Села Горошову і Шупарку у Борщівському районі називають столицями ранньої городини

Поділитися

З цього живуть й селяни кількох інших придністровських сіл, але масштаби двох «огіркових столиць» їм поки що недосяжні. Хоча чому тільки огіркових? Починається все із зеленої цибулі, ранньої капусти, огірків, а закінчується помідорами, перцем, баклажанами. Родюча земля, сприятливий клімат, воду для поливу можна брати із Дністра… Не дивно, що тут немає двору, де б не стояли теплиці. Робота в них кипить з лютого до пізньої осені з короткою перервою на Різдвяні свята і знамениту горошівську Маланку. Працюють у теплицях сім’ями. Це по суті єдина нагода заробити на життя. У цих придністровських селах практично немає заробітчан. Для чого кудись їхати й відриватись від родини, коли і вдома можна жити нормально. А якщо так, то й діти народжуються. Населення Горошової — понад 2 тисячі жителів. Тут відновлюють соціальні об’єкти. Саме завдяки цьому запрацював дитячий садочок, хочуть мати сімейну амбулаторію, а не просто ФАП, запросити на роботу сімох лікарів.
Люди самі себе забезпечують роботою, і їх треба підтримувати. Але головна проблема — збут продукції.
В області вже кілька років ведуть розмови про організацію гуртового ринку ранньої городини, однак реальних кроків так і не зроблено. А на ньому селяни Борщівського і Заліщицького районів могли б збувати вирощену продукцію. Сьогодні кожен сам продає її, хіба що заїдуть в «огіркові» села перекупники. Певну надію керівництво району покладає на переробний завод, який планують збудувати у комплексі з супертеплицею у Синькові сусіднього Заліщицького району. Тут мають намір переробляти не лише вирощену у ній продукцію, а й закуповувати овочі у селян. Тим часом відновлюють і свій консервний завод у Мельниці-Подільській. Колись на Тернопільщині у кожному районі працювали консервні заводи, подекуди й не один. Розібрали, порізали, тепер відновити їх непросто. Та само проблема у селах Кременецького району, які спеціалізуються на вирощуванні полуниць. Здавати їх також немає куди, гризуться автори з соціальної групи Це Борщів, крихітки

У село Синьків високопосадовці їздять як колись комуністи на поклон до Леніна

***

Ремонт дороги до села, де мати Фірташа вирощує свиней та помідори, коштує вдвічі дорожче від ремонту міжнародної траси

***

Чи сказав Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк олігарху Фірташу, що ані злодії, ані зажерливі Царства Божого не успадкують? (відео)

***

Держава дасть 64 мільйони на дорогу до приватних теплиць Фірташа

***

Тимошенко з Фірташем у машині цілу ніч сиділа. Все казала: дай гроші, дай гроші, дай гроші. А він не дав

Сергей Притула прямым текстом журналистку телеканала “Россия 1”

У парку ім. Т. Шевченка висадили екзотичні дерева