Відкритий лист до Міністра внутрішніх справ щодо ідентифікації міліції

Поділитися

Шановний Віталіє Юрійовичу!

Соціологічні дослідження демонструють зростання кількості порушень прав людини з боку правоохоронців. При оскарженні та подальшому розслідуванні незаконних дій міліції часто неможливо встановити особу порушника. Працівники органів внутрішніх справ, навіть якщо й вдягнені у форменний одяг, не мають на ньому персональних ідентифікуючих елементів. Виключення становлять працівники ДАІ та дільничні, але й вони мають лише жетони із кодами, приналежність якого відповідному працівнику міліції встановити вкрай важко. Звичайно, кожен міліціонер має посвідчення, яке зобов’язаний пред’явити на вимогу людини, до якої він звертається, але на практиці міліціонери вкрай неохоче демонструють свої посвідчення. Конфлікти між міліцією та громадянами виникають все частіше, що вже призвело до катастрофічного зниження довіри суспільства до міліції як інституту.

Україна взяла на себе ряд міжнародних зобов’язань, які стосуються дотримання прав людини та основоположних свобод у діяльності органів забезпечення правопорядку. Міжнародні документи окреслюють основні принципи роботи органів забезпечення правопорядку, зокрема те, що працівники таких органів мають бути легко впізнавані і кожен працівник має нести персональну відповідальність за свої дії, бездіяльність, віддані накази.

Саме тому громадськість виступила з ініціативою щодо запровадження персональних нагрудних знаків для кожного працівника міліції. В рамках громадської кампанії «Знай, хто тебе захищає» цим відкритим листом ми звертаємось до Вас із пропозицією розпочати відкритий діалог із громадськістю щодо розробки єдиної системи ідентифікації правоохоронців.

Дослідження форми поліції в інших країнах показують, що ідентифікаційні знаки – звична практика, тож українська міліція, на жаль, відстає від іноземних колег. Персональні жетони має поліція майже в усіх країнах Західної Європи, такі ж жетони декілька років тому впровадили в Росії, іменні жетони мають грузинські поліцейські та поліція в США, а в Білорусі патрульні навіть мають вшите у форму посвідчення. І до Вашого відомства надходили пропозиції, покликані виправити проблему анонімності працівників органів внутрішніх справ, які, на жаль, були залишені без відповіді.

Ми переконані, що введення індивідуальних ідентифікаційних знаків сприятиме зменшенню кількості конфліктних ситуації за участі правоохоронців, більш ефективному розслідуванню порушень прав людини з їх боку, що в свою чергу підвищить рівень довіри до міліції в суспільстві.

Учасники громадської кампанії «Знай, хто тебе захищає» готові брати активну участь у розробці та впровадженні даної ініціативи й забезпечити всіляку експертну, інформаційну ті інші види підтримки. Просимо Вас надати відповідь на звернення у встановлений законом термін.

З повагою,

ті, що підписались нижче:

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, Тарас Гаталяк, голова правління

ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив», Михайло Каменєв, член Ради Старійшин

Тернопільська правозахисна група, Володимир Шевченко, голова

ВГО Інститут Республіка, Володимир Чемерис, голова

Громадська організація “Правозахисний центр “Поступ”, Костянтин Рєуцький, голова правління

Кіровоградське обласне відділення БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф», Наталія Ісаєва, голова правління/виконавчий директор

Житомирська обласна громадська організація “Перспектива”, Олексій Котвицький, дирекор

Кримський правозахисний центр “Дія”, Олександра Дворецька, голова правління

Благодійна організація «Всеукраїнська Ліга «Легалайф», Олена Цукерман, голова правління/виконавчий директор

Житомирська обласна громадська організація “Милосердя”, Владислав Паламарчук, голова правління

Для того щоб підписатись під листом достатньо заповнити обов’язкові поля. Інформація про відкритий лист: http://umdpl.info/index.php?id=1379409316

Як депутати голосували за надання Чорткову статусу міста обласного підпорядкування (весь список)

***

Громадськість проти передачі Почаївської лаври російській церкві

***

Олексій Кайда теж вітає Чортків

***

Чортків отримав статус міста обласного значення навіть без голосу свободівця Михайла Головка

***

313 нардепів надали Чорткову статус міста обласного підпорядкування

***

До Тернополя приїде Сергій Магера, який співав разом з Басковим і Монсерра́т Кабальє́

***

Голова ОУН Стефан Романів: За фальсифікації треба відповідати

***

Жінка завжди має залишатися жінкою!

***

Прокурорами Тернопілля встановлено порушення при наданні путівок на оздоровлення до дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія»

***

Тернопільські податківці зустрілися з виробниками меблів та хліба

***

Налікували! 24 гривні витратили на ремонт зубів одного працівника тролейбусного депо

***

Сайт Тернопільської міської ради – найгірший в Україні

***

Такого дня Тернопільського Студента у файному місті ще не було!

***

Мер Тернополя розраховується за підтримку на виборах?

***

Відкритий лист до Міністра внутрішніх справ щодо ідентифікації міліції

***

По парку “Топільче” вже їздять фурами

На пероні вокзалу знайшли немовля