111

Начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради Ростислав Левчук прозвітував про діяльність медичної галузі за період дев’яти місяців. Зачитав високопосадовець усе з листочка – надто багато інформації, аби згадати, надто багато цифр, показників, зроблених справ. Серед пріоритетних питань пан Ростислав окремо виділив діючі міські програми розвитку місцевої медицини та “в двох словах” розповів що вони собою представляють. Отож, зараз, на теренах обласного центру, задіяні наступні програми: 1)по запобіганню та лікуванню серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань; 2)програма протидії захворюванню на туберкульоз;   3) програма «Онкологія»; 4)програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини; 5)програма імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб.

За словами медика, ситуація із грипом у місті нижча прогнозованої, а от загострення захворюваності на ГРВІ варто чекати у кінці 2011 – на початку 2012 року, тож турбуватися тернополянам, поки, немає причин.

Що стосується інвестиційних проектів, то серед багатьох, найбільш цікавим є «Соціальні аптеки». Нагадаємо, що міська рада,на чолі з Сергієм Надалом вирішила створити цілу мережу спеціалізованих аптек з метою забезпечення територіальної громади м. Тернополя медикаментами та виробами медичного призначення за зниженими цінами, які мали би бути максимально наближені до відпускних цін товаровиробників в лікувальних закладах. Люди такій ініціативі раді, адже рівень життя та середніх зарплат (які, до речі, найнижчі в Україні) часто змушує відмовляти собі навіть у найнеобхіднішому – ліках. Вже зовсім скоро всі нормативні документи будуть зібрані і «дешеві аптеки» запрацюють на повну.

Ростислав Левчук також наголосив на тому, що галузь охорони здоров’я постійно страждає через недостатнє фінансування з місцевого та державного бюджету: «На медицині, у нас, чомусь, заведено економити. І хоч ми розуміємо, що це недоцільно – протидіяти таким рішенням не можемо. Тому основним нашим завданнями наразі є прийняття стратегії розвитку медичної галузі міста та реформування медицини на місцевому рівні » .

Ситуація з туберкульозом у Тернополі й далі залишається плачевною – кількість хворих постійно збільшується, незважаючи на високий рівень медицини. Теж саме з онкологічними хворобами. Один з позитивних показників за цей період є зниження дитячої смертності. Зараз це 4,5 проти 5,1 на 1000 новонароджених.

Лілія Куленич

1 comment

 1. Тарас Білан

  “Галузь охорони здоров’я постійно страждає через недостатнє фінансування з місцевого та державного бюджету” – цікава інформація…

  Ще в 2010 році я , як депутат Тернопільської міської ради виносив проект рішення “Про скасування управління охорони здоровя Тернопільської міської ради”.
  Суть в тому , що за моїми підрахунками (2010р.) 8 чоловік , що працювало в управлінні “з’їдало 1 млн.грн” ПОДАТКІВ ТЕРНОПОЛЯН В РІК. І по великому рахунку (МЕНІ ПРИСНИВСЯ СОН, насправді цього не було) управління займалось і займається перекладанням паперів, встроєнням на роботу (НА НЕБЕСКОШТОВНІЙ ОСНОВІ) та видачею фіктивних лікарняних листів …
  Я ПРОПОНУВАВ ЦЕЙ МІЛЬЙОН ПРОПОРЦІЙНО РОЗДІЛИТИ МІЖ ЛІКАРНЯМИ ТЕРНОПОЛЯ .
  Тоді мене “на ковер” запрошував “САМ” . І ПІСЛЯ ТОГО, ЯК Я НЕ ЗМІНИВ СВОЄЇ ДУМКИ , “сам” ПРОСТО НЕ ВКЛЮЧИВ МІЙ ПРОЕКТ РІШЕННЯ НА СЕСІЮ…
  Втім часи міняються.
  Сьогодні, я Тарас Білан, голова Тернопільської обласної організації “Тернопільські підсумки” пропоную Тернопільському міському голові пану Сергію Надалу , офіційно, через сайт “Про все” скасувати (ліквідувати ) управління охорони здоров’я ” як одне з паразитуючих на “Тілі ТЕРНОПОЛЯН”, корупційних, управлінь Тернопільської міської ради.
  З повагою, чекатиму відповідь. а всім читачам сайту “Про все” обіцяю, за місяць часу розповісти про те, чи відреагувала Тернопільська міська рада на моє звернення чи ні.
  з повагою,
  Ваш ТАРАС БІЛАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.