У громадську раду при облдержадміністрації набирають 35 повій за конкурсом

Поділитися

gromradaУ препаскудні часи Януковича-Азарова на Тернопільщині була єдина громадська рада в Україні, яка була опозиційною до діючої влади в Україні і губернатора Хоптяна зокрема. Аналогічні ради були створені при кожній облдержадміністрації, проте, лише тернопільська могла сказати поперек намірів чиновників Януковича. Сам намір створення таких рад був не для того, щоб навмисне суперечити, а щоб у активному діалозі з громадськістю влада могла ефективніше керувати. З неофіційних версій – це нібито для зовнішнього світу показували демократичність процесів управління на місцевому рівні. Попри наміри запудрити мізки Заходу, януківські бюрократи і не думали ділитися владою чи дослухатися до думки громади. Негідники з Тернопільської облдержадміністрації аби збороти команду однодумців на чолі з Володимиром Чубатим тоді навіть створили клоновану громадську раду, прибігали на прес-конференцію, щоб спробувати дискредитувати опозиціонерів.

Коли створювалась ця громрада, місцеві чинуші й подумати не могли, що чесні і порядні люди зможуть скласти більшість, формувати власну позицію.

Володимир Чубатий публічно озвучував свою позицію щодо тодішнього стану справ.

Після Революції Гідності  діячі “із гнізда Заставного” намагались дискредитувати єдину опозиційну Громадську раду в Україні, але насправді зганьбились лише самі (див. відео)

kolegia rymarНині вже два роки після тих буремних подій голова так званої громадської ради Лариса Римар і водночас депутат облради від, здавалось би, авторитетної “Громадянської позиції” Анатолія Гриценка, просиділа на колегії Тернопільської ОДА з регіоналом Іваном Бабійчуком.

Чим Вам, шановні читачі і громадські діячі запам’яталась нова громадська рада? Що зробила корисного? А нічого. Провела за рік аж одне засідання! Ще й відзначилась не правдою, захищаючи регіонала Бабійчука від проголошення йому недовіри. Нині рубрика на сайті Тернопільської ОДА “громадська рада” взагалі не працює. Тому навіть протокол засідання не має змоги прочитати.

25 квітня буде сформований новий склад громадської ради. Цього разу, на жаль, також чиновники хочуть отримати не конструктивну опозицію, яка б мала свою позицію, підказувала владі, була барометром суспільних настроїв, а чергове збіговисько “громадсько-політичних повій”, які будуть підтакувати владі і демонструвати публічний оргазм від діянь високопосадовців. Загаломтаких діячів буде аж 35. За процедурою буде так зване рейтингове голосування, яке “викине” усіх неугодних владі громадських активістів. “Сраколизи” піднімуть рейтинг одне одного і з Громадської ради вийде “рада терпимості”. Про це вже сьогодні сумно жартують у Тернополі, як влада опанувала маніпуляцію.

А ось як розгортались події з Громадською радою за часів Януковича :

Чим займеться непокірна губернатору Тернопільщини Громадська рада?

***

Володимир Чубатий – голова громадської ради

***

Володимир Чубатий про Януковича, Хоптяна, Надала і продажну пресу

***

Провладні рейдери знайшли собі роботу

***

На колегії Тернопільської облдержадміністрації дуже смерділо

***

Тернопільські “геббельсенята” за роботою

А ось що має тепер вийти з з ідеї Громадської ради.

Установчі збори з формування нового складу громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації відбудуться 25 квітня 2016 року.  Початок реєстрації 16.00 год. в фойє залу засідань (кабінет № 332).
Склад ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації:

Федорейко Валерій Степанович – голова – представник обласної організації «Тернопільський майдан – 2004»

Мацук Марія Петрівна    – секретар –  представник обласної організації «Асоціація жінок»

Варакута Олександр Павлович –  представник обласної організації Спілки офіцерів України

Воронін Володимир Миколайович  – представник обласної громадської організації «Захист прав споживачів»

Дутка  Ігор Степанович –   представник обласного відділення  «Асоціація платників податків України»

Чорна  Ірина  Михайлівна  – представник обласної організації «Самооборона Тернопільщини»

Бобко  Володимир Олегович – заступник начальника відділу комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації

Сороколіт Віталій Іванович  – представник районної організації «Твереза Зборівщина»

Мороз   Ігор Васильович  – представник обласної організації “Українська Народна Рада”.

Громадська рада при обласній державній адміністрації, як постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, утворюється на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 (із змінами від 14.05.2015р.)  для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.
Склад громадської ради буде сформовано на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства. Кількісний склад громадської ради складає 35 осіб  (визначено 2 абз. пункту 7  Типового положення) і обирається на строк у два роки.
До   складу   громадської   ради   при  міністерстві,  іншому центральному   органі   виконавчої   влади   можуть   бути  обрані представники  інститутів громадянського суспільства, які провадять свою  діяльність  у  сфері, що пов’язана з діяльністю відповідного органу,  та в статуті (положенні) яких визначені відповідні цілі і завдання діяльності, які легалізовані відповідно до законодавства України (далі – інститути громадянського суспільства). До складу громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства.
До складу громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів  громадянського суспільства, які є народними депутатами України,  депутатами  Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих  рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування.
Членство в громадській раді є індивідуальним.
Для участі в установчих зборах необхідно подати заяву, підписану уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додаються:
рішення,   прийняте   у  порядку,  встановленому  установчими документами  інституту громадянського суспільства, про делегування для  участі  в  установчих  зборах  представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради;
біографічна   довідка   делегованого  представника  інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові,  посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації;
копія  виписки  з  Єдиного  державного реєстру підприємств та організацій    та  витяг   із   статуту   (положення)   інституту громадянського  суспільства  щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчені в установленому порядку;
інформація    про    отримання    інститутом   громадянського суспільства  як  володільцем  бази  персональних даних його членів згоди  делегованого  ним представника на обробку його персональних даних;
інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства  (відомості про проведені заходи, реалізовані проекти, виконані   програми,   друковані   видання,   подання   інститутом громадянського    суспільства    відповідному   органу   письмових обґрунтованих  пропозицій  і  зауважень  з  питань  формування  та реалізації  державної політики у відповідній сфері та інформування про  них громадськості тощо) протягом року до дня подання заяви (у разі,  коли інститут громадянського суспільства працює менше року, – за період діяльності);
відомості  про місцезнаходження  та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.
Заяви подаються на бланку Інституту громадянського суспільства.
Документи приймаються ініціативною групою до 25 березня 2016 року включно (крім вихідних та святкових днів) за адресою: м. Тернопіль вул. Грушевського 8 каб. 820, з 14.00 до 17.00 год.
Телефон для довідок: тел.(0352) 52 22 52.

ПАМ’ЯТКА
щодо підготовки пакету документів, необхідних для участі в установчих зборах інститутів громадянського суспільства по обранню нового складу громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації

Шановні друзі!
Перш ніж подавати заяву для участі в установчих зборах інститутів громадянського суспільства щодо обрання нового складу громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації просимо уважно прочитати наступні рекомендації:
1. Заява подається на бланку інституту громадянського суспільства (далі – ІГС) та підписується уповноваженою особою керівного органу ІГС.
2. До ІГС, які можуть брати участь у зборах, обирати та бути обраними до складу громадської ради при облдержадміністрації (далі – громадська рада) віднесені: громадські, релігійні, благодійні організації, професійні спілки та їх об’єднання, творчі спілки, асоціації, організації роботодавців, недержавні засоби масової інформації та інші непідприємницькі товариства і установи, легалізовані відповідно до законодавства України.
3. Зверніть також увагу, що перелік і вимоги до документів, що додаються до заяви, чітко визначено Типовим положенням про громадську раду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 із змінами від 14.05.2015р., а отже, він є обов’язковим.
4. Крім обов’язкових документів просимо Вас надати коротку інформацію про ІГС та делегованого представника у електронному вигляді (на диску або флеш-накопичувачу): на 1 арк. формату А4, розмір шрифту – Times New Roman, 14 пт (разом із можливим розміщенням на ньому фото кандидата – за його згоди). Дана інформація буде розміщена на сайті обласної державної адміністрації у розділі «Кандидати до складу громадської ради при облдержадміністрації».
5. У випадку, якщо Ваш ІГС має інформаційні матеріали про свою діяльність, які Ви б хотіли презентувати для ознайомлення учасникам зборів, а також засобам масової інформації, Ви можете розмістити свою інформацію на спеціальних інформаційних стендах (зарезервована площа для одного ІГС – не більше 50 х 50 см).
6. Зверніть увагу, що матеріали для розміщення на інформаційних стендах надаються разом із заявою.
У випадку наявності додаткових запитань просимо телефонувати за
тел. (0352) 52-22-52.
Бажаємо успіху та сподіваємось на плідну співпрацю!
Ініціативна група з підготовки установчих зборів інститутів громадянського суспільства по обранню громадської ради при Тернопільській  облдержадміністрації.

До уваги кандидатів!

1.У разі невідповідності змісту і переліку наданих документів Типовим положенням надається 7 календарних днів для доопрацювання.
2. За  результатами  перевірки  документів,  поданих інститутами громадянського  суспільства,  на  відповідність  встановленим  цим Типовим  положенням  вимогам  Ініціативна  група  складає  за  сім календарних днів до проведення установчих зборів список кандидатів до  складу  громадської  ради,  які  братимуть участь в установчих зборах,   та   список   представників   інститутів  громадянського суспільства,  яким  відмовлено  в  участі  в установчих зборах, із зазначенням підстави для відмови.
3.Підставами  для відмови представнику інституту громадянського
суспільства в участі в установчих зборах є:

– невідповідність документів, поданих інститутом громадянського суспільства, Вимогам цього Типового положення;

– неусунення      інститутом     громадянського     суспільства невідповідності   поданих  документів  вимогам,  встановленим  цим Типовим положенням, у строк, визначений абзацом шістнадцятим цього пункту;

– невідповідність   інституту  громадянського  суспільства  або делегованого  ним  представника  вимогам,  встановленим  пунктом 6 Типового положення;

– недостовірність   інформації,   що  міститься  в  документах, поданих для участі в установчих зборах;

– відмова  інституту  громадянського  суспільства  від участі в установчих  зборах шляхом надсилання ініціативній групі офіційного листа;

– перебування   інституту   громадянського   суспільства,  який делегував  свого  представника  для  участі в установчих зборах, у процесі припинення.

Онука Сталіна збурила російській Інтернет

Як правильно зробити переобладнання автомобіля?