111

Чувак в рясі, який нещодавно дозволив торгувати під катедрою горілкою і шашликами,а до того обслуговував Фірташа, владу, хапнув земельки і наплював на думку тернополян

Ми не є прихильниками свята  Хеллоуін. Але ми за можливість вільного вибору людей у сучасному світі.

Адже не заперечують темні парафіяни, що Семенюк виціловується то з Фірташем, то з меншем злодюгою – Надалом, то стелиць коврові доріжки на весіллі сину даїшника і ригівського губернатора – Цимбалюка.

Словом, питань багато…

“Слава Ісусу Христу!- традиційно починає звернення Семенюк.

Вже кілька років поспіль до частини нашого суспільства закралося дивне «свято» Хелловін. Деякі молоді люди і дорослі в ніч з 31 жовтня на 1 листопада перевдягаються в незрозумілий одяг, накладають на обличчя дивні маски, навіть неусвідомлюючи собі, що ці всі символи означають і звідки вони беруться ( НЕЗРОЗУМІЛИЙ ОДЯГ??? ДИВНІ МАСКИ??? СЕМЕНЮК ПРОБУВАВ ІСТОРИЧНІ КНИЖКИ ПРО ЦЕ ПОЧИТАТИ ЧИ БОДАЙ В ІНТЕРНЕТІ. ЗВІДКИ ВІДОМО ЧУВАКУ, ЯКИЙ НАХАБНО ОБСЛУГОВУЄ ЗЛОДІЇВ ПРИ ВЛАДІ, ЩО УСВІДОМЛЮЮТЬ ЛЮДИ?!)

Найперше це свято походить не з нашої культурної традиції. Хелловін – це свято Нового року у давніх кельтів-поган. До 31 жовтня завершувалися усі польові роботи, і в ніч на 1 листопада вони влаштовували гуляння з танцями біля вогнища. Хелловін у кельтів асоціювався також із приходом зими, вмиранням усього живого. Звідси і пішло повір’я, що цієї ночі приходять душі померлих. Для них у будинках залишали їжу.

Різні джерела подають протилежні оповіді про характер жертвоприношень: в одних пишуть про плоди та овочі, а інші розповідають про людські жертви, нутрощі яких розвішували на гілках дерев. Та насильно в жертву нікого не приносили. Також кельти вірили, що в цю ніч злий дух стає могутнім, тому небезпечно залишатися наодинці ( З ІНВІЗИТОРАМИ ТЕЖ БУЛО НЕ МЕД. ПРО РІЗНИХ ЗБОЧЕНЦІВ У РЯСАХ ВЖЕ Й НЕ ЗГАДУЄМО)..

Символ Хелловіна – порожній гарбуз, всередині якого запалена свічка. Це пам’ять про ірландського фермера Джека, який буцім-то двічі перехитрив диявола, але після смерті до раю його не впустили, от він ніби й блукає світом. Традиція переодягання пішла від того, що в цю ніч наряджалися у темний одяг, шкури тварин, а обличчя закривали маскою.

Свято Хелловін має виразно поганський характер і нічого спільного із християнством чи українськими звичаями немає. Навпаки воно пропагує почитання диявольської сили і поклоніння їй ( ТА НЕВЖЕ ВСЕ ТАК ПРИМІТИВНО ))) )

Натомість кожен християнин є послідовником Ісуса Христа, є сином Божим, завдання якого в житті – жити так, як наш Господь показав і навчив. Напевно кожен свідомий християнин розуміє, що метою його життя є святість, що до неї має прагнути, її шукати та заслужити, живучи вже тут на землі свято – так, як Господь нам об’явив. Не личить християнину вдягати подобу демонів. Християнин вдягається у світлий одяг Христового хрещення.

Хелловін не несе в собі добра і не має на меті зблизити нас, християн, з Христом, якого ми стали синами і дочками у святому Хрещенні, а навпаки присвячується темним і нечистим силам, віддаляє нас від Бога.

Ми звертаємося до керівників навчальних закладів, вихователів і вчителів донести до нашої молоді правдиву інформацію про Хелловін ( ЦЕ Ж МОЖНА ВТРАТИТИ ПАСТВУ, ТОМУ ЗМАЛКУ ТРЕБА ПРИСІСТИ ДІТЯМ НА МІЗКИ)

Дорогі хлопці і дівчата! Святкуймо притаманні нам свята, що мають на меті наш духовний і загальнолюдський зріст, щоб бути добрими християнами і чесними громадянами, а не шукаймо чужих і поганських свят.

З архиєрейським благословенням,

+Василій Семенюк,

Архиєпископ і Митрополит

Тернопільсько-Зборівський

5 comments

 1. Amir Allozawr

  Древні кельти були не поганами (паскудниками) а язичниками-друїдистами. Їхня релігія – друідехт – вчила, що в ніч на 1 листопада щезають всі перепони між світами, і в світ живих, окрім покійних родичів, приходять усі надлюдські і надприродні сили усіх “тих” світів. В т. ч. багато людиноненависницької нечисті. Від останньої відкуплялись жертвоприношеннями, в т. ч. кривавими, і людськими теж. З Патріковим хрещенням кельтів захистила армія християнських святих: вони ставали безсмертним щитом між світом живий й іносвітами. Звідти день всіх святих 1 листопада. А класичний Хелоувін змайструвала ірландська діаспора в США як відповідь янкі-протестантам і їх “плавильному котлу”. Щось на зразок цього – слов’янське різдво, коли батько (жрець) з кутею виходив з хати на двір, запрошував до столу всі шкідливі сили і лихі стихії, а коли вони не приходили, бажав їм і весь рік не наближатьсь до дому, двору, поселення і господарки.

 2. Peter

  у нас також є подібні свята, які хоче знівелювати церква: Зелені Свята, Івана купала ітд. Просто сучасні люди мало слухають церковників, тому що язичницька культура має понад 20 тис років на відміну від іудохристиянства, яке намагається виховати рабів.

 3. Петро

  у селі моєї тещі на Збаражщині (там храм УГКЦ) священник заборонив святкувати хеловін. бо торік в школі старшокласники зробили собі свято… от і вся демократія… дякую. що пишете правду про тих хапуг в рясах

 4. Аноним

  Білоруський священик-екзорцист Андрій Шут
  про Хеллоуїн.

  Напередодні Хеллоуїна – неофіційного «свята» бісів – кафе, бари та нічні клуби навперебій заманюють відвідувачів цікавими розважальними програмами, модними співаками та групами, веселими іграми та обіцянками «безмежних веселощів». Про важкі наслідки «веселого свята» бісів і злих духів кореспонденту Naviny.by розповів ксьондз-екзорцист Андрій Шут. «Хеллоуїн – це ніяка не забава, і нічого спільного з християнством не може мати. Деякі екзорцисти мають приватну думку, що навіть переодягатися в костюм сатани чи чорта може бути небезпечним. Найголовніше – це ідея, з якою метою ти це робиш, що тобі це дає, чому ти в цьому береш участь.
  Демони – вороги життя, вороги порятунку, і тому сама ідея Хеллоуїна не прийнятна для християнина », – пояснює священик. За його словами, важкі наслідки таких «розваг» – відкриття свого життя для демонів. Навіть якщо ти атеїст, це не означає, що ігри з бісами пройдуть для тебе безслідно. В першу чергу від таких розваг збиток отримує душа. Людина, яка не визнає Бога, – хороша приманка для сатани. Хелловін – свято нечистої сили, створений всупереч вірі в Бога, через нього біси показують своє володарювання, і християнин не може в ньому брати участь. Він звернув увагу, що сатана не питає, йому не цікаво, свідомо чи несвідомо ти береш участь в таких «святах». «Ти зайшов на його територію – він буде цим задоволений . Бог же створив людину вільною, і тому Бог поважає вибір людини, біс – ні. Він може тимчасово допомогти людині, але потім обов’язково забере те, що дав: кар’єру, гроші, інші послуги – назад, поверне собі і плюс доведе того нещасну людину до трагічної смерті, до самогубства, іншого сумного фіналу. Його “послуги” стоять дуже дорого », – зазначає співрозмовник. У своєму служінні священик неодноразово стикався з одержимими, які і постраждали саме від впливу злих духів, причому як прямого впливу їх, і непрямого. Наприклад, якщо раніше хтось в родині займався магією, гадав, «зціляв» інших людей. «99% тих людей, які до мене звертаються, вимагають молитви визволення. Це люди, які безпосередньо мали контакт з різними ворожками, знахарками, або хтось з їхньої родини займався такими речами, або людина мала удавану сповідь, або відійшов від Бога, або укладав пакт з бісом, щоб отримати якісь тимчасові вигоди. Серед цих людей були й ті, які терпіли великий фізичний біль, їх щось крутило, душило, вони сильно кричали », – згадує священик.

 5. Наталія

  Кожен має право знати що це за свято і зробити вибір з ким йому мати справу- з Богом,чи дияволом.З ким об’єднаєшся,то і з тим проведеш життя на землі та у вічності.ЧОРНЕ НІКОЛИ НЕ СТАНЕ БІЛИМ,а коли тебе поливають брудом за правду- це нормально. Так поступали з Христом,а ми що кращі?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.