111

Блаженнішому Святославу
Патріарху УГКЦ
Миколи Смаровайла – директора ГО
«Духовний центр родини «Теотокос»»
м.Тернопіль

Віктора Козачка – директора
благодійної організації
«Благодійний фонд Архистратига Михаїла»
м. Івано-Франківськ

Відкритий лист

Високодостойний Владико!

26-27 квітня 2017 року у Львові відбувся Синод Єпископів УГКЦ на якому серед інших документів була прийнята Заява з приводу «об’явлень» с. Марії Баран, які поширює о. Антоній Григорій Планчак».
Оскільки Богом даним правом кожної людини на захист честі і гідності отець Антоній Григорій Планчак не зміг скористатись, тому що на засідання Синоду не був запрошений, а окремі церковні достойники розгорнули шалену роботу по висвітленню цієї теми в ЗМІ зі своїми приватними коментарями, вважаємо своїм обов’язком як вірних УГКЦ донести до Вас наше бачення причин і суті цього конфлікту, до перебігу якого мали скромне відношення з моменту примусового заслання отця Антонія-Григорія до Бельгії в 2016 році.
Блаженні миротворці…І ми шукали порозуміння між сторонами конфлікту і намагались зрозуміти його справжні причини.
Ми мали зустрічі з Блаженнішим Любомиром Кардиналом Гузаром, Владикою Богданом (Дзюрахом) Адміністратором Патріаршої курії, Владикою Ігорем (Возьняком) Архиєпископом і Митрополитом Львівським, Владикою Василієм (Семенюком) Архиєпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським, Владикою Міляном (Шашіком) Єпископом Мукачівським, Владикою Теодором (Мартинюком) Єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським, тощо.
І в кожній з них ми хотіли бачити останній крок до порозуміння.
Неодноразово зверталися до Вас, Високодостойний Владико, відомі в Україні політики, народні депутати. Тисячі вірних молилися за припинення розбрату.
На жаль, останні не отримали заспокоєння, як і перші бодай формальної відповіді. Нас не хотіли чути.
За посередництвом зверталися до Кардинала Риги Яніса Пуятса, Кардинала Клаудіо Гуджеротті – Папського Нунція в Україні, Кардинала Аугостіно Валіні – Генерального Вікарія Папського Престолу, Архиєпископа і Митрополита Львова Мечислава Мокшицького.
Зверталися ми і до Синоду Єпископів УГКЦ. На жаль, Владики не знайшли для нас часу, хоч багато з них знають нас особисто і ми роками тішились їхньою щирою дружбою.
Кроком останньої надії стало наше звернення до Святішого Франциска Папи Римського.
Щодо формальної причини конфлікту, яким на думку Синоду стали «… «об’явлення» с. Марії Баран,які поширює о. Антоній Григорій Планчак».
У 15-му столітті у Франції Жанна д’Арк «чула голоси». За те, що не відреклася спалена на вогнищі. В тому ж 15 столітті реабілітована Церквою. В 1920 році причислена до лику святих.
Це не аналогія – лише застереження щодо можливості помилки, що не раз мало місце в історії.
Чи визнає наша Церква об’явлення? Так визнає. І об’явлення Фатіми є сьогодні неоціненним скарбом Католицької Церкви.
Чи всі об’явлення визнає Церква? Ні. І прикладом цього є Меджугор’є. Хоч тисячі вірних, серед яких найвищі духовні авторитети, відвідують це святе місце.
Таким чином фактом можливих об’явлень у нашій рідній Церкві слід було б з надією тішитись. Уважно дослідити феномен на рівні найвищих духовних авторитетів. Та «не поважають пророка у своєму місті»! Натомість ми стали свідками вкрай короткочасних візитацій (про що можливо не поінформований Синод), а справою «об’явлень» переймалась комісія скоріше психологічного, а не теологічного спрямування.
Але чи є об’явлення головним каменем спотикання?
За 20 років з часу створення Колодіївська спільноти пройшла непростий шлях становлення, росту, набуття безперечного духовного авторитету.
Побудовані і реконструйовані монастирські комплекси в Колодіївці, Великих Бірках, Долині, Вишнівчику Тернопільської області, монастирський комплекс в Посічі в лісовому масиві площею 90га, що належав Митрополиту Шептицькому, скит в Лючі Івано-Франківської області. Ще більші плани були на стадії реалізації: комплекс чоловічого монастиря в Посічі, монастир Іллі Пророка в Тернопопільській області, тощо.
І все вмить зупинилось 27 квітня 2017 року. Монастирі закрито.
То може це майно монастирів і забрало спокій окремих…Майно, збудоване коштом і вірою конкретних жертводавців через отця Антонія Григорія Планчака.
А чи врахував Синод їхню думку? Чи має намір радитись з ними, реальними власниками перед Богом, що далі робити з «вашим-нашим» майном? Адже вони теж реальні будівничі нашої Церкви…
Зрештою «Церква – це вірні» вчать нас Конституції ІІ-го Ватиканського Собору. Чому хтось не хоче цього чути ?
Високодостойний Владико!
Оскільки Заява Синоду  документ колективний, хотілось би знати, хто запропонував цей вишуканий механізм приниження отця Антонія-Григорія Планчака через вибачення за його не скоєні злочини.
Хотілось би запитати його, хто буде просити вибачення в інших, яких так багато, і які сьогодні страждають від очевидної несправедливості щодо їх духовного наставника?
Хто буде просити вибачення в отця Антонія-Григорія за всі зневаги і душевні рани на дорозі, якою пройшов не лише отець Піо?
Хто попросить вибачення в старенької хворої матері отця, яка привела його на служіння Богові і сьогодні є німим свідком знущань над сином? І молиться за всіх, особливо тих що зрадили його… Може Владики нарешті знайдуть час і мужність витерти її сльози?
Хто попросить вибачення у спільноти монастиря, в чистій і глибокій вірі яких, засумнівались маловіри?
А може всі попросимо вибачення у Спасителя за неналежне засвоєння такого простого уроку: «Любіть один одного і по тому всі пізнають, що ви мої учні»!
Високодостойніший Владико!

Маємо щиру надію, що Ваш підпис під заявою – прикре непорозуміння, яке так легко виправити Батьківською Любов’ю на прославлення Господа нашого Ісуса Христа.

З синівським смиренням, любов’ю і надією

Микола Смаровайло

Віктор Козачок6 comments

 1. МИХАЙЛО

  Я не вірний до безмежжя (тобто до тої пори, поки буде так, як написано : вдарили тебе з лівого боку (в щоку, щоб аж зуби повилітали), так підстав ще й праву). Дочитав до цього, відігнав корову додому (давно це було, коли ще був комсомольцем), знову взяв ту Біблію, ще раз прочитав, пішов до колЄґів, розказав про це, не повірили – приніс до клубу, перечитали разом, розгнівилися, плюнули і більше ніхто то не читає, те що в Біблії написано. Праву щоку з них ніхто не підставить. Але якщо така БАЙДА йде, що вже “треба” перереєстровувати якійсь церковні ґромади (які роками існували без тої реєстрації-перереєстрації), то вже настройте їх, щоб якійсь мудрі і не байдужі ГРОМАДИ спромоглися скомпонувати таке ЗВЕРНЕННЯ-ПРОШЕННЯ до керівників-власників радіокомпанії “ЕРА”, щоб було чути (було видно) зранку, до звучання державного гімну МОЛИТВУ ДО БОГА на українській мові. Хоча б три дні на тиждень (я з цим погоджуюсь що майже половина населення теперішньої України – російськомовне). Нехай хоч трошки буде НАШОГО на тому радіо, яке транслюється по всій Україні! Невже ми не можемо?! Коли як не тепер?? І доки мої онуки мають чути молитву до Бога на російській мові?? А в Вас є ОНУКИ?? По-Франковому: хоч синам як не собі кращу долю в боротьбі. Я впевнений що навіть російськомовні українці тепер це зрозуміють. Пробуймо, получиться… З Богом! В серці…

 2. ганна

  що вам робиться. пане Михайле? Ви що з дуба впали. чи що? достатньоi украiнськоi мови всюди. якщо ви ii хочете чути. Iнше питання. коли ви насправдi не хочете чути. а вдаете iз себе дуже щирого патрiота – то це iнша справа. Тодi не морочiть нiкому голову своiми високофiлософськими видумками.

 3. Alina

  Підтримую кожне сказане слово!!!
  Невже ми дійшли до того часу коли за чисту і безкорисну Віру в Господа почали наказувати самі ті хто названий “Слугами Господніми”? В чому полягає служіння Богу? Господь очікує від своїх дітей Віри, Любові, Милосердя, покаяння… а не обману та засудження! Всі ми вважаємо що ми є правильними Хрестеянами – ходимо до церкви, молимося,…- до певного періоду в нашому житті. У житті кожного з нас, настає, рано чи пізно, період важких ситуацій, проблем, хворіб, після яких ми усвідомлюємо що робимо щось не так як потрібно. Просто промовляти слова з молитви, не достатньо; просто прийти у неділю в церкву, це не достатньо. Важливо відчути у серці цей близький зв’язок з Богом, молитися душею, а не головою, та розумом. Як написано у Святому Письмі, про те що прийдуть на землю нашу пророки послані Господом і нестимуть Слово Господнє! То за що засуджують ось так Отця Антонія Григорія Планчака, та Сестру Марію Баран?! Я не судитиму з чужих слів, а скажу зі свого власного досвіду. Отець Антоній Григорій, та Сестра Марія, допомагають кожному знайти Господа у серці, жити згідно з Святим Письмом та Словом Господнім. Вони навчили стількох людей бачити світ іншими очима, молитись з відкритою душею і серцем. Вони навчили мене ВІРИТИ в БОГА, а не просто вдавати віруючу людину. Я щиро вдячна Богу за те що зробив мені, та всім тим хто мав можливість пізнати Отця Антонія Григорія, та Сестру Марію, такий великий і безцінний подарунок. Адже рідко зустрічаються на шляху люди котрі безкорисно приносять Добро, Віру в Бога живого, та Любов у життя кожного. Чому у цьому рішенні Синоду не сказано ПРАВДИ? Адже ця правда відома кожному члену який приймав участь у винесенні цього рішення. Чому не сказано про всіх тих людей врятованих Господом завдяки Отцю Антонію Григорію, Сестрі Марії?! Чому не дано можливості висловитись Отцю Антонію Григорію?!У цьому коментарі я могла б ще написати чимало, але хай Бог візьме під Свою опіку людей, священиків котрі це рішення писали, озвучували і підтримували! Бог розсудить, де була правда, а де обман! І кожний пожне плоди свої!

 4. Анонім

  Підтримую і підписуюсь під кожним словом цього листа! Дякую Вам пане Вікторе і пане Миколо за це звернення, я думаю ви висловили думку багатьох, які знають отця Антонія Григорія Планчака. Багатьох, які були оздоровлені і зцілені духовно і фізично за молитвами Отця з Божою допомогою. Молимось і віримо, що Блаженіший Святослав, зробить свої висновки не нав’язані кимось. Бо як сказано в Святому Письмі в Євангелії від Матея 5:1-16 ” Блаженні переслідувані за правду, бо їхнє Царство Небесне. 11 Блаженні ви, коли вас будуть зневажати, гонити та виговорювати всяке лихо на вас, обмовляючи мене ради. 12 Радійте й веселіться, бо нагорода ваша велика на небі; так бо переслідували пророків, які були перед вами. 13 Ви – сіль землі!!!!!!!” Отець Антоній Григорій Планчак є направду сіллю землі, мудрим провідником і наставником для своїх вірних, його слова, надихають, умиротворяють, допомагають, потішають!

 5. Марія

  Де зараз можна знайти отця Григорія.дуже треба.дякую

 6. Тетяна

  Також підтримую слова Віктора,у коментарях Aliny.Отця Антонія і сестру Марію знаю багато років.Дякую Господу Богу за це.Вони мене навчили Вірити,Любити, Прощати, Молитися…Скільки Господь подарував Благодаті нашій родині через молитви отця Планчака!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.