У Теребовлі кандидати в депутати і партії зробили справжній срач

Поділитися

В ТЕРЕБОВЛІ КАНДИДАТИ В ДЕПУТАТИ АГІТУЮТЬ НА СТОВПАХ, ЕЛЕКТРООПОРАХ ІЗ ЙМОВІРНИМИ ПОРУШЕННЯМИ

В місті Теребовля, який є центром одномандатного виборчого округу №166 було зафіксовані друковані агітаційні матеріали кандидатів в народні депутати, які балотуються у цьому ж виборчому окрузі, які розміщені на електроопорах, опорах зовнішнього освітлення, що є можливими порушеннями законодавства.

Зокрема, друковані агітаційні матеріали із згадуванням прізвища, імені, зображення кандидатів в народні депутати Володимира Бліхара (суб’єкт висування – ВО Батьківщина), Степана Брацуня (політична партія Конгрес Українських Націоналістів), Ігоря Сопеля (політична партія «Слуга народу») та Зеновія Холоднюка (самовисування) були розміщені на електроопорах, опорах зовнішнього освітлення, які знаходились зокрема на вул. Князя Василька та вул.22 січня.

Також на зовнішніх та внутрішніх поверхнях зупинок громадського транспорту в селах Дружба, Кровінка та Мишковичі, а також на електроопорах вздовж дороги М-19 було зафіксовано агітаційні матеріали кандидатів в народні депутати Володимира Бліхара (ВО Батьківщина), Степана Брацуня (політична партія Конгрес Українських Націоналістів), Ігоря Сопеля (політична партія «Слуга народу»), Зеновія Холоднюка (самовисування), Романа Василіцького (Об’єднання Самопоміч) та політичної партії «Голос»

Як зазначив директор Центру суспільних досліджень ПОЛІС Ігор Процик: «Варто зазначити, що розміщення матеріалів передвиборної агітації на електроопорах, опорах зовнішнього освітлення, зупинках громадського транспорту, на нашу думку, є порушенням відповідно до п.7. ст. 8 ЗУ «Про рекламу» – розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється, а також норм Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та «Типових правил благоустрою території населеного пункту», які затверджені наказом Мінрегіонбуду від 27.11.2017 № 310. Відповідальність за такі дії передбачена статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) – «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів». Зокрема в цій статті йдеться про те, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу від 340 до 1360 грн.»

«Також варто зазначити, що розміщення друкованих агітаційних матеріалів в маленьких містах, містечках, громадах чи селах на стовпах, зупинках громадського транспорту, фасадах будинків має масовий характер і передбачає перш за все втручання місцевої ради. По-перше через створення умов для розміщення агітаційних матеріалів, тобто відведення відповідних місць (дошок оголошень в людних місцях, стендів для оголошень біля під’їздів будинків, біля зупинок громадського транспорту, тощо) для розміщення таких матеріалів. А по-друге, для цього потрібне прийняття відповідних рішень виконавчого комітету чи розпорядження голови місцевого органу самоврядування або органу місцевої виконавчої влади щодо закріплення комунальних підприємств чи інших обслуговуючих підприємств за виконанням такого рішення, а також для зняття друкованих агітаційних матеріалів в останню п’ятницю перед Днем голосування. Оскільки як показує досвід попередніх виборів, такі агітаційні матеріали «висять» на стовпах, зупинках громадського транспорту, тощо не те що в День виборів, що є порушенням, а й до наступних виборів. А загалом кожен орган місцевого самоврядування має прийняти Правила благоустрою, на основі Типового положення яке вже є затверджене в наказі Мінрегіонбуду та в Законі і створити муніципальну інспекцію чи інший орган, який буде уповноважений реагувати та складати протоколи на порушників Правил благоустою. А також для оперативного виявлення таких порушників в містах потрібно створювати комплексну систему відеоспостереження в людних місцях» – зазначив Ігор Процик

Центр Суспільних Досліджень ПОЛІС

Жінка із Золотої Слободи померла, випадково вколовши замість ліків отруту для жуків

Сумарний статок чотирнадцяти кандидатів у депутати становить майже $ 7 млрд