Як правильно скористатися податковою знижкою при сплаті вартості навчання?

Поділитися

Відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня року наступного за звітним.
Оскільки до податкової знижки за звітний календарний рік дозволено включати суми витрат, понесених платником податку за навчання протягом звітного податкового року, а відповідно до умов договору (контракту) про надання освітньої послуги (навчання) платником здійснюється оплата за місяці навчального року, який включає місяці календарного року наступного за звітним, одним платіжним документом (квитанцією), при включенні до податкової знижки за звітний рік слід враховувати суму витрат (частину) у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Решта суми, сплаченої за таким платіжним документом (квитанцією), може бути включена платником податку при реалізації права на податкову знижку у наступному році.
З метою забезпечення єдиного підходу до практичного застосування норм податкового законодавства наказом ДФС України від 6 квітня 2015 року № 247 затверджено узагальнюючу податкову консультацію щодо включення до податкової знижки за звітний рік сум витрат, понесених у минулому році на оплату вартості навчання за місяці звітного року.

Відділ комунікацій
Головного управління ДФС у Тернопільській області

Під час гасіння пожежі у Тернополі евакуйовано 23-х мешканців дев’ятиповерхівки (відео)

Наслідки буревію на Тернопільщині