111

 

Органами прокуратури області першочергова увага приділяється дотриманню прав і свобод неповнолітніх, у тому числі щодо своєчасності, правильності призначення та виплати державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям.

 

Зокрема, проведеною прокуратурою Шумського району перевіркою встановлено, що управлінням соціального захисту районної державної адміністрації малозабезпечену сім’ю позбавлено права на отримання соціальної допомоги у зв’язку з тим, що мати малолітніх дітей одержала близько триста гривень за роботу у виборчих комісіях та не вказала їх як дохід при отриманні допомоги.

Проте, прокурорською перевіркою доведено, що дії посадовців незаконні, оскільки оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів не можуть бути підставою для скасування, обмеження або зменшення будь-яких соціальних виплат, пенсій, субсидій. Такі гарантії соціальних прав громадян, які приймають участь у виборчому процесі, передбачено ЗУ«Про вибори народних депутатів України».

З огляду на викладене, прокуратурою Шумського району до суду пред’явлено в інтересах малолітніх дітей позов про визнання протиправними дій посадових осіб Шумської РДА щодо припинення виплати малозабезпеченій сім’ї та її відновлення.

Окрім того, за наслідками розгляду подання, внесеного прокурором цього ж району щодо усунення аналогічних порушень, поновлено права 38 дітей, відшкодовано 21 тис. грн., до відповідальності притягнуто посадову особу управління соціального захисту Шумської РДА.

 

За наслідками прокурорських перевірок з початку року поновлено права понад 3 тисячі дітей, відшкодовано понад 1,5 млн. грн., до відповідальності притягнуто 380 посадових осіб органів влади та місцевого самоврядування.

 

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Чому влада дала тернопільським свободівцям найм’якше покарання?

***

Бережанським районом керуватиме “інопланетянин”, а Зборовом – ставленик колишнього мера

***

Як у Тернополі ховалися “бажаючі” поїхати на Антимайдан

***

Як нардеп з Тернопільщини памперси міняв

***

У Тернопільській обласній раді кояться дивні речі

***

Як влада Тернопільщини маніпулює коштами, а “Свобода” їй допомагає

***

Емоціі дня зі столичного “маршу мільйонів”

***

Поки в Тернополі і в Києві триває Євромайдан, місцеві чиновники “працюють”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.