92% українців вважають голодомор геноцидом українського народу

Поділитися

Голодомор одна з найстрашніших трагедій українського народу: в 1932-1933 роках від умисно організованого радянською владою голоду загинуло понад 4 млн українців, або 13% населення. Згадки про “великий голод” є чи не в кожній родині. Яке було і яке зараз ставлення до цієї болючої теми у сучасного населення країни?

До Вашої уваги — динаміка ставлення до Голодомору 1932-33 рр.

Соціологічна група “Рейтинг” — чи не єдина компанія, яка досліджувала це питання з 2010 року, проводячи щорічний моніторинг.

У 2010 р. 60% опитаних групою Рейтинг відповідали ствердно на питання “Чи погоджуєтесь Ви з тим, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом Українського народу?”

А за результатами останнього опитування Рейтингу, 2023 року, 92% погоджуються з вищенаведеним твердженням. Лише 4% — заперечують це, вагалися з відповіддю — 4%.

За останні десять років відбулося зростання у півтори рази кількості респондентів, які погоджуються з тезою про те, що Голодомор 1932-33 років є геноцидом Українського народу. Голодомор 1932-33 рр. визнають геноцидом абсолютна більшість мешканців як західних, центральних, так і південно-східних областей країни. Також не зафіксовано значних відхилень у вікових розподілах у цьому питанні.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 14-16 листопада 2023 р.

Що таке PON-інтернет, якому не страшні відключення світла

“Майдан: народження мрії. Перший бій”: велика виставка про Революцію Гідності відкрилася до десятої річниці Євромайдану