Великобританія запустила мережу 5G

Поділитися

Британський мобільний оператор EE оголосив про запуск першої у Великобританії комерційної мережі п’ятого покоління. Про це пише Комерсант.

Поки що 5G-мережа буде діяти тільки на частині території шести великих міст, включаючи Лондон, Единбург і Манчестер, до кінця року вона повинна бути запущена ще в 10 містах.

У червні 5G також збирається запустити інший британський оператор – Vodafone.

Великобританія стала однією з перших країн Європи, що почала використання 5G-мереж, до сих пір вони були запущені тільки в Швейцарії та кількох маленьких країнах, включаючи Монако і Сан-Марино.

У той же час 5G-мережі вже діють в США і деяких азіатських країнах, наприклад, в Південній Кореї. У Китаї і Японії 5G поки не запущена.

Запуск 5G-мереж в Великобританії проходить на тлі триваючих обговорень того, чи можна використовувати для цього телекомунікаційне обладнання китайських компаній, таких як Huawei.

EE і Vodafone вирішили відмовитися від використання 5G-обладнання Huawei, хоча інші телекомунікаційні пристрої, вироблені китайською компанією, вони використовують.

Нагадуємо, що Ericsson Україна та lifecell розгорнули демо-сегмент мережі 5G провели відкрите тестування швидкості мобільного інтернету п’ятого покоління у Києві.

17 травня тоді ще президент України Порошенко підписав указ, який визначає графік запуску зв’язку п’ятого покоління в Україні у 2020 році.

У нову Верховну Раду проходять 4 партії

Хоч якась користь з примітивного агітаційного телеканалу Порошенка “Прямого”: купили квартиру сім’ї загиблого шахтаря