Чому у Тернополі, Ужгороді та Рівне повна срака з тестуванням коронавірусу?

Поділитися

Тернопільський, Рівненський та Закарпатський обласні лабораторні центри Міністерства охорони здоров’я України підписали договори на постачання наборів реагентів для виявлення COVID-19 з ТОВ «Укргентех» загалом на майже 5,5 млн грн. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Усі закупівлі здійснили за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19.

Тернопільський центр замовив реагентів на 1,2 млн грн – загалом 200 наборів реагентів, кожен вартістю 6 тис. грн.

Рівненський обласний лабораторний центр підписав договір на 3 млн грн – загалом 500 наборів за такою ж ціною.

Закарпатський центр здійснив закупівлю на 1,26 млн грн – загалом 210 наборів, ціна аналогічна.

Ці набори на сто реакцій виготовляє сам продавець ТОВ «Укргентех», в інструкції на їхньому сайті написано, що чутливість реагентної системи становить 96%, специфічність 99,3%.

Втім у середині травня Lb.ua повідомили, що Центр громадського здоров’я «забраковував» вітчизняні ПЛР-системи виробництва компанії «Укргентех». Згідно з оприлюдненим листом Центру, система «визнається не верифікованою». Чутливість і специфічність тест-системи не відповідали значенням, які заявлені виробником.

Співзасновник компанії «Укргентех» Біжан Шаропов розповів, що вони не довіряють озвученим результатам тестування: «Ми просили показати дані досліджень, однак нам їх не дали». За його словами,  в регіональних лабораторіях не висловлювали жодних нарікань на їх набори, які закуповували централізовано і розподіляли між областями. Він також повідомив, що реагенти успішно верифікували і в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського.

У Центр громадського здоров’я «Наші гроші. Львів» розповіли, що там не диктують лабораторіям, які саме реагенти купувати, оскільки вони можуть проводити власну верифікацію. Керівниця  Тернопільського обласного лабораторного центру Оксана Чайчук повідомила, що вони таку верифікацію вже провели, і жодних зауважень до якості тестів в лабораторії не має.

У Центрі громадського здоров’я нам повідомили, що набори «Укргентех» надіслали на верифікацію у ВООЗ, однак ще не отримали результати.

Власниками ТОВ «Укргентех», яке зареєстроване три з половиною років тому, є Дмитро Синюка, Любов Столяр та Біжан Шаропов. Окрім перерахованих вище лабораторних центрів, закупівлі в «Укргентех» протягом останнього часу також зробили в Черкасах і Херсоні. Протягом цього року сума усіх замовлень, за даними YouControl, становить майже 7 млн гривень, повідомляють “Наші гроші. Львів”

Підписуйтесь на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ

Долучайтесь до нашої групи у Вайбері

Ми в Instagram

Наша сторінка в facebook

Ми у whatsapp

У Тернополі лабораторний центр замовив у росіян систему для ПЛР-тестування

Монастириська центральна районна лікарня з порушенням замовила ліків на майже 160 тисяч гривень