Українці придбали церкву в містечку Санліс під Парижем, де мешкала Анна Ярославна

Поділитися

 27 вересня 2013 українська Єпархія святого Володимира в Парижі на чолі з єпископом Борисом (Ґудзяком), президентом Українського католицького університету, придбала церкву у Санлісі (45 км від Парижа) поpуч з Абатством святого Венсана, яке заснувала королева Франції Анна Ярославна у 1060 році. Саме у Санлісі вXI столітті мешкала донька Ярослава Мудрого.З листопада ця церква функціонуватиме як храм УГКЦ, при якій діятиме культурнийцентр Анни Ярославни, метою якого буде представляти українську культуру та розвивати українсько-європейську співпрацю.

 Двері новопридбаного храму відкриються для усіх охочих 16 листопада. У цей день о 10:00 тут відслужатьурочистуАрхиєрейську Літургію. А17 листопада українці зможуть взяти участь у поминальній Архиєрейській Літургії в Соборі Паризької Богоматері, щоб спільно помолитися за жертв Голодомору.

 «Сьогодні великий день для української громади в Парижі, у Франції, в усій Європі, і, зрештою, для усіх українців, де б вони не були. Ми придбали церкву в Санлісі, королівському містечку, у якому мешкала Анна Ярославна, відома в світі як Анна Київська, королева Франції. Цим церковним і юридичним актом ми засвідчили, що джерела української християнської європейської традиції живі та життєдайні», – поділився радісною звісткою владика Борис (Ґудзяк).

 Він також зазначив, що церква буде носити ім’я страстотерпців Бориса і Гліба, рідних дядьків Анни. «Борис і Гліб представляють чесноту, яка нам сьогодні найбільше потрібна – любов і злагоду між братами, відмову від братовбивчої боротьби. Анна ж представляє високу культуру і європейськість та християнську духовність», – наголосив єпарх Паризький.

 За його словами, те, що підписання документів про купівлю цієї церкви відбулося тепер, є дуже символічним, адже саме зараз вся прогресивна українська і світова громадськість надіється на зближення України та Європейського союзу.

 Церква була придбана за 203 тисячі євро на пожертви українців з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів та Канади.За попередніми підрахунками на ремонт та облаштування потрібно 1,5 мільйона доларів США, адже церква вже майже століття не діяла як храм, а булав приватній власності. За словами владики Бориса (Ґудзяка), ремонт розпочнеться наступного року. «Церква є з тесаного каменю, в структурно дуже доброму стані. Вона має також великі підземелля, у яких є катакомби з римських часів. Будівлю буде розділено на дві частини – каплицю та культурний  центр, метою останньогобуде представити Україну в контексті європейської історії і культури. Це символічно, адже саме Анна Ярославна стала першоюз України, якабула зафіксована в європейській історії», – наголосив єпископ.

 Проектом передбачено, що у приміщенні церкви діятимуть виставки та відбуватимуться різноманітні культурні заходи. Центр Анни Ярославни повинен стати для французів, українців Франції, українців в Україні і у діаспорі місцем, де в Європі шанують українську культуру і розвивають українсько-європейську співпрацю.   

 Довідка

 

У 1051 році Анна Ярославна, яку у свiті називають Анна Київська, донька князя Ярослава Мудрого і Шведської принцеси Інгегерди, племінниця святих Бориса і Гліба, братів Ярослава Мудрого, одружується з Генріхом I, королем Франції в Реймсі і стає королевою Франції.

Анна славилася своєю освіченістю, культурою, мудрістю та красою.  Вона підписувала документи, відігравала важливу політичну роль, вела персональну переписку з Папою Римським, проводила активну доброчинну діяльність з церквою. Після смерті короля, Анна Київська правила Францією до повноліття свого сина Філіппа I, і після вступу на престіл сина продовжувала бути активною королевою-матір’ю.  

Як шлюбний посаг Анна привезла з собою Євангеліє – ілюстрований рукопис стародавнього слов’янського походження. Згодом воно стало частиною музею Реймського Собору і отримала назву “Реймського Євангелія”. Багато французьких королів,  серед яких і Людовик XIV, складали присягу на цьому Євангелії. За багатьма історичними джерелами воно є одним з найстаріших прикладів української писемності, що збереглося до наших днів.

Анна провела більшість свого життя у Санлісі. У свій час Санліс був столицею і резиденцією французьких королів в тому числі Гуго Капета та Людовика IX. У 1060 році королева Анна Київська засновала Абатство Святого Венсана yCанлісi, аби подякувати за сина Філіппа, який згодом став відомим королем. Абатство збереглося до сьогоднішнього дня і стало приватним католицьким коледжем.

Протягом тисячі років французи зберегли пам’ять про українську княжну та свою королеву: на її честь у Санлісі протягом багатьох століть влаштовували щорічний обід для вдів. Її особистість досліджували історики, спочатку у Франції, а згодом і в Україні. Про неї написано кілька історичних досліджень, романів і знято кінофільм. Нащадки французьких королів вважають себе родичами Анни Ярославни. При вході в Абатство стоїть перший пам’ятник Анні Ярославні встановленій вже після французької революції. Новий пам’ятник Анні Київській було відкрито у 2005 році президентом України Віктором Ющенком. У 2005 Санліс та Печерський Район Києва розпочали співпрацю як міста побратими. У 2010 її іменем названо школу в Санлісі.

У травні українська громада Франції, представники французького уряду, України та діаспори святкують дні Анни Ярославни. Українці зі всього світу відвідують Санліс.
 

Інтимна комедія на грані фолу

***

Для чого насправді у Тернополі відкрили лабораторію? (опитування)

***

Андрій Рудан: ” Маю надію, що побратими і соратники колишнього міського голови знайдуть в собі сили аби визнати поразку”

***

Олег Вітвіцький оголосив вікторину “10 найсміливіших депутатів” (опитування)

***

Депутат Олег Вітвіцький:”Назріває новий будівельний скандал у Тернополі”

***

Набережну тернопільського ставу ремонтували з порушенням

***

Начальника Тернопільської освіти підловили

***

Що “здохло” у чортківському лісі?

***

Рибоохороний рейд ринками Кременця завершився конфіскацією 186 кг риби

***

Рибоохоронний рейд на річці Іква

***

Михайло Головко розповів чому не міг голосувати за Чортків

***

Чорткову дали статус міста обласного значення через гроші, великі гроші чи дуже великі гроші?

***

Чортків – це по дорозі до Євросоюзу!

***

Ігор Побер розповів про сльози нардепа, коли Чортків “не пройшов” перший раз (аудіо)

***

Іван Стойко розповів як домігся прийняття постанови по Чорткову (аудіо)

***

Як депутати голосували за надання Чорткову статусу міста обласного підпорядкування (весь список)

***

Громадськість проти передачі Почаївської лаври російській церкві

***

Олексій Кайда теж вітає Чортків

***

Чортків отримав статус міста обласного значення навіть без голосу свободівця Михайла Головка

***

313 нардепів надали Чорткову статус міста обласного підпорядкування

***

До Тернополя приїде Сергій Магера, який співав разом з Басковим і Монсерра́т Кабальє́

***

Голова ОУН Стефан Романів: За фальсифікації треба відповідати

***

Жінка завжди має залишатися жінкою!

***

Прокурорами Тернопілля встановлено порушення при наданні путівок на оздоровлення до дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія»

***

Тернопільські податківці зустрілися з виробниками меблів та хліба

***

Налікували! 24 гривні витратили на ремонт зубів одного працівника тролейбусного депо

***

Сайт Тернопільської міської ради – найгірший в Україні

***

Такого дня Тернопільського Студента у файному місті ще не було!

***

Мер Тернополя розраховується за підтримку на виборах?

***

Відкритий лист до Міністра внутрішніх справ щодо ідентифікації міліції

 

ФІФА дискваліфікувала “Арену Львів” на 5 років

Відбулося перше засідання новоствореної громадської ради при Головному управлінні Міндоходів Тернопільщини