Віталій Максимов: «Я привітав Олексія Кайду із перемогою, хоч і вважаю її нечесною»

Поділитися

Вперше взявши участь у виборах до Верховної Ради, змагаючись із більш «розкрученими» і досвідченими політиками, «ударівець» Віталій Максимов впевнено посів друге місце на мажоритарному окрузі №163. Які враження про перебіг виборчого процесу в Тернополі залишилося у нього після дня голосування і ночі підрахунку бюлетенів?

– Насамперед хочу подякувати всім тернополянам, які прийшли на вибори, які проголосували за партію «УДАР» і за мене особисто. Зважаючи на те, що і наша політична сила, і я особисто вперше брали участь у виборах до парламенту, результатом ми задоволені: третє місце в Україні і на Тернопільщині та моє друге місце на мажоритарному окрузі. Звичайно, цьому передувала величезна робота. Особисто я провів понад 220 зустрічей із трудовими колективами, особисто обійшов понад сотні багатоповерхівок, де зустрічався з їхніми мешканцями. Тому ще раз вдячний і тим, хто у мене повірив, і тим, хто таки прийшов на дільниці і зробив свій вибір, навіть якщо він був не на мою користь. Також хочу подякувати усім журналістам та засобам масової інформації за об’єктивне висвітлення виборчої кампанії та співпрацю. Мені приємно, що «чорного» піару на сторінках газет, в ефірах радіо і телебачення практично не було, принаймні, на нашому окрузі.

– Чи співпадає результат виборів у Тернополі із Вашими прогнозами та сподіваннями партії «УДАР»?

– Те, що ми побачили вранці 29 жовтня у цифрах, – це результат блискучого сценарію партії влади. Ще за кілька тижнів до виборів нам було відомо, що вона вагається між двома політичними силами – «Україна – вперед!» і ВО «Свобода». Тобто, до парламенту мала пройти одна із цих сил, щоби продемонструвати начебто демократичність виборчого процесу. Чому саме ці партії? Бо перша – це чистий проект Банкової, а друга – прихований. Про це давно всі знали, і тому ніхто не дивувався. Пригадуєте, як свого часу Орест Муц навіть заявив, що «свободівці» стояли з ним у черзі за грошима у штабі Партії регіонів? Так от, попри всі заяви і протести, «Свобода» до сьогодні навіть до суду не подала за це пряме звинувачення.Отож, в результаті тривалих вагань, влада поставила таки на цю партію.

– Які факти дозволяють припускати, що виборча кампанія в Україні була повністю контрольована владою?

– Давайте проаналізуємо цю виборчу кампанію. Упродовж неї і навіть за два дні до виборів усі без винятку незалежні соціологічні служби прогнозували партії «УДАР» майже 25%, а «Свобода» за жодними замірами до Верховної Ради не потрапляла. На Західній Україні партія Кличка взагалі посідала перше місце, а по державі – друге. І раптом з невідомих причин за два дні ситуація змінюється просто шокуючим чином – «Свобода» проходить з удвічі більшими показниками, а «УДАР» виграє у неї ледь не на 1-2 відсотки! Такого в історії наших виборів ще не було, адже вперше соціологічні дослідження і дані екзит-полів діаметрально протилежні. Все дуже просто: сценарій перекроїла партія влади. І недарма Комітет виборців України назвав ці вибори найбруднішими із 2004 року.

– Чим Ви можете пояснити, що Ваша партія не набрала в нашій області особливої популярності?

– Ситуація із рейтингом «УДАРу» на Тернопільщині теж неоднозначна. Адже соціологи упродовж останніх тижнів відзначали, що в усіх західних областях партія Кличка займає перше-друге місця. І раптом – однозначно третє. Причому найнижчий відсоток – якраз у нашій області, де «УДАР», за твердженням фахівців, мав протягом усього жовтня найвищу довіру виборців. Однак цей парадокс стає зрозумілим, якщо пригадати той факт, коли місцеві «свободівці» напередодні виборів масово розповсюджували газету з брехливими публікаціями проти нашої політичної сили та її лідера. І що знаково, цю ж газету на Сході та Півдні країни поширювала партія влади.

– Чому, на Ваш погляд, «ударівці» нікому не вигідні у новому парламенті?

– Стрімкий ріст рейтингу партії «УДАР» становив серйозну загрозу партії влади, бо протистояти Віталію Кличку неможливо: його немає за що засадити за грати, його не підкупиш, бо у нього достатньо власних грошей. А ВО «Свобода», навпаки, дозволить «регіоналам» тримати під контролем Комуністичну партію і змусить грати її за встановленими владою правилами. Саме у цій причині криється феномен «виграшу» партії, яку у переможцях не бачив жоден політолог чи соціолог. Я хочу нагадати тернополянам, як колись так само масово вони голосували за «Нашу Україну». Сьогодні ж ця партія заледве набрала 1% голосів, а були в Тернополі дільниці, де за неї був проголосував лише 1 виборець. Чому так сталося? Бо «нашоукраїнці», зігравши на патріотичних почуттях тернополян, на їхньому націоналізмі і патріотизмі, не виправдали довіри людей. Незабаром така ж доля чекає і «Свободу», яка сьогодні подібним чином заграє із виборцем, сховавшись за гаслами і вишиванками. І це не просто мої передчуття – це прогноз, що базується на великому життєвому досвіді. Чим небезпечний Віталій Кличко і для влади, і для опозиції? Тим, що він є реальним кандидатом на наступні президентські вибори. Тому не дивно, що практично всі політичні сили об’єдналися задля того, щоби опустити його рейтинг якомога нижче всіма можливими способами.

– Чи зафіксували Ви порушення законодавства під час голосування у Тернополі або якісь махінації з боку влади чи опонентів?

– Махінацій, в тому числі по м. Тернополю, було вдосталь. Насамперед, дуже довго ЦВК не могла оголосити явку виборців, тим самим порушуючи закон. Причина проста: у цей час і її, і результати голосування штучно «підтягували» до потрібного показника. Щодо того, що в Тернополі партія влади працюватиме на чинного голову обласної ради (теж владу, тільки місцеву), ми знали давно. Та й в обласній держадміністрації цього ніхто особливо не приховував. Напевне, цим і можна пояснити, чому Олексій Кайда практично не проводив своєї передвиборчої агітації, за винятком кількох біг-бордів, двох ефірів на радіо та телебаченні і публікацій, де він тільки виправдовувався на мою критику. І те, чому він навіть не представив тернополянам свою передвиборчу програму. Дійсно, для чого витрачати кошти, якщо результат заздалегідь відомий?

– На чому базуються Ваші сумніви у чесній перемозі Олексія Кайди?

– Результат О.Кайди був незмінним протягом усієї кампанії. Та й рости йому не було звідки, адже агітація з його боку практично не проводилася. Для внутрішньої роботи штабу ми постійно моніторили думку виборців, і за два тижні до голосування наші рейтинги із Кайдою практично зрівнялися. То за рахунок чого, поясніть, симпатії тернополян до нього, які були незмінними півроку, раптом зросли удвічі за декілька днів? Чудес не буває, тому пояснення цьому феномену існує. По-перше, у п’ятницю обласна державна адміністрація несподівано дає вказівку тернопільським вузам зробити вихідний у понеділок, на що деякі з них погодилися. Відтак десятки тисяч студентів у неділю не повернулися до Тернополя, у свої гуртожитки, а залишилися вдома. Залишається додати, що електорат партії Кличка і, відповідно, мій – здебільшого, молоді люди. Усунувши їх від виборчого процесу, влада таким чином відкрила дорогу виборцям Кайди. По-друге, у ніч виборів раптово зникло світло на декількох десятках дільниць, причому тих, де виборці збиралися голосувати, в основному, за Максимова. Коли світло увімкнули, кількість бюлетенів по «мажоритарниках» не тільки не співпадала, а й усі вони були заповнені виключно за Кайду. Зрозуміло, чому і голова ОДА В. Хоптян, і «регіональний» кандидат П. Федик усюди заявляли, що саме я є кандидатом від влади – таким чином замилювали очі виборцю, щоб той не побачив, кого насправді підтримує влада. А тим часом практично всі держслужбовці отримали чітку вказівку (хто з обласної ради, а хто – з адміністрації) голосувати виключно за О. Кайду. А по-третє, один із місцевих Інтернет-ресурсів, підпорядкованих голові обласної ради, опублікував дані по мажоритарному окрузі, які практично співпали, ще тоді, коли на деяких дільницях навіть не розпочали підрахунок, – о 21-30 год. Як кажуть, коментарі просто зайві.

– Як Ви особисто сприйняли результат цих виборів?

– Попри політику, я завжди залишаюся людиною і офіцером. Тому близько 4 ранку, отримавши попередні результати, я привітав свого опонента із перемогою, незважаючи на те, що вважаю її нечесною. Однак тепер я буду вимагати від нього, як виборець і житель 163-ого округу, і регулярної звітності перед тернополянами, і створення громадської приймальні, і виконання усіх зобов’язань перед нашим міським головою, які він, як стверджує, узяв на себе перед виборами, і визнання вояків ОУН-УПА воюючою стороною, про що він написав у своїй програмі. Через півроку я запитаю ті громадські організації, які підтримали О. Кайду на виборах, чим він допоміг їм у статусі народного депутата.Як політик і патріот нашого міста, я не допущу, щоб Кайда став для нас просто «парашутистом», і змушу його працювати на благо нашого округу, на благо тих людей, які йому повірили і довірили своє майбутнє. А всім тернополянам ще раз дякую за участь у виборах та за велику підтримку і мене, як кандидата, і партії «УДАР Віталія Кличка». Принаймні, у наших народних депутатах ви точно не розчаруєтеся!

Дитячу косоокість потрібно лікувати ще з пелюшок

Тернопільська “Нива”не створила сенсації