Сьогодні триває 4 сесія Тернопільської обласної ради. Перед початком засідання працівники редакції “Свобода” пікетували “білий дім” з вимогами “Не вбивати свободу”, радили бюрократам займатися економікою, а не вільною пресою. Обіцяли свободівці “не дати себе пресувати”.

Під час формування порядку денного представники редакції вийшли під президію облради і розгорнули свої плакати. Разом з ними були якісь чоловіки з пов’язками від “Правого сектору”, один з яких – скандально відомий Олег Селецький. За словами керівника цієї політичної сили – Василя Лабайчука, цей чоловік не є членом партії, а лише у статусі симпатика. Так званих патріотів було дивно-дивно спостерігати поруч із працівниками редакції, які все своє життя славили владу. Присутні в залі піджартовували, що дожилися ми вже до того, що регіонал Чайківський наймає націоналістів для лобіювання своїх інтересів.

Депутати облради в розмовах з журналістом “Про все” говорили, що ситуація їм не подобається своєю скандальністю. Мовляв, Овчаруку бракує розуму і делікатності вирішити дипломатично питання. Проте, вони не підтримували категорично й в.о. редактора газети “Свобода” Михайла Лисевича. Наприклад, Михайло Пінь з “Батьківщини” радив підняти підшивку “Свободи” у час, коли тривала Революція Гідності. На думку депутата, тоді газета друкувала лише позицію януківців на чолі з Хоптяном. Нині газета успішно співпрацює з Чайківським, який теж був у злочинній партії. Настільки ефективно, що сьогодні аж два медіа-куроратори олігарха прибігли до зали засідань, один з них навіть тримав плакат з колишніми колегами, хоч давно в редакції не працює офіційно. Молодший його колега мав нещастя сісти під веб-камеру онлайн-трансляції сесії і “палитися”.

Підтримувала “незалежну” позицію редакції, яка вигідна Чайківському, й депутат від “Громадянської позиції” Лариса Римар. Інші її колеги були більш прагматичні і скептичніші. Особливо бурхливо відреагували народні обранці на слова Михайла Лисевича, що депутати будуть ворогами преси, якщо підтримають призначення Віктора Уніята. Натомість радикал Яциковський натякнув, що про жодну свободу не йдеться, а лише про інтереси олігарха, натякаючи на Чайківського.

Зганьбився на сесії депутат-кнопкодав і політичне перекотиполе Любомир Білик ( був у соціалістичній партії Мороза, Партії регіонів, нині БПП, а колись “особливо оригінально  відвідував церкви з кримінальними статтями”). Саме з його голосу внесли питання розгляду кандидатури нового редактора Віктора Уніята.

Не зацікавлені сторони спостерігали за цим цирком, який перетворювався час від часу у скандальні перепалки, але негативно зустріли зізнання Лисевича, що його призначив виконувати обов’язки редактора регіонал Валентин Хоптян.

Звичайно, те, що влада так костурбато втручається в роботу газети “Свобода” викликає чимало питань. Розпочався процес роздержавлення. Є рішення ради і облдержадміністрації. Колектив редакції вже мав свої “рожеві мрії”. Аж тут все переграється під іншого олігарха – нардепа Заставного.

Насправді, війна за медіа-ресурс не вартує тих іміджевих втрат, бо “Свобода” має лише 13 тисяч примірників тижневого номера. Звичайно, аграрний олігарх допоможе редакції найняти адвоката і виграти справу в алкоголиків з облради. Тираж газети за час війни, звичайно, ще більше впаде. Коли буде час розвивати газету, як тут йде боротьба між своїм і чужим паном.

Що цікаво, дуже прикро про колектив “Свободи” відгукуються колишні працівники. Нинішнє керівництво правдами-неправдами вигнало-вижило з роботи вісім людей. І не якихось ледарів чи пияків, а передпенсійного віку, яким лишався рік до пенсії. Позбулися тих, хто віддав газеті не один десяток років дизайнером, коректором чи рекламним агентом. Для чого це зроблено? Щоб збільшити свої частки в газеті, коли вона буде роздержавлена.

Зрозуміти можна й голову облради Овчарука: в комунальному підприємстві-газеті про нього майже не пишуть ( одна публікація за квартал), хоч виділили сотні тисяч гривень. Редакція це сприймає як само собою зрозуміле, але гроші не хоче відпрацьовувати. За гроші ж Чайківського олігарха ліплять у кожному номері. Де тут справедливість? От і вирішив Овчарук показати, хто реальний господар і таки отримав 40 голосів депутатів, які призначили Віктора Уніята редактором. Зрозуміло й те, що керівництво облради порушує закон. Але ж де ми живемо? В Україні, де закон як дишло…

Критичний читач спитає: а при чому тут у заголовку нардеп Заставний? Як причому? Його ставленики керують облрадою і облдержадміністрацією. На чию користь вони працюють? Ага, українського народу і тернопільської громади… )))

Звичайно, “Свобода” тепер заспіває, який файний Блок Петра Порошенка (про “Народний фронт” Яценюка не має сенсу) і цукерки “Рошен”, так як до того часу хвалила як файні свині у Чайківського, не помічаючи скандальної ситуації у Ланівцях.

Програє, звичайно читач. Хоча, який там читач… Розповідали якось у районах як та передплата робиться, як керівників комунальних установ “нагинають”, бо є “рознарядка”…

“***

А так ситуацію бачить “правий Сектор”.

Свободу слову!

Обласна рада має намір взяти під контроль газету «Свобода», призначивши редактором «свою людину». Це питання вирішуватиметься на сесії обласної ради у четвер, 22 вересня, о 9 годині.

«Свобода» – газета, яка, крім всього іншого, висвітлює офіційну інформацію від Тернопільської обласної ради та Тернопільської ОДА. На даний момент газета «Свобода» має чітке проукраїнське та державницьке спрямування. Газета працює ефективно, часто висвітлює події з фронту, розповідає про бійців, які захищають, не шкодуючи власного життя, кордони нашої держави.
За теперішнього керівника, Михайла Лисевича, видання працює досить ефективно, доносячи найсвіжіші новини до своїх читачів.
Тим не менше, обласна влада вирішила поміняти редактора газети, нікого про це не повідомивши і не спитавши думки у колективу газети. Як ми знаємо, зміна керівництва подібних комунальних установ (як от театр, музей) відбувалась відкрито і з публічними обговореннями кандидатів.

Отож, якщо і необхідно провести зміну керівництва газети, то це слід робити саме таким відкритим способом. Крім того, колектив газети задоволений роботою нинішнього редактора Михайла Лисевича і одностайно підтримує збереження за ним цієї посади.

Журналісти вважають, що такі дії зі сторони обласної влади – це намагання взяти під контроль редакційну політику газети, що загрожує існуванню незалежних ЗМІ та свободи слова взагалі. Колектив видання готовий відстоювати свої права до кінця і навіть вдатись до страйку, якщо це буде необхідно. Було надіслано лист-звернення до обласної влади із відповідною інформацією.

“Правий сектор” підтримує дії журналістів і готовий разом із ними захищати свободу слова. Ми також надіслали звернення до обласної ради, де висловили підтримку колективу газети та чинному редактору, і вважаємо, що підняте питання не повинно розглядатись на засіданні ради в четвер, а має бути винесеним на обговорення громадськості, і з врахуванням думки журналістів «Свободи».

Правий Сектор Тернопільщина

***

 

13 comments

 1. Дон Кіхот

  А чого хотіти в Уніята? Він не зайняв місця Лисевича. Бо Лисевич був в.о. а не головний редактор. Редактора газета не мала. І Лисевич залишився на робочому місці а не так, як там написано, що людей порозганяв. НЕ може газета роками без редактора бути.

 2. Анжела

  Переглядала вчора телесюжети про цю новину – одна пропаганда… так само на сайтах.. прочитала щойно і зрозуміла, що Лисевича змінили на Уніята – хрін редьки не солодший… ділять інформаційне поле… підбирають собі вірних підлабузників

 3. Орест

  Правий сектор все був продажний.. за гроші олігархів переставали у тернополі пікетувати, а в Лабайчука квартира зявилась трьохкімнатна.. а на люстрації як заробляли – відзвонювались просто в бусі… якось довелось почути…

 4. kvest

  Заставного ніхто з тернопільських медіа не підв’язує до ситуації..а Про все молодці… широко мислите, аналізуєте… Але Надал виграє вибори, якщо так далі будуть йти справи в місті… Заставного всі сприймають як злодія.. і він це розуміє, бо знає, що вкрав..якби його не відбілювали…якби хоч з сів- відсидів- то може кримінальні кола поважали.. а так – пусте місце зі значком…

 5. колега

  Шокувало про ставлення до колег..знала, що пішов один дизайнер зі свободи, бо не хотів той дурдом терпіти..але щоб стількох колег… Мала якісь ілюзії щодо державної газети.. а нині як побачила їх з тим бидлом Селецьким.. то просто піпець…всі діють доступними методами… одні за гроші регіонала, інші, бо поки при владі..і плювати всім на мораль

 6. доцент

  Не даремно мені казали у нас в технічному університеті, що тут найадекватніше оцінюють ситуацію..думав просто хвалять, бо мають знайомих..а за місяць переконався, що на телебаченні і в газетах місцевих – одні діти.. що вони можуть написати, якщо спитати навіть не можуть.. дякую за правду. раніше в цій газеті працювала моя кума.. стільки нарозказувала… тут написано лише про вершину айсберга… правди в цій ситуації не має..а є лише інтереси.. дивуюся, що ще тролі не налетіли, щоб своїх господарів подати правдоборцями…

 7. Андрій Петрович, пенсіонер

  Колись намагався читати “Свободу”. Навіть за Степана Слюзара подобалась. Потім лише був спад..нині я так розумію – агонія.. до клубу гробарів Бурбези Гриця, Андріїшина приєднається фамілія Уніят?

 8. Олесій, інженер

  Який мерзотник той Білик… в чорткові з нього насміхаються.. магазин будматеріалів відкрив, щоб гроші бюджетні освоювати на ремонтах… послухав все це вякання – гріш ціна цій облраді..не дивно, що свобода падає в тиражі, якщо там такий тупенький редактор..якийсь він лакейський на вигляд..прислужник.. журналіст для мене – це людина з позицією..гарною мовою, вміє пояснити образно і доступно..а тут раби повстали, які все життя сосали владі, а тепер хочуть вскочити наліво… смішно і грішно

 9. Ліда

  Вітя Уніят – порядна людина. згубить себе в цьому зміїному кублі..

 10. Avgoniya

  est , а до чого тут Надал і вибори як йде мова про газету? Тай Заставний вже на мера не висувається. Зліпили ви біле з круглим 🙂

 11. Dzen

  Чим це все закінчиться? невже народ буде це все терпіти…

 12. тернополянин

  Є у революції початок, нема у революції кінця… Яка Свобода газета? Звідти вже давно пішли нормальні люди. Ви бачили, хто стояв під білим домом? Пенсіонерка-бухгалтерка тримала плакат разом з шофером. І Лисевич прийшов до газети з ОДА. Нехай скаже чесно, як його тодішня хоптянова влада запихала до Свободи. І як його тоді сприймав той “колектив”. Його в очі не хотіли бачити і він це знає. І чи він керував газетою ? Це вже давно робить Новосядлий, колега і прес-секретар Чійківського. Уніят прийшов на вільне місце редактора, от і все.

 13. Анонім

  От хай Уніят ппризначить свого заступника, а не Лисевича. Бо той буде служити Новосядлому а не працювати нормально. І бухгалтера свого хай призначить. Там дві бухгалтерки працюють. Правда, посади назвали по іншому. А ще там робить одна журналістка яка хтіла бути редактором. І кажуть добре приклалася до революції в результаті якої хоптян зробив Лисевича вічним в.о. Бережися, брате Уніят, тої пані. Хоч пише не грамотно зате революції робить. Співчуваю тобі чоловіче. Там таке “ге”. що як вступиш о ледве обмиєшся. О, думаю ти не будеш, друже просити в РДА передплати. Бо на дворі вже 21 століття. І надоїло що особисто мене діставали передплатити ту нещасну газету. Якщо справді хочеш щось з того всььго зробити, розжени те кодло. візьми нормальних людей і не пиши листи щастя аби зробили передплату. Удачі!

Напишіть відгук