Тернопільські прокурори “підбили бабло”

Поділитися

Про підсумки роботи органів прокуратури Тернопільської області у 2011 році та заходи, спрямовані на підвищення ефективності їх діяльності, а також про основні завдання на наступний період йшлося на розширеному засіданні колегії прокуратури області 17 січня 2012 року за участю представника Генеральної прокуратури України – начальника Головного слідчого управління Віктора Дичаковського.
Відкриваючи засідання колегії, прокурор Тернопільської області Іван Мельничук у своєму виступі, насамперед, звернув увагу на кардинальні зміни, які відбулися минулого року у підходах до організації роботи органів прокуратури, започатковані Генеральною прокуратурою з огляду на ті головні пріоритети, які розставлені сьогодні керівництвом держави.
Зокрема, створено ряд нових підрозділів. Значно посилено виконавську дисципліну, вимогливість та принциповість в оцінці результатів прокурорсько-слідчої діяльності.
– Навантаження на прокурорсько-слідчих працівників суттєво зростає. А це вимагає загострення почуття особистої відповідальності кожного прокурорсько-слідчого працівника за доручену справу. Тому основна наша мета сьогодні – підсумувати, самокритично та виважено оцінити результати проведеної роботи, акцентувати увагу на проблемних питаннях, внести конкретні пропозиції стосовно тих заходів, вжиття яких дасть змогу вирішити наявні проблеми та уникнути їх надалі, – наголосив Іван Іванович.
Загалом, як відзначив прокурор області, минулого року зроблено немало. Прикладені і апаратом, і більшістю прокурорів зусилля дозволили досягти вагомих результатів у зміцненні законності і правопорядку у регіоні.
– Порушено 86 кримінальних справ для поновлення порушених прав громадян у сфері оплати праці. За прокурорського втручання громадянам виплачено понад 26 млн. грн. заборгованої заробітної плати. Задоволено позовних вимог на суму більше двох мільйонів гривень. До відповідальності притягнуто майже 600 посадових осіб. У результаті, борг із заробітної плати вдалося скоротити на 1,3 мільйонів гривень, – констатував Іван Мельничук.
Окрім цього, системними прокурорськими перевірками охоплено діяльність підрозділів Пенсійного фонду, зменшено недоїмку зі сплати внесків на 5 млн. грн.
Іван Іванович також відзначив, що прокурори опікувалися захистом законних інтересів громадян при притягненні їх до адміністративної відповідальності. Встановлено непоодинокі факти фальсифікації матеріалів адміністративних справ працівниками органів внутрішніх справ. Тому проведено суцільні перевірки з цих питань в органах внутрішніх справ, міністерства надзвичайних ситуацій, захисту прав споживачів, інспекціях праці та контролю за цінами. Винні особи понесли заслужену кримінальну відповідальність.
– У процесі діяльності щодо захисту економічних інтересів держави порушено понад півтори сотні кримінальних справ, відшкодовано майже 40 мільйонів гривень, – розповів Іван Іванович. – Особливо пильну увагу приділено ефективності державного контролю у сфері оподаткування. Прокурорськими перевірками встановлено численні порушення законності в діяльності податкових органів, за прокурорського реагування відповідальність понесли 76 податківців, ще стосовно 7 порушені кримінальні справи, 5 з них уже скеровані до суду.
За словами прокурора області, завдяки впливу прокурорів поступово скорочується податковий борг, який на сьогодні складає близько 40 млн. грн. і є найменшим у державі. У сфері земельних правовідносин теж є певні результати. За фактами незаконних оборудок із землею порушено 29 кримінальних справ, опротестовано 442 незаконних акти і рішення, до державної і комунальної власності реально повернуто 169 га землі. Шляхом опротестування незаконних рішень та актів органів влади і місцевого самоврядування попереджено незаконне надання ще 265 га земель.
– Основним критерієм оцінки роботи прокуратур районного рівня є стан законності у відповідних регіонах, ефективність вирішення найбільш гострих соціальних та економічних проблем, протидії злочинності та корупції, – підсумував Іван Іванович. – Основним пріоритетом правозахисної діяльності безперечно залишається захист конституційних прав громадян, і у першу чергу – на своєчасне отримання винагороди за працю, у сфері соціального та пенсійного страхування, охорони здоров’я та праці та захисту законних інтересів неповнолітніх.
Начальник Головного слідчого управління Віктор Дичаковський, підсумовуючи інформацію прокурора області, також висловив своє бачення подальшої організації роботи органів прокуратури України з урахуванням змін до законодавства, вимог Генерального прокурора України, нових підходів до здійснення прокурорської діяльності.
Рішенням колегії розроблено комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності роботи на основних напрямах прокурорсько-слідчої діяльності, на зміцнення законності та правопорядку в регіоні, повідомили “Про все” у прес-службі прокуратури області

На Бережанщині вовк вкусив жінку за обличчя

Оперативники обласного відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків затримали за збут психотропної речовини 25-річного тернополянина