На здобуття премії імені Лесі Українки цього року висунуто 45 творів

Поділитися

Держкомтелерадіо завершив прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2019 рік.
Загалом на розгляд комітету з присудження премії у чотирьох номінаціях надійшло 45 творчих робіт. Вітчизняні видавництва і видавничі організації, творчі спілки та асоціації висунули на здобуття премії 30 різножанрових літературних творів – від казок до романа-фентезі, написаних сучасними авторами для дітей та юнацтва.
Також для участі у конкурсі видавцями подано роботи українських художників-графіків до 8 книжкових видань для дітей.
Крім того, на розгляд комітету надійшло 2 театральні лялькові вистави. Це драма-феєрія «Лісова пісня» для вікової категорії 7+ Полтавського академічного обласного театру ляльок (режисер Олександр Іноземцев) та вистава «Про Івана і Кота», створена творчим колективом Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки в гуцульській манері за мотивами української народної казки «Про Івана Багатого» (режисер Михайло Урицький).
У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» на здобуття премії висунуто 5 робіт: анімаційні фільми «Пуповина», «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» і «Микита Кожум’яка», а також два ігрових фільми – «Пригоди S Миколая» та «Олександр Заступник Сумський», присвячений Герою України Олександру Аніщенку, який загинув, захищаючи незалежність України у 2014 році.
З переліком висунутих на здобуття премії робіт можна ознайомитись за посиланням
Нагадаємо, премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.
Організаційне забезпечення роботи Комітету з присудження Премії імені Лесі Українки здійснює Держкомтелерадіо. В установленому порядку він вносить пропозиції Комітету до Кабінету Міністрів України для прийняття рішення про присудження премій.

***
«Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва» — премія що присуджується щороку до дня народження Лесі Українки — 25 лютого за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання[1].

Статус урядової премія отримала 14 січня 2004 року і з того часу присуджується у чотирьох номінаціях розміром 10 тис. гривень кожна[2]:

літературні твори для дітей та юнацтва
художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва;
театральні вистави для дітей та юнацтва;
кінотвори для дітей та юнацтва (з 2007).
З метою заохочення журналістів, авторів, художників, перекладачів художніх та публіцистичних творів, колективів театру та кіно до створення нових оригінальних творів у 2018 році Уряд збільшив розмір грошової частини премії за перемогу у кожній з номінацій з 10 до 20 тисяч грн.
З 1972 по 2003 щороку присуджувалася «Літерату́рна пре́мія і́мені Ле́сі Украї́нки»- ще 12 років в Незалежній Україні давали премію, засновану у совку.
Літературна премія імені Лесі Українки за найкращий твір для дітей була заснована постановою Центрального Комітету КП України і Ради Міністрів УРСР від 17 липня 1970 р. N 372 «Про відзначення 100-річчя з дня народження Лесі Українки»[3]. Премія присуджувалася щорічно починаючи з 1972 року, в розмірі 1000 карбованців «за глибокоідейні та високохудожні твори для дітей, які сприяють комуністичному вихованню підростаючого покоління і здобули широке громадське визнання».

2004 року встановлена «Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва», яка «присуджується щороку за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання»

Номінація «Літературні твори для дітей та юнацтва»[ред. | ред. код]

У Тернополі оберуть найкращий макет шопки в рамках конкурсу «Різдвяне диво»

У Тернопільській області змінили русло річки Збруч