Мобільного шахрая розшукали за гратами

Поділитися

Майже півтори тисячі гривень рецидивіст з Чернівеччини видурив у жительки міста Тернополя, видаючи себе по телефону за її племінника. Але найрезонансніше у цій історії навіть не сам факт шахрайства, а те, що вчинив його пройдисвіт, перебуваючи у місцях позбавлення волі.
21-річний парубок має уже п’ять судимостей. Востаннє сів за грати у 2009 році. За вчинення крадіжок в особливо великих розмірах, суд відміряв рецидивісту чималий термін ізоляції. Але навіть перебуваючи у віддалених місцях, зловмисник не думав про покаяння, а став опановувати новий мобільний вид злочинного ремесла.
Як потрапив до рук в’язня мобільний телефон – з’ясовує комісія пенітенціарної служби, міліціонери розслідують факт шахрайства, вчинений засудженим львівської колонії щодо тернополянки.
Зі слів потерпілої, на її мобільний зателефонували і голос у слухавці запитав, чи впізнає вона його. Жінка, назвавши ім’я племінника, одразу ж потрапила на гачок пройдисвіта. Далі була слізна розповідь про те, що сталася неприємність, що негайно потрібні гроші, і чітка вказівка купити п’ять карток поповнення рахунку мобільного оператора і через смс надіслати їхні номери. Жінка кинулася рятувати племінника. Дивний збіг обставин – чоловік потерпілої таки пробував зателефонувати родичу, але абонент на той час був поза межами досяжності.
Коли повідомлення було відправлено і зловмисник збагнув, що жертва повірила у його обман, знахабнілий лиходій вдруге набрав номер мобільного. Вимагав, аби «тітка» ще й через термінал кинула вісім сотень. Жінка вхопила гроші і вже через декілька хвилин рахунок мобільного телефонна шахрая поповнився на тисячу триста гривень.
Лише наступного дня, коли племінник з’явився на зв’язку, тернополянка дізналася, що йому зовсім не потрібна була допомога, і що гроші просив не він. Обдурена жінка пішла до правоохоронців.
Розслідувати такого роду злочин непросто. Адже зловмисник, отримавши бажане, одразу ховає сліди. Але оперативники випереди шахрая. Уже за деякий час визначили його місцеперебування – за стінами львівської колонії, а згодом встановили особу – 21-річний уродженець Чернівеччини, неодноразово судимий за майнові злочини.
Підозрюваному висунуто звинувачення за порушення статті 190 Кримінального кодексу України, – шахрайство, що завдало значної шкоди потерпілому, – повідомив заступник начальника УМВС України в Тернопільській області Валерій Загордній. – Очевидно, що до в’язничного «стажу» підозрюваного додасться як мінімум три роки позбавлення волі.

Олімпіада-2012 у Лондоні: підсумковий медальний залік

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов (Павлишин) своїми діями виключив себе зі складу єпископату УПЦ КП і більше не належить до Української Православної Церкви Київського Патріархату