У 2011 році українці більше народжували і називали дітей Березами й Калинами

Поділитися

Винахідливість батьків, які прагнуть дати своїй дитині оригінальне ім’я, не має меж. Минулого року в Україні народилися Принц і Попелюшка, Береза і Калина, Мадонна і Леонардодавінчі. Серед рідкісних імен траплялися також Спартак, Христофор, Серафим, Аристарх, Жасмін, Іордана, Ізумруда, Грація. Також, як розповіла вчора на прес–конференції з цього приводу начальник відділу правової допомоги Департаменту у справах цивільного стану громадян Укрдержреєстру Олена Завгородня, з року в рік дедалі більше батьків називають дітей старовинними українськими іменами. Серед них: Соломія, Яромир, Злат, Нестор, Климентій. Утім ці імена все ще залишаються рідкісними. А найпопулярнішими вже кілька років поспiль є Анастасія, Дарина, Аліна, Ангеліна, Софія, Христина, Марія для дівчаток та Денис, Дмитро, Максим, Артем, Данило, Богдан, Назар і Роман для хлопчиків.

Оскільки називають дитину батьки, чиновники не мають права відмовлятися реєструвати дитину, хоч би яким дивним чи немилозвучним їм здавалося обране для немовляти ім’я. У нашій країні є лише одне обмеження — дитина може мати не більше двох імен. Частіше правом подвійного імені користуються дівчатка (найпопулярнішим є Анна–Марія). Хлопців подвійно (наприклад, Ярослав–Богдан) називають рідше. Якщо батьки не можуть дійти згоди щодо імені для новонародженої дитини, остаточне слово залишається за органом опіки й піклування. Проте за останні кілька років таких випадків в Україні не траплялося, каже Олена Завгородня.

Як повідомила начальник відділу нормативно–правового та методичного забезпечення діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану громадян Ольга Почекіна, у 2011 році в Україні було зареєстровано 505 754 акти народження дітей. Це на один відсоток більше, ніж 2010–го. Водночас показник смертності у нашій державі торік зменшився на 4,8 відсотка порівняно з 2010 роком. Попри це, демографічна тенденція все ще має «мінусовий» показник, адже смертей зареєстровано майже на сто тисяч більше, ніж народжень — 664 589. Більше людей народилося, ніж померло, лише у Чернівецькій, Волинській, Рівненській, Закарпатській областях та у місті Києві.

За словами пані Почекіної, в Україні різко зменшилася кількість розлучень. Причиною є не лише підвищення акцизних зборів за розірвання шлюбу, а й новий пункт у законі, згідно з яким розлучена пара не може по­братися знову, повідомляє Україна молода

Яндекс заробив за минулий рік $600 млн

Любителів гри на гроші відтепер визнаватимуть недієздатними, забороняючи розпоряджатися власним майном