Власники квартир площею до 120 кв.м. не будуть платити податку на нерухоме майно

Поділитися

Хто і в яких розмірах буде платити податок на нерухоме майно

 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, введено з 1 січня 2013 року. Платниками такого податку є власники житлової нерухомості, як юридичні, так і фізичні особи, у тому числі і нерезиденти.

Об`єктом оподаткування є об`єкт житлової нерухомості, а саме: будівлі, віднесені згідно з нормативно-правовими актами до житлового фонду.

Разом з тим, положеннями Податкового кодексу визначено, що не є об’єктом оподаткування:

– об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);

– об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом;

– будівлі дитячих будинків сімейного типу;

– садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;

– об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю;

– гуртожитки.

Базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості.

База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт. База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується для квартири на 120 кв.м., для житлового будинку – на 250 кв.м. Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа – платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі:

– для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв.м., ставки податку не можуть перевищувати 1 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року;

– для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв.м., та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Юридичні особи самостійно розраховують податок станом на 1 січня звітного року та подають декларацію про суми нарахованого податку до податкового відомства за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості. Термін подання декларації – до 1 лютого цього ж року. Нарахована за рік сума податку у такій декларації розподіляється по кварталах рівними часинами. Сплачувати податок юридичній особі слід щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Фізичним особам цей податок обчислять податкові органи до 1 липня 2013 року та надішлють за місцезнаходженням суб’єкта житлової нерухомості податкове повідомлення – рішення про суму податку, що підлягає сплаті, а також платіжні реквізити. Сплатити податок фізичним особам необхідно протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У разі набуття права власності на об’єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об’єкт. Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Тернопільській області

Міжнародний фонд “Відродження” не виділив жодного гранту на Тернопільщину, бо набридли пустопорожні проекти?

Платники Тернопільщини задекларували 81,6 млн. грн. податку на прибуток