Що курять деякі керівники партії «Свобода»?

Поділитися

Нарешті “Свобода” нанесла рішучий удар по газеті “Експрес”. Радості немає меж!

До суду “Свобода” не добігла, зате нанесла рішучий удар по газеті “Експрес”, заборонивши торгувати цигарками 22-ом кіоскам мережі “Інтерпрес” (компанія-видавець газети «Експрес” – один із співзасновників мережі—ред.).  Якщо взяти до уваги, що на Львівщині цигарками торгують 6 тисяч 156 торгових точок, удар просто таки масштабний. Та що казати – смертельний. Цілковито самоокупна найтиражніша україномовна газета разом з двома десятками розмаїтих додатків і  з двома власними типографіями просто таки приречена на загибель, втративши прибуток від цигарок.

Мабуть, саме така спасенна думка навідала пустопорожні голови свободівців, коли вони вирішили якимось чином покарати газету. Така тупоголовість вражає. Бо якби газета жила лише за рахунок кіосків, то вже давно б збанкрутувала. Самим же кіоскам і справді прийдеться не солодко. Одна мережа кіосків у Львові вже дійсно збанкрутувала, торгуючи самими газетами.

Газетні кіоски у багатьох країнах світу торгують супутніми товарами. У польській мережі “Рух” можна придбати не тільки цигарки, а й зубну пасту, мило, презервативи і навіть пральний порошок.

У кіосках “Укрпошти” в Івано-Франківську разом із пресою можна купити, наприклад, “цілющий” алкоголь. Насправді це страшний самопал, який продають під виглядом настоянок з хріном, медом, перцем і женьшенем міцністю 35%. Для камуфляжу на пляшечках пишеться “Продукт харчовий”. Для особливо тупих уточнено “рідкий”. Ціна спокуслива –14 гривень. Аналіз показав, що то настоянки не так на цілющих рослинах, як на альдегідах. У кіосках вони фігурують, як дієтичний продукт, боронь боже не алкоголь, а в супермаркетах – будь ласка! – красуються в алкогольному відділі серед інших чверток.

Постає питання: куди дивиться івано-франківська “Свобода”? У Рівному, де “Свобода” так рясно не засіялася, ці настоянки з газетних кіосків зникли під впливом громадських активістів. Можливо, пані Фаріон найближчим часом гайне до Франківська і задемонструє привселюдно свій високий патріотизм.

Війна партії з газетою – це завжди дуже цікаво, але сприймається з подивом. Особливо, якщо ця партія в опозиції. Нібито. Бо коли з пресою бореться влада, це зрозуміло, це в порядку речей. Що тут дивуватися? Влада на те і є влада, щоб дбати про себе красиву. А тут – опозиція! Яка завжди волала про свободу преси. Після серії статей у газеті “Експрес” партія “Свобода” вирішила дати бій.

“Декілька місяців тому депутати “Свободи” одноголосно проголосували за те, щоб надати мережі “Інтерпрес” нові земельні ділянки для розширення – більше 50 голосів від “Свободи”, – свідчать керівники “Інтерпреси”. – У лютому цього року особисто депутат цієї партії письмово вимагав від мерії внести у порядок денний місцевої ради питання щодо розширення “Інтерпресу”. А сьогодні ця партія розпочинає війну з “Інтерпресом”. Що змінилось? Лише те, що газета “Експрес” опублікувала ряд статей, які не сподобались керівництву згаданої партії”.

Цигарки у Львові продаються геть у всіх крамницях і в безлічі кіосків, і кожному зрозуміло, що “Свобода” вдалася до такої самої примітивної зброї, до якої інколи вдавалася влада. Та є ще одна річ, яка їх єднає: безглузда брехня.

Ми не раз були свідками того, як той чи інший провладний депутат намагався щось пояснити, вдаючись до відвертої брехні та заперечуючи очевидні факти. А потім, коли правда все ж вигулькувала на поверхню, хтось уже інший виправдовував свого колегу тим, що він надто поквапився, не розібрався і взагалі увійшов у екстаз. Я не знаю, в якому екстазі перебувала Ірина Фаріон, коли, вдягнувши мабуть, на знак трауру по загиблих у Сирії чорні шкарпетки, розповідала на телебаченні байки про те, що Олег Тягнибок живе ледь не на смітнику, а газета “Ескпрес” і канал “1+1” брешуть про його віллу.

Забула, певно, пані Фаріон, що правда, як шило. З будь-якого мішка, з будь-чиїх трусів рано чи пізно вилізе. І правда така. Олег Тягнибок має дві квартири. Одна – площею 116 кв. м. у Львові, а друга у Києві за адресою Вишняківська 6-А площею 96, 9 кв. м. Київську квартиру отримав наш борець з режимом якраз від режиму, ще коли був народним депутатом. Сусідами його стали теж представники режиму – Чєчєтов і Голубь. Якщо хтось собі відразу уявляє, як вони зустрічаються на сходовій клітці і “соображають” на трьох, то помиляється, Тягнибок у цій квартирі ніколи не жив. Понад 10 років вона пустує.  

А як же вілла? Журналісти “Експресу“, які без мила пролізають у будь-яку дзюрку, виявили і її. Лідер партії живе в елітному районі на Русанівському масиві за високим муром. Будинок під охороною, бо такого державного мужа треба берегти. А щоб він, бідачка, не перепрацьовувався, обслуговують його покоївки і кухарки. І чим у такому випадку, скажіть мені, відрізняється націоналістичний лідер від комуністичного? А нічим. Якщо партія наказала Тягнибоку пересісти на круте авто, то, либонь, вона ж його й переселила туди, де білі люди живуть.

А до чого тут цигарки? О, цигарки відіграють важливу роль. У цій тютюновій завісі дуже легко приховати не тільки будинки Тягнибока, але й сумновідомого кримінального авторитета Пупса, який став народним депутатом. Газета “Свобода”, очевидно апелюючи до розумово неповноцінних читачів, заявила, що натяк “Експресу” на те, що народний депутат-свободівець, Голова Економічної ради ВО “Свобода” Ігор Кривецький, приховує свої дипломи, наклеп: “його дипломи є на сайтах вишів, ЦВК та обласної ТВК”.

На кого це розраховано? Покажіть мені той виш, який виставив на своєму сайті дипломи. На сайті ЦВК вказано лише, що Кривецький має “вищу освіту”, сайт ТВК взагалі нічого про це не сповіщає. Сам Кривецький мовчить. А слабо зібрати прес-конференцію і показати дипломи та ще й привести веселу компанію однокурсників?

Кримінальне минуле стирчить за спиною не тільки деяких нардепів від “Свободи”, а й за спиною місцевих депутатів Львівщини. Ось, наприклад, голова львівської обласної ради. Теж, до речі, персона овіяна легендами 90-тих. “Один із колишніх народних депутатів, – пише “Експрес“, – якось у пориві щирості признався, як його у 90-тих душили бандити, вимагаючи данину”. Одним з них начебто був голова облради.

Що ти маєш проти “Свободи”? – запитують мене. Те саме, що й проти “Удару”, “Батьківщини” чи регіоналів. Скажу більше: я голосував за “Свободу”, як і уся моя родина. І я вірю, що серед рядових членів “Свободи” є багато справжніх патріотів. Але… Є таке народне прислів’я: “Може, ти, москалю, й добрий чоловік, але шинеля твоя – злодій”. Так от – шинеля. Ті, що керують “Свободою”. Морди у них в пушку. І доки вони не очистяться від бандюків, їм не стати щирими й відданими націоналістами.

Олег Тягнибок замість того, щоб набрати у рот води і грати в мовчанку, мав би подякувати за увагу до його партії, пообіцяти виправити недогляди, здійснити чистку в партійних рядах. Але він з Пупсом сидять у засаді і мовчать, а відбріхуватися мусить Фаріон.

Та, бідачка, перестаралась. Звинувачення “Інтерпреси” в тому, що ця скромна мережа обкурює львів’ян на фоні тисяч інших кіосків звучить “как-то по дебільному”. Скидається на те, що не львів’яни обкурені, а сама пані Фаріон, бо верзе відверті нісенітниці. Тоді краще, мабуть, нюхати клей, як то роблять окремі юні депутати-націоналісти і пити “цілющі” настоянки.

Юрій Винничук

Експрес онлайн

Як у Тернополі “бавили” посла США та почали ліквідовувати зброю в центрі міста

***

Компанія “Мрія” знищила дороги на Підгаєччині

***

Агрохолдинг “Мрія” закупив 269 тягачів компанії і перерозподілить ринок вантажних автоперевезень

Екс-мера Збаража Михайло Бочаров: сповідь в прямому ефірі

***

Як в Озерянах на Борщивщині футбол грають

***

Колишній мер Збаража Бочаров орендував навіть портрет Януковича!

***

Міністерство освіти розкритикувало рецензію тернопільського видавництва “Підручники й посібники”

***

У Бережанах три місяці не вивозять сміття!

***

“Нива” розгромила “Украгроком”

***

Андрій Рудан: “Маю надію, що побратими і соратники колишнього міського голови знайдуть в собі сили аби визнати поразку”

***

У Тернопільській області за матеріалами СБУ Збаразького міського голову визнано винним у вчиненні корупційного правопорушення

***

У Збаражі – політичний землетрус!

***

У маленькому Збаражі чергові політичні війни у міській раді

***

Голова Збаразької райдержадміністрації Автанділ Мдінарадзе програв суд по корупції

***

Мер Збаража таки коропціонер: апеляційний суд підтвердив, що Бочаров вчинив корупційне правопорушення

***

Як у Збаражі свободівці захищали свого “побратима” корупціонера

***

Сьогодні суд винесе вирок меру Збаража по корупційній справі

***

Збаразька міська рада з багатьма невідомими

***

Мер Збаража зник безслідно! У міській раді вперше за квартал включили світло!!!

***

Свободівці прикриватимуть мера-корупціонера?

***

Як у Збаражі мер-регіонал разом зі свободівцями бюджет “пропихає”

***

Після вчорашнього мітингу у Збаражі люди написали відкритий лист меру

***

28 лютого на центральному майдані міста Збаража відбулося “шоу” ініційоване міським головою та його новими свободівськими побратимами

***

Як грабують Збараж – 4

***

Працівники МКП «Збараж» б’ють на сполох. Свободівці дестабілізують роботу підприємства

***

Студент зі «Свободи» став головним інженером у комуналці Збаража

***

Як у Збаражі розкрадають майно

***

Як грабують Збараж (частина 2)

***

Як грабують Збараж! (документ)

***

Мер Збаража став технічним кандидатом в депутати від Ореста Муца?

***

Нарешті збаражани дочекалися !

***

Нова коаліція у Збаразькій міській раді, або як Свободівці сесію “здали”

***

Кому потрібна у Збаражі така влада ?! Співробітниками СБУ в Тернопільській області складений протокол і справа передана в суд про корупційні дії голови Збаразької райдержадміністрації Мдінарадзе

***

Чергова сесія збаразької міської ради,що була запланована на 13 березня, була зірвана з ініціативи голови міської ради

***

І знову бюджет…

***

Прийнятий депутатами Збаразької міської ради міський бюджет 31 січня 2011 року визнано дійсним

Як тернопільські даішники втікають від водія, який знає закон (відео)

***

Зараз у Тернополі кілометрова пробка від Гайової до “збаразького кільця”

 

Фірташа зловили на порушенні закону

Як “літав” на електровелосипеді тернополянин