться під час призовної кампанії. Юнак із Заліщицького району був просто викрадений.  І це непоодинокі факти. Тому не дивно, що молодь масово уникає служби в армії. Дикунський випадок на автовокзалі у Зборові в травні 2018 мав резонанс на всю Україну –  правоохоронці разом із армійськими офіцерами влаштовують справжнє полювання. І це вже на 5 році після Революції ГІДНОСТІ! Ключове слово ГІДНОСТІ!!!

Вчора під військкоматом декілька матерів просто не знаходили собі місця. Марія Дудар із села Вільшанка Зборівського району розповіла зі сльозами на очах як її 22-річного сина Віталія скрутили просто на автобусній зупинці. Син, стверджує жінка, постійно на таблетках. Не може служити у війську за станом здоров’я. Інша мати із Теребовлі поділилась історією: син пішов магазин і його там “взяли”. Хлопця не було цілу ніч. Зателефонувати рідним йому не дозволили. Повістки йому не вручили… І такі беззаконня – масове явище…

Незадоволені матері масово скаржились на те, що медичний огляд у тернопільському військоматі проводять формальний: на кардіограми навіть не дивляться. Хлопців елементарно не роздягають, щоб поверхово оглянути. Гребуть усіх аби виконати план призову…

Звісно під військоматом були батьки, діти яких хочуть служити. Але це якісь одиничні випадки. Загалом там панують сльози та голосіння матерів, діти яких  не можуть служити за станом здоров’я. Матері розповіли, що синів виловлюють як якихось злочинців. Часто це роблять люди в цивільному. Не представляються. Повісток не вручають. В поліції відмовляються реєструвати повідомлення про викрадення синів. У військкоматі юнаків тримають кілька діб на прісній каші поки за ними приїжджають офіцери з частин. Двічі хлопці чи то викидались з вікон військомату чи то їх викидали.

Схоже, у тернопільському військкоматі живуть у совдепівській реальності.

Офіцери вважають, що хлопці мають відслужити і це не залежить  від їхнього бажання. Така логіка – це якесь темне середньовіччя, а не 21 століття, де контрактна армія довела свої переваги. Про внесення змін в законодавство не йдеться. Бовдури в пагонах, від яких смердить алкоголем ( автор на власні очі бачив як причащались офіцери в припаркованих під тролейбусним депо автівках) ніби мстяться молоді, яка потрапляє до їхніх рук.

До речі, тернополяни на всіх урочистостях за участю військових згадують, що досі не сів за хабар у 260 тисяч гривень військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату Катинський, якого впіймали ще у жовтні 2016 року.

Наприкінці проводів нещасних хлопців, на яких було боляче дивитися, ми поспілкувалися з військовим комісаром тернопільського обласного військового комісаріату Леонідом Нечепоруком ( див. відео із 45 хвилини).

Ми спитали скільки дітей депутатів всіх рівнів Тернопілля відправлено до війська? Чи високопосадовці проводжали дітей-племінників чи бодай похресників? Чи проводили зустрічі військові на колегіях облдержадміністрації та районних адміністрації щодо виконання призову і не уникнення дітьми бюрократів призову? Чи виступали на сесіях Тернопільської обласної ради та рад різних рівнів… Комісар спромігся відверто сказати, що ні. Інформації такої не має… Отже, відловлюють найслабших. А працюючи такими дикунськими методами військові посилюють й так кепські настрої молоді виїжджати з України… Про які тут перспективи може мріяти молодь, якщо її так морально гвалтують?…

Ми розуміємо, що у час війни з російським агресором ми мали б більш позитивніше висвітлювати дану проблематику. Сильна армія – це успішне майбутнє України. Але ж українці будують цивілізовану європейську державу, а не якусь деспотію.  І якщо до незаможних верств застосовують методи середньовічної орди, то й побудуємо ми далеко не правову Україну.

Лише уявіть: цієї осені до українського війська мають відправити 18 тисяч хлопців, а з Тернопільщини – 510 нефартових осіб ( 250 до Збройних сил, 190 – до Нацгвардії, 30 – до прикордонної служби та ін.). Наразі впіймали лише десяту частину. Клич “ховайся хто може!” – актуальний аж до Нового року, бо призов триватиме аж три місяці.

Під Почаєвом розмістили антирекламу Юлії Тимошенко

В Тернополі водій збив жінку-поліцейського