Статут – кодекс писаних і не писаних норм для Тернополя

Поділитися


23 травня відбулась прес-конференція присвячена прийняттю Статуту територіальної громади м. Тернопіль на восьмій сесії Тернопільської міської ради 19 травня.

У прес-конференції взяли участь: міський голова Тернополя Сергій Надал, керівник проекту «Тернополю – Статут міста» Володимир Ханас та члени робочої групи з підготовки Статуту.

Сергій Надал зазначив, що «прийняття Статуту не закінчилось на сесії міської ради, адже потрібно щоб його затвердило Міністерство юстиції. Але це формальність і незабаром громада міста зможе ознайомитись з текстом дев`яти розділів Статуту територіальної громади міста Тернопіль».

Взагалі учасники прес-конференції аргументували важливість прийняття цього документу для розвитку місцевого самоврядування в Тернополі як з точки зору влади так і з точки зору громади. Зокрема, керівник проекту «Тернополю – Статут міста» Володимир Ханас зауважив, що Статут територіальної громади міста Тернополя  надасть юридичного статусу громадським слуханням та можливість використовувати громадську експертизу управлінь міської ради з надання послуг. Саме такий підхід запроваджує в дію механізми місцевої демократії, систему процедур для прийняття багатьох рішень.

Як відомо, з практики багатьох міст, Статут — дієвий спосіб саморегуляції територіальної громади, кодекс писаних і неписаних норм, котрі стверджують цінності, спільні для всього суспільства і дозволяють врегулювати всі можливі конфлікти, які виникають між людьми та різними соціальними групами. І тому, прийняття Статуту допоможе заповнити певні прогалини в законодавстві України з питань місцевого значення.

Одним з ключових питань конференції було поширення тексту Статуту серед жителів Тернополя. Звичайно цей документ є представлений на сайті Тернопільської міської ради та на спеціально створеній інтернет-сторінці statut.te.ua, але не у всіх мешканців міста є доступ до Інтернету, тому міський голова Сергій Надал висловився за доручення депутатів міської ради до поширення тексту Статуту, а голова ТМО «Нівроку» Олександр Домбровський зазначив: «За власні кошти ми надрукуємо кілька тисяч екземплярів документу. І будемо розповсюджувати його безкоштовно».

Громада міста Тернополя може сказати велике спасибі робочій групі ТМО “Нівроку”, коаліції НУО “Тернополю – Статут міста”, колегам  по двох робочих групах по розробці Статуту Олексію Орловському, Андрію Крупнику та Ярославу Жукровському. Окрему вдячність можна висловити Роману Заставному, котрий повірив в ідею розробки Статуту силами громадських експертів та Сергію Надалу, який продовжив справу не тільки обіцянками, а й ділом, і проявив необхідну політичну волю.

Захід відбувся у рамках проекту: «Розробка пакету положень, що забезпечуватимуть дію окремих норм Статуту територіальної громади міста Тернопіль» Міжнародного фонду «Відродження».

Думки викладені під час цього заходу є винятковою відповідальністю ТМО «Нівроку» та не обов’язково відображають точку зору Міжнародного фонду «Відродження».

Творче молодіжне об’єднання «Нівроку» створене та зареєстроване у березні 2003 року. Основною метою діяльності об’єднання є пропаганда та розвиток мистецтва на Україні в усіх його багатогранних проявах, задоволення та захист соціальних, творчих, вікових, національно-культурних та інших інтересів молоді, сприяння прогресивним культурним та соціальним перетворенням в регіоні та в країні в цілому.

Серед пріоритетів ТМО «Нівроку»  також відродження та збереження культурних надбань краю, сприяння розвитку туризму, відродження національної гордості та самосвідомості громадян, участь громадян, особливо молоді, в управлінні справами місцевої громади.

Пластуни Тернополя встановлять рекорд!

Екс-начальник УБОЗу погрожував журналісту