Останній такий випадок виявлено Інспекцією 4 червня ц.р. на території Буглівської сільської ради Лановецького району. До адміністративної відповідальності за ст. 83 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягнуто директора місцевого сільськогосподарського підприємства, який здійснив обробку полів з порушенням ряду згаданих вимог, що спричинило загибель близько 380 бджолиних сімей. Благо, що порушник визнав вину і погодився добровільно відшкодувати пасічникам завдану їм шкоду. Проте, така свідомість притаманна не усім!
Враховуючи те, що використання пестицидів як громадянами, так і агропідприємствами здійснюється протягом сезону кілька разів, важливо щоб усі дотримувалися державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Відповідно до вимог, усі роботи з отрутохімікатами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години і з урахування сили вітру. Перед проведенням обробок об’єктів, розташованих в межах або поблизу населених пунктів, необхідно через органи місцевого самоврядування та ЗМІ оповістити людей про майбутні роботи і строки, протягом яких забороняється перебування людей в обробленій зоні.
З метою попередження загибелі бджіл під час обробки полів, власники посівів зобов’язані виконувати вимоги Закону України “Про бджільництво” та “Інструкцію щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл”, п.п. 7.12 – 7.14 якої говорять: “власників пасік оповіщають за три дні до хімобробок із зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу обробки”.
Враховуючи важливість даного питання Інспекція звертається до усіх сільгоспвиробників та громадян відповідально ставитись до обробки полів отрутохімікатами і поважати право громадян на безпечні та комфортні умови проживання, тим самим охороняти навколишнє середовище.