З 2004 року в Україні кількість робочих місць зменшилася на 8 мільйонів

Поділитися

За період з 2004 по 2019 рік в Україні кількість робочих місць зменшилася з 19,2 млн до 11,2 млн. Про це повідомив голова Державної податкової служби України Олексій Любченко.

“З 1998 року ми ведемо персональну базу даних про кожну людину в частині оплати податків. Це 22 роки, це великий масив інформації. І якщо у нас в 1998 році, коли був перший занесений реєстр в базу… Ми мали в 2004 році 19 млн 200 тис. робочих місць… Це виплачена заробітна плата. Все інше — це фікція. За 10 років ми маємо вже в 2014 році мінус 5 млн. Мінус п’ять мільйонів скорочених робочих місць. Ось десятиліття втрачене абсолютно в плані збирання робочої сили в Україні”, — сказав Олексій Любченко.

Він зазначив, що вони мають 44,1 млн записів в єдиному реєстрі. Серед них 29,6 млн у віці 15-70 років живуть на підконтрольних уряду України територіях.

“За підсумками минулого року тільки 11,2 млн записів ми бачимо в реєстрі, які отримали заробітні плати. Це і є реальна кількість робочих місць в Україні в 2019 році… А тепер давайте просто порахуємо, у нас 11,2 млн робочих місць, 11,3 млн пенсіонерів, а тепер давайте припустимо, яке повинно бути навантаження на Фонд оплати праці для роботодавця, щоб забезпечити пенсію”, — додав Любченко.

Головний податківець не повідомив про мізерні зарплати в Україні. Саме через це українці не бажають працювати в рідній країні і виїжджають масово за кордон на постійне місце проживання або на заробітки.

За січень-вересень цього року за кордоном офіційно працевлаштувалися 61,9 тис. українців.

Лідером серед країн, куди наші співвітчизники легально виїхали на роботу в цьому році, несподівано став Кіпр – 12,3 тис. На другому місці – сусідня Польща (4,7 тис.). Далі в рейтингу виявилися такі екзотичні держави, як Ліберія (1,9 тис.), Панама і Маршаллові острови (по 1,8 тис.). Примітно, що в РФ на офіційній основі в поточному році працевлаштувалися лише 88 українців.

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник розкритикував дані Державного центру зайнятості.

“Кіпр – це не місце для працевлаштування звичайних українців. Там розташовані офіси крюїнгових компаній, які працевлаштовують моряків”, – пояснив він.

За його словами, Польща залишається головним закордонним місцем для роботи українців. На підтвердження своїх слів він навів дані прикордонної служби – цієї осені з Польщі виїхало 229,5 тис і в’їхало 238,8 тис. наших громадян.

“В даний час українських працівників все ще не вистачає в таких галузях, як харчова промисловість, логістика та виробництво, а також автомобільна галузь”, – розповів він про брак робочої сили в Польщі.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

Рецепт ідеального салату на Новий рік

Найуспішнішим бізнесменом 2020 році в Китаї став виробник бутельованої води