Три роки по тому, 25 травня 1834 р., на місці поховання тернопільська родина Даниїл та Анна Сеньковські встановили пам’ятний хрест на високій іонійській колоні з фігурою св. Даниїла”.
Фігурою святого Даниїла згодом потомки Даниїла і Анни Сеньковських, багато з яких проживало у Великих Гаях. Територія “холерного” цвинтаря поблизу фігури з часом перетворилася на луки. Простояла фігура на своєму місці аж до 1972 року. Тоді завершилося будівництво птахофабрики у Великих Гаях. То ж на урочисте відкриття очікувалося прибуття високого компартійного начальства з Києва. До птахофабрики з Тернополя прокладали нову дорогу і вирішили фігуру знести. Та керівники місцевого колгоспу не дозволили її знищити, а перевезли на сільський цвинтар біля церкви.
Земельний масив між дорогою і залізничним насипом роздали під городи.
Незважаючи на це, у 2014 році розробник генерального плану Великих Гаїв ПП “Архітектурне бюро АРКО” запропонувало згадану ділянку з городами на перспективу використати під житлову садибну громадську забудову з об’єктами інженерної інфраструктури.

До сільської ради Великогаївської ОТГ “полетіли” заяви про зміну цільового призначення земельних ділянок, які надавалися під городи.
То ж депутати сільської ради, серед яких лише 10 гаївських із 26, дозволили перетворити майже 5 тисяч квадратних метрів на місці “холерного” цвинтаря з городів (для особистого селянського господарства) на “комерцію” (для будівництва та обслуговування будівель торгівлі). На черзі ще одна ділянка, що з трьох сторін оточує фігуру.
До того ж, як стало відомо з індсайдерських джерел, Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області не володіє інформацією про місця поховання у Великих Гаях померлих осіб, які померли внаслідок зараження особливо небезпечною інфекцією.
Якщо про “холерний” цвинтар невідомо в державній структурі, яку очолює історик – випускник відповідного факультету Тернопільського педінституту, то невже в час пандемії “COVID-19” жителям Великих Гаїв “відібрало пам’ять” про історію села. Чи матеріальна вигода остаточно “затьмарила” розум ? Видається, що вчергове підтверджуються слова поета:
“А Iродам – ні кари, ні покути.”
Ця земельна ділянка (кадастровий номер 6125281700:02:001:1511 ) призначена для ведення особистого селянського господарства (город). тому там нічого продавати не можна і будувати також. Компетентні органи повинні б когось покарати…
Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ
Долучайтесь до нашої групи у Вайбері
Ми в Instagram
Наша сторінка в facebook
Ми у whatsapp