111

Минулого тижня прокурор Тернопільської області Геннадій Мовчан розповів журналістам місцевих мас-медіа про особливості корупції та боротьбі з нею в нашій області. Прокурор навів доволі цікаві факти корупції в нашій області   представниками різноманітних професій. Зокрема, що корупціонери, випущені з-під варти внесли 1,5 млн. гривень застави! Детальніше – дивіться відео.

Офіційне

Про стан протидії корупції в області 22 листопада 2013 року йшлося на брифінгу прокурора Тернопільської області Геннадія Мовчана за участю журналістів регіональних та загальноукраїнських ЗМІ.

 

Як зазначив Геннадій Мовчан, протидія корупції є пріоритетним напрямом діяльності усіх правоохоронних органів, а також залишається актуальною проблемою для суспільства та держави загалом.

Органами прокуратури Тернопільської області приділяється особлива увага протидії корупції у регіоні.

Зокрема, з цією метою під головуванням прокурора області проведено координаційну нараду, на якій дано принципову оцінку діяльності кожного правоохоронного органу області та визначено спільні узгоджені заходи з метою запобігання корупційним проявам.

На брифінгу озвучено конкретні результати проведеної роботи у зазначеній сфері.

Кримінальна корупція: правоохоронцями до суду скеровано 50 обвинувальних актів щодо 66 злочинів, до кримінальної відповідальності притягнуто 54 особи. Третина злочинів – за фактами одержання неправомірної вигоди (хабарів).

Щодо категорії службовців, які вдалися до корупційних кримінальних правопорушень, то найбільше їх вчинено посадовими особами органів місцевого самоврядування 5-7 категорій (14), службовцями контролюючих структур – 12.

Окрім того, за вчинення корупційних злочинів притягнуто до відповідальності 9 працівників правоохоронних органів, з яких: 4 – працівники міліції, 4 – податківці та 1 – працівник митної служби.

Яскравим прикладом вчинення корупційного злочину правоохоронцями є кримінальне провадження про вимагання та отримання неправомірної вигоди грошові кошти у сумі 40 000 грн. трьома керівниками оперативних служб міліції та податкової служби, у якому уже до суду скеровано обвинувальний акт.

Адміністративна корупція: правоохоронними органами області до суду скеровано 59 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. До відповідальності притягнуто 50 осіб, серед яких: 9 державних службовців, з яких два – 3-4 категорії; 7 керівників органів місцевого самоврядування 4 категорії.

До прикладу, притягнуто до адміністративної відповідальності міського голову міста Збаража, який не повідомив у встановленому законом порядку сесію

міської ради про наявність конфлікту інтересів, а саме про факт укладення договору на перевезення пасажирів зі своїм сином. За вчинення корупційного правопорушення посадовця звільнено із займаної посади.

На сьогодні в області за вчинення корупційних правопорушень із займаних посад звільнено 25 посадовців. Припинено повноваження 16 депутатів місцевих рад.

Не обійшлося без вчинення адміністративних корупційних діянь правоохоронцями.

Як наголосив Геннадій Мовчан, лише завдяки спільному поєднанню повноважень правоохоронців, органів влади та підтримки громадськості можливо комплексно та ефективно протидіяти корупції, та повністю викорінити з суспільства такий її прояв, як незаконна винагорода.

Хто переміг у XI Всеукраїнському фестивалі “Тернопільські театральні вечори. Дебют – 2013″

***

За 5 хвилин до початку сесії міської ради на Євромайдані в Тернополі прийшло менше тисячі людей

***

Тернопільський “Беркут” поїхав до столиці “на заробітки”

***

Поки в Тернополі проходив Євромайдан, в облдержадміністрації окремі молодіжні лідери “кавували”

***

На засідання Громадської ради прийшло аж 8 членів, які прислуговують владі!

***

Тернопільські театральні вечори: волинська “замовлена любов” неймовірна!

***

Невже депутати Тернопільської облради погрбують Петриківський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат? (фото, відеорепортаж)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.